اخبار بیت کوین

انباشت نهنگ‌های BTC با بیش از ۱۰ بیت کوین به سقف تاریخی رسید!

در حالی که قیمت بیت کوین همچنان تحت فشار فروش قوی قرار دارد، کیف پول‌های نهنگ‌های بیت کوین به انباشت خود ادامه داده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، طبق آخرین داده‌های آنچین، کیف پول‌های BTC که بیش از ۱۰ بیت کوین موجودی دارند، از نظر انباشت تجمیعی به سقف تاریخی رسیده‌اند.

انباشت نهنگ‌های بیت کوین

طبق گفته‌های سنتیمنت (Santiment)، ارائه‌دهنده داده‌های آنچین، هولدرهای بزرگ بیت کوین چشم‌انداز صعودی را پیش‌بینی می‌کنند. داده‌ها نشان می‌دهد کیف‌پول‌هایی که بیش از ۱۰ بیت کوین دارند، اکنون بالاترین رقم تاریخی، یعنی ۱۶.۱۷ میلیون بیت کوین را جمع‌آوری کرده‌اند که اعتماد به آینده بیت کوین را نشان می‌دهد .

منبع: سنتیمنت
منبع: سنتیمنت

با این حال سنتیمنت خاطرنشان می‌کند که برای شروع روند صعودی بعدی بیت کوین، افزایش قدرت خرید از سوی هولدرهای استیبل کوین‌های USDT و USDC ضروری است. این تزریق سرمایه که از سوی هولدرهای استیبل کوین وارد می‌شود، احتمالا درها را برای افزایش قیمت بیت کوین باز خواهد کرد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر با فشار فروش بیشتری مواجه است که ۷٪ دیگر در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به زیر سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرده است. تسلیم مستمر ماینرهای بیت کوین می‌تواند یکی از دلایل فشار فروش فعلی باشد.

با این حال، دان‌کریپتو‌تریدز (Dan Crypto Trades)، تحلیلگر کریپتو، گزارش داد که یک معامله‌گر عجول در کوین‌بیس، فروش ۲۵۰ تا ۳۰۰ بیت کوین در بازار را در دو تراکنش انجام داده است. ارزش کل این فروش تقریباً ۳۰ میلیون دلار بود که منجر به لغزش (Slippage) ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در قیمت هر بیت کوین شد.

۲ سایه بلند ایجاد شده در نمودار قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس - منبع: دان کریپتو تریدز
۲ سایه بلند ایجاد شده در نمودار قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس – منبع: دان کریپتو تریدز

آیا بولران بیت کوین به پایان رسیده است؟

در طول سه ماهه دوم، قیمت بیت کوین به سمتی حرکت کرده که تقریباً ۲۰٪ از بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۷۴٬۰۰۰ دلار در مارس سال جاری کاهش یافته است. این موضوع بسیاری از سرمایه‌گذاران را به این سوال واداشته که آیا روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است یا خیر.

برای ارزیابی و پاسخ به این سوال، کریپتو کوانت، ارائه‌دهنده داده‌های آنچین، به معیاری با نام واریانس ۶۰ روزه تحقق‌یافته به بازار سرمایه (RCV) اشاره کرده است. این معیار تغییر دو ماهه سقف تحقق یافته را در رابطه با ارزش فعلی بازار بیت کوین اندازه‌گیری می‌کند. این معیار در تصمیم‌گیری و سرمایه‌گذاری بلندمدت با استفاده از روش میانگین هزینه دلاری (DCA) مفید است.

معیار RCV - منبع: کریپتو کوانت
معیار RCV – منبع: کریپتو کوانت

به گفته کریپتو کوانت، بیت کوین بر اساس این معیار وارد منطقه خطر خود شده است. با این حال، احتمال رشد بازار به سطوح بالاتر مانند ۰.۷۰ وجود دارد. در حالی که پیش‌بینی‌ها در آینده قطعی نیستند، افزایش تقاضا در سطح ۰.۵۰ می‌تواند رفتاری را که در سال ۲۰۱۷ مشاهده شد تکرار کرده و احتمالا یک سقف بلندمدت جدید برای بیت‌کوین ایجاد کند.

مایک پامپلیانو (Mike Pompliano)، سرمایه‌گذار محبوب بیت‌کوین، اظهار داشت که سرمایه‌گذاران خرد و نهادی همچنان نسبت به انعطاف‌پذیری طولانی‌مدت بیت‌کوین مطمئن هستند. به گفته وی، این گروه در حال خرید در کف در اصلاح قیمت فعلی بیت کوین بوده‌اند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا