اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

کیف پول‌های کاردانو به dappهای اتریوم دسترسی پیدا خواهند کرد

کاربران کاردانو به زودی می‌توانند با استفاده از کیف پول‌های پشتیبانی کننده از ADA به قراردادهای ماشین مجازی اتریوم (EVM) دسترسی داشته باشند و بدین ترتیب، از برنامه‌های غیرمتمرکز (dapp) شبکه اتریوم استفاده کنند.

به گزارش کوین دسک، این اتفاق قرار است به زودی با شبکه میلکومدا (Milkomeda ) محقق شود. میلکومدا زنجیره جانبی است که بلاکچین‌های مختلف مثل کاردانو و الگوراند را به قراردادهای ماشین مجازی اتریوم متصل می‌کند.

سباستین گیمو (Sebastien Guillemot)، مدیر پروژه میلکومدا روز گذشته در این رابطه گفت:

میلکومدا (لایه سازگار با ماشین مجازی اتریوم شبکه کاردانو) در حال راه‌اندازی قابلیتی است که به هر کاربر کاردانو اجازه می‌دهد از طریق هر کیف پول پشتیبانی کننده از این شبکه با قراردادهای ماشین مجازی اتریوم تعامل داشته باشد.

توییت میلکومدا
منبع: توییتر

گیمو افزود:

به زودی پاداش استیکینگ برای تمامی کاربران ماشین مجازی اتریوم از جمله توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند فعال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد پاداش استیکینگ پروتکل‌های شبکه کاردانو که بر روی شبکه میلکومدا ساخته شده‌اند به صورت خودکار و هر ۵ روز یکبار پرداخت خواهد شد.

ماشین مجازی اتریوم یا EVM یکی از اصلی‌ترین المان‌های شبکه اتریوم است و اکوسیستمی است که در آن، تمامی حساب‌های شبکه و همچنین قراردادهای هوشمند پیاده‌سازی و اجرا می‌شود. این ماشین مجازی، به عنوان یک کامپیوتر غیرمتمرکز، توسط توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) استفاده می‌شود.

زمانی که بلاکچین‌های مختلف با ماشین مجازی اتریوم سازگار شوند، تیم‌های توسعه مختلف می‌توانند پروژه‌های مختلفی که بر بستر شبکه اتریوم وجود دارد را در این بلاکچین‌ها توسعه‌دهند.

قابلیت جدید شبکه میلکومدا به توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم اجازه می‌دهد بدون نیاز به نصب ابزارهای جدید یا یادگیری زبان برنامه‌نویسی دیگری، با استفاده از زبان سالیدیتی که مخصوص شبکه اتریوم است در بلاکچین کاردانو برنامه بسازند. در ادامه، این برنامه‌ها می‌توانند به جای اتر، صرفا از توکن ADA استفاده کنند که به پذیرش و افزایش کاربرد این ارز منجر خواهد شد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا