اخبار خارجی

افزایش خروج بیت کوین از صرافی‌ها؛ کاهش سهم نهنگ‌های بیت کوین از حجم معاملات بازار

پلتفرم تحلیل بلاک چین سنتیمنت گزارشی منتشر کرده است که در آن اشاره شده است که حجم معاملات سرمایه‌گذاران خرد نسبت به حجم معاملات نهنگ‌های بیت کوین به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. همزمان آلمن (Yann Allemann) هم‌بنیانگذار گلس‌نود اعلام کرد که حجم خروج بیت کوین از صرافی‌ها به بیشترین میزان چند وقت اخیر رسیده است و هولد کردن میان معامله‌گران محبوبیت زیادی یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از dailyhodl، در گزارش سنتیمنت آمده است که تراکنش‌هایی به ارزش بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار در سطوح پایین بی‌سابقه‌ای قرار دارد.

گزارش اخیر سنتیمنت نشان می‌دهد که تراکنش‌های نهنگ‌های بیت کوین (تمام تراکنش‌های بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار) در کمترین سطح نسبت به کل حجم معاملات بیت کوین از ماه آگوست ۲۰۱۲ تاکنون قرار دارد. افزایش خرده سرمایه‌گذاران و محبوبیت عرصه کریپتو، نقش مهمی در این موضوع ایفا می‌کند.

تراکنش‌های نهنگ‌های بیت کوین
تراکنش‌های نهنگ‌های بیت کو‌ین

یافته‌های سنتیمنت مطابق با تحلیل سایر تحلیلگران بلاک چین نظیر تحلیلگر معروف، ویلی وو (Willy Woo) است. ویلی وو قبلا نیز به کاهش مستمر حضور نهنگ‌های بیت کوین و توزیع تدریجی بیت کو‌‌ین به سرمایه‌گذاران جدید و کوچکتر اشاره کرده بود.

وی در این خصوص گفت:

سرمایه‌گذاران بزرگ در حال کمرنگ‌شدن در بلاک چین بیت کوین هستند. این شرایط همانند توزیع برابر و متعادل است که دقیقا هدف شما از یک شبکه پولی و مالی محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاران متوسط هم‌چنان در همان سطح باقی می‌مانند. اما شاهد خرده سرمایه‌گذاران از کاهش قیمت سال ۲۰۱۷ تاکنون هستیم که نکته مثبت و سالمی برای شبکه است.

سنتیمنت علی‌رغم کاهش بلندمدت حضور هولدرهای بزرگ بیت کوین، گفته است که با نوسان قیمت بیت کو‌ین هم‌چنان شاهد موج‌های ناگهانی و قوی فعالیت نهنگ‌ها خواهیم بود.

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین پس از کاهش ۷.۴٪ در هفته جاری هم‌چنان تحت فشار قرار دارد، اما شاهد افزایش ناگهانی تراکنش‌های نهنگ‌ها در ماه آوریل بوده‌ایم. در تاریخ ۸ آوریل (۱۹ فروردین) در عرض ۱ ساعت، ۱۱۴۶ بیت کو‌ین به ارزش بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار انتقال یافته است.

کاهش چشمگیر تراکنش‌های نهنگ‌های بیت کوین
افزایش فعالیت‌های نهنگ‌های بیت کو‌ین در ماه آوریل

خروج بی‌سابقه بیت کوین از صرافی‌ها

یان آلمن (Yann Allemann) هم‌بنیانگذار گلس‌نود گفته است که در حال بررسی شاخص میزان سود و زیان خالص محقق نشده (NUPL) است تا مشخص شود که آیا کاربران حاضر در بازار در وضعیت سود یا ضرر قرار دارند.

طبق گفته آلمن، بیت کوین در بلندمدت در روند صعودی قرار دارد زیرا این شاخص روبه‌رشد است. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران با سرعت کمتری نسبت به رشد بازار در حال کسب سود هستند. 

وضعیت هولدکردن بیت‌ کو‌ین
وضعیت هولدکردن بیت کو‌ین

این مدیر اجرایی گلس‌نود هم‌چنین با صعودی خواندن روند بلندمدت قیمت بیت کوین بر خلاف روند کوتاه مدت آن، به افزایش هولدکردن یا پس‌انداز بیت کو‌ین به جای فروش دارایی از سمت معامله‌گران اشاره کرده است و گفته است:

حفظ بیت کوین، اقدامی است که در حال رواج یافتن است.

آلمن در ادامه افزوده است که تمایل سرمایه‌گذاران بیت کو‌ین به حفظ دارایی خود هنگامی مشخص‌تر می‌شود که شاخص‌های بلندمدت را بررسی کنیم. طبق گفته آلمن، موجودی غیرنقدی بیت کو‌‌ین طی ۶ ماه اخیر در حال افزایش بوده است که بیانگر انباشت چشمگیر از جانب سرمایه‌گذاران است.

وی در این خصوص گفت:

موجودی غیرنقدی بیت کوین طی ۲۱۴ روز گذشته در حال افزایش بوده است و از میزان انباشت سال ۲۰۲۰ پیشی گرفته است. فشار فروش بیت کو‌ین در حال از بین رفتن است.

موجودی غیرنقدی بیت کوین
موجودی غیرنقدی بیت کو‌ین

آلمن هم‌چنین به خروج بیت کوین از صرافی‌ها پرداخته است تا میزان انباشت این رمزارز را بسنجد. آلمن اذعان داشته است که ماهانه بیش از ۴ میلیارد دلار بیت کو‌ین از صرافی‌ها خارج می‌شود که میزان تقریبا بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود.

آلمن گفته است:

خروج ماهانه بیت کوین از صرافی‌ها به ۹۶۲۰۰ بیت کو‌ین رسیده است. در طول تاریخ بیت کو‌ین فقط در چند مورد شاهد چنین حجم خروج بیت کو‌ین از صرافی‌ها بوده‌ایم. بیشترین خروج بیت کو‌ین پس از بحران نقدینگی ماه مارس ۲۰۲۰ بوده است.

وضعیت net position ‌صرافی های بیت کو‌ین
وضعیت ورود و خروج بیت کو‌ین از صرافی‌ها
منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا