اخبار عمومیاخبار آلتکوین

چارلز هاسکینسون: اتریوم کلاسیک یک پروژه کلاهبرداری است

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو (ADA)، به تازگی در توییتر ادعا کرد که اتریوم کلاسیک (ETC) اکنون یک پروژه کلاهبرداری است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش بیت کوینیست،‌ چارلز هاسکینسون در اظهار نظری جدید در توییتر گفت که «اتریوم کلاسیک هدفی ندارد جز اینکه به افراد خودی اجازه دهد رمزارزهای خود را بر روی سرمایه‌گذاران ناآگاه دامپ کنند». هاسکینسون، که قبلا با ETC همکاری داشت، اظهار داشت که این پروژه «هیچ نقشه راه، نوآوری، تیم یا چشم اندازی» ندارد.

بنیان‌گذار کاردانو یک جایگزین برای اتریوم کلاسیک معرفی کرد

هاسکینسون این اظهارات را در پاسخ به یک پست توییتری توسط Proof of Work (POW) Summit بیان نمود و تعجب همگان را برانگیخت. با توجه به اینکه قیمت اتریوم کلاسیک اخیرا شاهد افزایش بوده، بسیاری زمان‌بندی این اظهارات هاسکینسون را مورد سوال قرار داده‌اند.

توییت هاسکینسون در مورد اتریوک کلاسیک
توییت هاسکینسون در مورد اتریوک کلاسیک. منبع: صفحه توییتر هاسکینسون

به گفته هاسکینسون، اتریوم کلاسیک به واسطه سال‌ها تلاش و بازاریابی در Input Output Global (یک شرکت فناوری که در مهندسی و تحقیق روی ساختارهای بلاک چین تخصص دارد) ایجاد شده است و تحمیل این پروژه به کاربران که اکنون به یک کلاهبرداری تبدیل شده، اخلاقی نیست.

علاوه بر این، هاسکینسون معتقد است که Ergo، پروژه‌ای که در حال حاضر او درگیر آن است، می‌بایست اکنون جای ETC‌ بود. Ergo یک ارز دیجیتال است که بر روی بهبود محدودیت‌های فناوری بلاکچین، مانند مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و امنیت تمرکز دارد.

بنیان‌گذار کاردانو همچنین ادعا می‌کند که Ergo به نوآوری خود ادامه می‌دهد و چشم انداز، رهبری اخلاقی و برنامه‌های تامین مالی برای آینده دارد. او معتقد است که Ergo برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال یک رمزارز با چشم انداز و نقشه راه روشن هستند، انتخاب بهتری است.

نظرات هاسکینسون بحث داغی را در بین کاربران در مورد مشروعیت ETC و مسئولیت توسعه دهندگان و افراد داخلی در صنعت کریپتو به راه انداخته است. در حالی که برخی هاسکینسون را به خاطر نظراتش مورد انتقاد قرار داده‌اند، برخی دیگر مخالفت او با اعمال غیراخلاقی را ستایش کرده‌اند.

نظرات هاسکینسون حول ذخیره‌سازی امن رمزارزها

جنجال اخیر کیف پول لجر (Ledger) بحث داغی را در میان کاربران ارزهای دیجیتال در مورد اهمیت امنیت در فضای والت‌های سخت‌افزاری به راه انداخته است. چارلز هاسکینسون در پاسخ به این جنجال جدید، نظراتش را در مورد آنچه که کاربران هنگام انتخاب یک والت سخت‌افزاری باید در نظر بگیرند، به اشتراک گذاشت:

۱) همیشه در صورت امکان یک نرم‌افزار متن باز را انتخاب کنید که توسط منابع متعدد به طور منظم ممیزی می‌شود.

۲) امنیت از سادگی نشات می‌گیرد.

۳) غیرقابل به‌روزرسانی بودن firmware زمانیکه یک شرکت در خصوص مدل امنیتی محصول خود قول‌های خاصی می‌دهد، مهم است.

هاسکینسون بر اهمیت نرم‌افزار متن بازی که توسط منابع مختلف به طور مرتب ممیزی می‌شود، تاکید می‌کند. این امر تضمین می‌کند که نرم‌افزار شفاف است و آسیب‌پذیری‌های احتمالی آن به سرعت شناسایی و برطرف می‌شوند.

علاوه بر این، به اعتقاد او سادگی کلید امنیت است. طراحی یک کیف پول سخت‌افزاری با کمترین ردپای ممکن، خطر حمله را کاهش می‌دهد و یافتن آسیب‌پذیری‌ها را برای هکرها دشوار می‌سازد.

علاوه بر این، هاسکینسون خاطرنشان می‌کند که غیرقابل به‌روزرسانی بودن نرم‌افزار (Firmware) زمانی که یک شرکت در مورد مدل امنیتی خود وعده‌های خاصی می‌دهد مهم است. این تضمین می‌کند که مهاجمان نمی‌توانند از آسیب‌پذیری‌های کشف‌شده پس از انتشار کیف پول سخت‌افزاری سوء استفاده کنند. او معتقد است که غیرمتمرکز کردن فرآیند به‌روزرسانی‌ها، امنیت را در فضای کیف پول سخت‌افزاری افزایش می‌دهد.

بنیان‌گذار کاردانو همچنین به کاربران یادآوری کرد که مردم برای به حداکثر رساندن امنیت شخصی وجوه خود کیف پول‌های سخت‌افزاری را خریداری می‌کنند و نه برای استفاده روزانه یا تجربه کاربری معادل کیف‌پول‌های گرم. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری نمونه‌ای افراطی از خودحضانتی هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کلیدهای خصوصی روی سخت‌افزاری که دستکاری آن‌ سخت است، ذخیره شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا