تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ 22 فروردین 1401

در ۲۴ ساعت اخیر، قیمت بیت کوین از ۴۳٬۰۰۰ دلار فراتر رفت اما در حفظ آن موفق نبود و در محدوده ۴۳٬۴۰۰ دلاری با فشار فروش مواجه شد. همین باعث شد تا قیمت BTC به صورت مقطعی به زیر ۴۲٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین در حال حاضر زیر ۴۲٬۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود در حال معامله است. همچنین خط روندی نزولی با مقاومت ۴۳٬۲۰۰ دلاری در نمودار ساعتی آن در حال شکل گرفتن است.

در ادامه، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم‌های روزانه، ۴ ساعته و ۱ ساعته را ارائه خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین: تایم فریم روزانه

در تاریخ ۷ آوریل (۱۸ فروردین)، بیت کوین از حمایت ۴۲٬۵۹۴ دلاری، افزایش قیمت خود را آغاز کرد اما روز بعد خریداران نتوانستند میانگین متحرک نمایی در محدوده ۴۳٬۹۲۲ دلاری را پشت سر بگذارند و همین باعث شد تا با جلب توجه فروشندگان، قیمت به زیر حمایت ۴۲٬۵۹۴ دلاری کشیده شود.

قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه Bitcoin Price
قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه (برای بزرگنمایی کلیک کنید)

خریداران برای مدتی از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در محدوده ۴۲٬۶۲۰ دلار دفاع کردند اما قیمت BTC در زمان نگارش ۴۲٬۲۴۶ دلار است و به زیر این سطح کاهش یافته است. در صورتی که خریداران موفق شوند قیمت را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳٬۹۲۳ دلار) بالاتر برده و آنجا حفظ کنند، احتمال حرکات نوسانی بیت کوین در یک رنج محدود در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت و ممکن است برای چند روز بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه (۴۸٬۲۱۹ دلار) خود در نوسان باشد.

اما شکسته شدن حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بیانگر عدم وجود تقاضای خرید در سطوح فعلی است و احتمال دارد قیمت بیت کوین تا محدوده حمایت روانی ۴۰٬۰۰۰ دلار سقوط کند و اگر این محدوده نیز شکسته شود، احتمالا قیمت تا خط حمایت کانال صعودی کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین: تایم فریم‌ ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته، جهش از حمایت ۴۲٬۵۹۴ دلار در محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با شکست مواجه شد که نشان‌دهنده این است که فشار فروش افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین تایم فریم چهارساعته Bitcoin Price
قیمت بیت کوین تایم فریم چهارساعته (برای بزرگنمایی کلیک کنید)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی نیز در منطقه منفی قرار دارد که همه این‌ها نشان می‌دهد فروشندگان بر بازار حاکم هستند.

در صورت کاهش قیمت و سقوط آن به زیر ۴۲٬۰۰۰ دلار، احتمال تشدید فشار فروش وجود خواهد داشت. به دنبال این فشار، قیمت ممکن است تا ۴۰٬۰۰۰ دلار کاهش یابد. در آن سطح، احتمالا خریداران برای جلوگیری از کاهش بیشتر وارد عمل خواهند شد.

در سمت دیگر، اگر بیت کوین بتواند میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود را به سمت بالا بشکند و کندلی بالاتر از آن ببندد، فرصت برای بازیابی محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه فراهم خواهد شد. خریداران برای به دست گرفتن کنترل بازار باید قیمت را تا ۴۵٬۴۰۰ دلار افزایش دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین: تایم فریم‌ ۱ ساعته

در ۲۴ ساعت اخیر و با کاهش قیمت به زیر ۴۲٬۰۰۰ دلار، کف قیمت در نزدیکی ۴۱،۸۰۵ دلار تشکیل شده است. بیت کوین در حال حاضر در حال تثبیت قیمت است و مقاومت فوری آن در محدوده ۴۲٬۱۸۵ دلار، مطابق با سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی (رسم شده از سطح بالای ۴۳٬۴۱۶ دلار تا سطح پایین ۴۱٬۸۰۵ دلار)، قرار دارد.

مقاومت بعدی در نزدیکی ۴۲٬۶۰۰ دلار و در محدوده سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی (رسم شده از سطح بالای ۴۳٬۴۱۶ دلار تا سطح پایین ۴۱٬۸۰۵ دلار) قرار گرفته است. مقاومت اصلی پیش‌روی بیت کوین نیز در نزدیکی ۴۳٬۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال شکل‌گیری است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته (برای بزرگنمایی کلیک کنید)

پیش از هرگونه افزایش قیمت، بیت کوین باید مقاومت‌‌های ۴۲٬۶۰۰ و ۴۳٬۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. پس از آن، می‌توان انتظار داشت قیمت تا محدوده مقاومتی ۴۳٬۶۰۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر بزرگترین رمزارز بازار نتواند مقاومت ۴۳٬۰۰۰ دلاری را بشکند، احتمالا تا حمایت ۴۱٬۸۰۰ دلاری کاهش خواهد یافت. حمایت بزرگ بعدی در محدوده ۴۱٬۵۰۰ دلار دیده می‎‌شود و اگر به سمت پایین شکسته شود، ممکن است مقدمات برای کاهش بیشتر فراهم شود و قیمت BTC تا ۴۰٬۵۰۰ دلار و در گام بعد تا حمایت ۴۰٬۰۰۰ دلاری کاهش یابد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا