اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

برطرف شدن موانع هاردفورک واسیل کاردانو؛ نود صرافی بایننس به‌روزرسانی شد

هاردفورک واسیل کاردانو در حال سپری کردن آخرین مراحل فنی خود است. مطابق آخرین اخبار از پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه، حدود ۵۸٪ از SPOها به نسخه ۱.۳۵.۳ نرم افزار نودهای کاردانو مهاجرت کرده‌اند و صرافی بایننس نیز نودها و کیف پول خود را به نسخه جدید ارتقا داده است.

به گزارش میهن بلاکچین، هارد فورک واسیل شبکه کاردانو قرار است در ماه سپتامبر (شهریور) انجام شود. آماده‌سازی فنی این رویداد شامل ۳ شرط اساسی زیر است:

۱- ۷۵٪ از بلاک‌‌های ساخته شده در شبکه اصلی در یک epoch زمانی، توسط کاندیدای نهایی نسخه نود واسیل (نسخه ۱.۳۵.۳) ایجاد شده باشد. این شرط تقریبا معادل با این قضیه است که ۷۵٪ از اپراتورهای استخرهای سپرده‌گذاری (SPOها) از نسخه ۱.۳۵.۳ استفاده کنند. لازم به ذکر است که هر epoch زمانی در کاردانو تقریبا ۵ روز به طول می‌انجامد.

۲- برنامه‌های غیرمتمرکز مهم شبکه اصلی تایید کنند که به نسخه ۱.۳۵.۳ به‌روزرسانی شده‌اند.

۳- حدود ۸۰٪ نقدینگی شبکه کاردانو کیف پول‌های خود را به زنجیره جدید ارتقا دهند.

همان‌طور که گفته شد کاندیدای نهایی نرم افزار نودهای کاردانو نسخه ۱.۳۵.۳ انتخاب شده است. در حال حاضر، طبق اطلاعات صفحه «سلامت شبکه» PoolTool، تقریبا ۵۸٪ از نودهای شبکه اصلی در حال اجرای نسخه ۱.۳۵.۳ در epoch فعلی هستند. برای برآورده شدن شرط اول ۱۷٪ دیگر از SPOها باید به این جمع ملحق شوند.

وضعیت SPOهای شبکه کاردانو منبع: پول تول
وضعیت SPOهای شبکه کاردانو منبع: پول تول

در مورد شرط دوم نیز تاکنون ۴تا از ۱۰ برنامه غیرمتمرکز کاردانو (بر حسب TVL) اعلام کرده‌اند که به نسخه ۱.۳۵.۳ به‌روزرسانی شده‌اند.

بایننس آماده ارتقا واسیل است

صرافی بایننس به عنوان یکی از مهم‌ترین محل‌های نگهداری نقدینگی کاردانو، نودهای خود را به نسخه جدید به روزرسانی کرد و اکنون آماده اجرای واسیل است. همان‌طور که گفته شد باید ۸۰٪ نقدینگی موجود در صرافی‌ها این به روزرسانی را انجام دهند که اکنون با آپدیت شدن بایننس می‌توان تخمین زد که به آپدیت ۲ صرافی از ۴ صرافی بزرگ کریپتو (غیر بایننس) نیاز است.

خبر آپدیت شدن صرافی بایننس ۳ روز پیش توسط صفحه اینپوت اوتپوت (تیم توسعه کاردانو) اعلام شد.

آپدیت صرافی بایننس برای واسیل

چارلز هاسکینسون خالق کلاردانو در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده است که هاردفورک واسیل احتمالا در سپتامبر (شهریور) انجام خواهد شد اما زمان دقیق آن بستگی به آماده شدن اجزای شبکه دارد که در قسمت قبل در مورد آن توضیح دادیم.

  • چه زمانی SPOها کاردانو برای انجام هاردفورک واسیل آماده هستند؟

در صورتی که بخواهیم به صورت دقیق و نه تقریبی سخن بگوییم برای برآورده شدن شرط اول از ۳ شرط اصلی انجام واسیل باید در طی یک epoch زمانی (تقریبا ۵ روز) ۷۵٪ از بلاک‌ها توسط پروتکل ۱.۳۵.۳ نسخه نودهای کاردانو ساخته شده باشد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا