اخبار عمومی

خالق اتریوم: موضوع ETF حائز اهمیت نیست!

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم در مورد ضرورت زیر ساخت های مورد نیاز برای بیت کوین و اتریوم و هم چنین نیاز به ایجاد روش های بهتر در خصوص سرمایه گذاری عموم مردم در دارایی های دیجیتال سخن گفت.

بوترین در صحبت هایش به صندوق پوشش مالی ETF بیت کوین اشاره کرد. وی در توییتر خود بیان کرد که صنعت ارز دیجیتال به مسیر سازمانی نیاز ندارد بلکه این صنعت نیاز دارد تا بر روی برنامه های کاربردی ارزهای دیجیتال برای مردم کوچه و خیابان تمرکز کند. تا جایی که امکان دارد دسترسی به کریپتو را گسترده کند و خریدهای ارز دیجیتال را مانند خرید کارت های هدیه امروزی آسان کند.

در مقابل جاش گودبوی مشاور عمومی Huobi اوایل این ماه از اهمیت سرمایه گذاران سازمانی و ETF مربوط به صنعت کریپتو سخن گفته بود. وی هنگام نظردهی در مورد عملیات غیرمتمرکز و سرمایه گذاران بزرگتر خاطر نشان کرد، اگر سرمایه گذارها به زیرساخت هایی که از آنها استفاده می کنند اعتماد نداشته باشند صنعت کریپتو بالغ نخواهد شد. در این راستا خبرهای جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC و ETF های بیت کوین در مسیری است که باعث پیشرفت طبیعی در صنعت دیجیتال می‌شود. گودبوی اذعان کرد:

آوردن کلاس های دارایی و خودروهای مالی به فضای کریپتو باعث می‌شود که سرمایه گذاران احساس راحتی داشته باشند. همه افراد نمی‌خواهند کلید خصوصی داشته باشند اما زمانی که توسط یکی از افراد معتبر بازار عرضه شده باشد، تاثیر مثبتی برای این صنعت خواهد داشت.

در عوض بوترین در مورد بکار گیری واقعی ارز دیجیتال صحبت می‌کند. با نگاهی به هر دو استدلال می توان مشاهده کرد که هر دو بخش برای رشد بازار ارزدیجیتال مورد نیاز است. در نظرسنجی سال گذشته Gallup نشان می داد که تنها ۲% از مردم آمریکا بیت کوین دارند.

نظرسنجی CareerBuilder در سال ۲۰۱۷ نشان داد که حدود ۸۰% کارگران آمریکایی با دریافت دستمزدهای ماهیانه زندگی می کنند. مسئله قابل توجه این است که ETF و قراردادهای آتی بیت کوین ممکن است برای این افراد  چیز عجیب و غریبی به نظر بیاید.

صندوق پوشش مالی (ETF)

بیت کوین طی هفته گذشته به بیش از 8,300 دلار رسیده است. برخی از افراد جامعه ارز دیجیتال معتقدند که اگر یکی از ETF های پیشنهاد شده به SEC پذیرفته شود قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت.

متاسفانه در مورد پروپوزال اخیر این اتفاق نیافتاد و این کمیسیون نظارت مالی پروپوزال ETF برادران وینکلوس را رد کرد. کامراون و تایلر وینکلوس صاحبان پلتفروم Gemini Exchange هستند.

در حالی که تلاش های وینکلووس برای پذیرش ETF بیت کوین آنطور که انتظار میرفت نبود، نظارت SEC به جای پیشنهادهای خاص به سمت خود صنعت ارز دیجیتال هدایت شد. به نظر برسد که سایر برنامه های پرکاربرد مانند برنامه های VanEck و SolidX نیز می توانند در زمینه های مشابه رد شوند. 16 آگوست مهلت نظردهی SEC در مورد این پروپوزال های خاص می‌باشد.

منبع
newsbtc

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا