اخبار خارجی

کاردانو از پولکادات پیشی گرفت؛ ذخیره سرمایه بیشتر در این شبکه

سهام‌گذاری در شبکه‌های کاردانو و پولکادات رو به افزایش است و سلطه این دو بلاکچین از نظر اندازه دارایی استیک شده در آنها، گسترش پیدا کرده است. با این حال میزان سرمایه سهام‌گذاری شده (استیک شده) در شبکه کاردانو از پولکادات پیشی گرفته است.

الگوریتم گواه اثبات سهام (POS) جایگزین مناسبی برای گواه اثبات کار است. در این روش، به جای انرژی مصرف شده برای تعیین ماینر تایید کننده بلاک‌ها، از الگوریتم هایی بر اساس میزان توکن سهام گذاری شده توسط نودها استفاده می‌شود.

به‌روز رسانی شلی (Shelley) در جولای ۲۰۲۰ استیکینگ را به شبکه کاردانو اضافه کرد. تعداد استخرهای فعال از ۷۰۰ استخر اولیه تا ۲۳۰۰ استخر افزایش پیدا کرده است.

بر اساس اطلاعات وبسایت تحلیلی StakingRewards بلاکچین کاردانو با بیش از ۲۶.۴ میلیارد دلار ADA برای تامین امنیت شبکه آن، در صدر جدول قرار دارد. این مقدار ۷۳٪ از میزان کل ADA در گردش است.

این سایت برآورد کرده است که سهام‌گذاران کاردانو سالانه حدود ۷.۲۲٪ پاداش دریافت می‌کنند.

پولکادات با ۲۲.۷ میلیارد دلار ارز DOT قفل شده در رتبه دوم قرار دارد. این میزان حدود ۶۴٪ از عرضه در گردش DOT است. سهام‌گذاران در شبکه پولکادات سالانه ۱۳٪ پاداش دریافت می‌کنند.

در مجموع کاردانو و پولکادات، ۷.۹٪ از ۶۲۰ میلیارد دلار دارایی قفل شده برای سهام‌گذاری در سرتاسر فضای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

شبکه سولانا با پیشی گرفتن از اتریوم ۲.۰ به جایگاه سوم رسیده است. ارزش کل قفل شده در سهام‌گذاری این شبکه به ۹.۴ میلیارد دلار می‌رسد. SOL های استیک شده از عرضه در چرخش جدا می‌شوند، و به همین دلیل است حجم میزان سهام‌گذاری شده شبکه سولانا از ارزش بازار ۸ میلیارد دلاری آن بیشتر نشان داده می‌شود. سهام‌گذاران SOL سالانه ۱۱٪ سود دریافت می‌کنند.

شبکه پولکادات و کاردانو از نظر حجم سهام گذاری

تزوس که زمانی پادشاه استیکینگ نام گذاری شده بود به جایگاه یازدهم سقوط کرده است. بر اساس آمار سایت Coingecko از لحاظ ارزش کلی بازار، ارز دیجیتال XTZ در جایگاه ۳۳ام قرار گرفته است.

اتریوم ۲.۰ در حال حاضر با ۸.۲ میلیارد دلار ETH قفل شده در این شبکه در جایگاه چهارم قرار دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا