اخبار خارجی

ارائه جزییات هاردفورک جدید کاردانو پیش از عرضه شبکه اصلی شلی

شرکت IOHK که شرکت مادر کاردانو است توضیح فنی از هاردفورک کامبینیتور (Combinator) ارائه کرد که به انتقال این بلاک‌چین از شبکه اصلی بایرون به شلی کمک می‌کند.

ارائه جزییات هاردفورک کامبینیتور توسط IOHK

در بیانیه تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، شرکت IOHK جزییاتی درباره هاردفورک کامبینیتور ارائه کرد که به بلاک‌چین کاردانو در خصوص اجرای بی نقص شبکه اصلی شلی کمک خواهد کرد. شرکت IOHK ویدئویی منتشر کرد و در آن انتقال کاردانو از بایرون به شلی را توضیح داد.

شرکت IOHK در توییتر نوشت:

هاردفورک کامبینیتور یک فناوری ممتاز است که در انتقال از بایرون به شلی نقش اصلی را ایفا می‌کند. به طور خلاصه، ما این هاردفورک را بر روی شبکه اصلی پیاده سازی می‌کنیم.

در واقع، هدف اصلی هاردفورک کامبینیتور جلوگیری از هاردفورک واقعی در بلاک‌چین کاردانو است.

معمولا، هاردفورک یا تفکیک بلاک چین هنگامی رخ می‌دهد که عدم توافقی بین نهادهای مختلف اجرا کننده نودها در شبکه وجود داشته باشد. این مخالفت به ایجاد نسخه های مختلفی از پروتکل می‌انجامد که به تکامل مستقل شبکه ای دیگر منتهی می‌شود.

هاردفورک بیت کوین کش در سال گذشته یک نمونه کاملی از عدم توافق بین نودها است که وضعیت شبکه را نامناسب کرده بود.

این نکته قابل ذکر است که هاردفورک کامبینیتور به نودها امکان می‌دهد تا به طور همزمان تحت پروتکل های مختلفی کار کنند. در بخشی از بیانیه IOHK در خصوص هاردفورک کامبینیتور آمده است:

هاردفورک کامبینیتور به نودها قابلیت این موضوع را می‌دهد تا بر اساس پروتکل های مختلف فعالیت کنند. اگرچه این هاردفورک پروتکل اول را اجرا می‌کند، اما می‌تواند توسط به روزرسانی ویژه درون زنجیره ای فعال شود و به موجب آن، انتقال روان به پروتکل بعدی امکان پذیر شود.

طبق بیانیه IOHK، هاردفورک کامبینیتور به طور موفقیت آمیز در چندین کاندیدای شبکه اصلی آزمایش شده است و در حال حاضر برای اجرا در شبکه اصلی بایرون توسعه می‌یابد.

تلاش کاردانو برای به روزرسانی شلی

با نزدیک تر شدن عرضه به روزرسانی به شدت مورد انتظار شلی، تلاش های کاردانو افزایش یافته است تا اطمینان حاصل کند که هیچ مانعی حین انتقال این پلتفرم قراردادهای هوشمند وجود نداشته باشد.

اوایل سال جاری، بلاک جنسیس شبکه اصلی شلی در فاز آزمایشی بتای خصوصی به طور موفقیت آمیز استخراج شده است. هم چنین، اوایل ماه جاری کاردانو شبکه آزمایشی عمومی شلی را عرضه کرد که شبکه را در دسترس تمام اپراتورهای خواستار ایجاد استخر استیکینگ ADA قرار داد.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا