اخبار اتریوماخبار عمومی

اتریوم در آستانه ورود به بورس شیکاگو!

CBOE، بورس شیکاگو که پیشگام در فهرست کردن قرارداهای آتی بیت کوین در ایالات متحده است، به افراد حاضر در بازار بیان کرده که در آستانه راه اندازی یک محصول جدید ارز دیجیتال یعنی قرارداد آتی اتریوم می‌باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

یک منبع ناشناس گزارش داد که CBOE می‌خواهد اولین بورس آمریکا باشد که محصولات آتی اتریوم را فهرست می‌کند. این امر باعث می‌شود که معامله گران حرفه ای هم به صورت کوتاه مدت و هم بلند مدت بر روی اتریوم سرمایه گذاری کنند و اتر به یک بازار دو طرفه تبدیل شود.

این فرد ناشناس بیان کرد این قراردادهای آتی ممکن است پیش از پایان سال عرضه شود و منبع اطلاعات قیمت آنها صرافی Gemini خواهد بود. جمینای صرافی ارز دیجیتال نیویورکی است که توسط برادران کامرون و تایلر وینکلوویس راه اندازی شده است. Gemini اخیرا اطلاعات قیمت قرارداهای آتی بیت کوین CBOE که در اواخر دسامبر راه اندازی شد را عرضه می‌کند.

طبق این گزارش CBOE می‌خواهد شفافیت نظارتی بیشتری را از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) دریافت کند. CFTC بر معاملات قراردادهای آتی و دیگر محصولات مشتق آن نظارت دارد. این آژانس که توسط جی. کریستوفر اداره می شود. وی شهرت خود را به دلیل ارائه ارز دیجیتال دارای کلاس دارایی گران و مرفه به دست آورده است، هرچند در پاسخ به انتقادهای پیرامون کنترل قراردهای آتی بیت کوین، متعهد شده است که بررسی دقیق تری از محصولات مشتق ارز دیجیتال داشته باشد.

احتمالا مورد CBOE با بیانیه سال جاری تقویت خواهد شد که طی آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیرغم این موضوع که پروژه اتر در ابتدا از طریق فروش توکن به روش ICO به وجود آمده است، تایید خواهد کرد که اتر یک اوراق بهادار نیست. بیت کوین تنها رمزارزی است که SEC به صراحت گفته است که اوراق بهادار نمی‌باشد.

عجله CBOE برای فهرست کردن قراردادهای آتی اتریوم تعجب برانگیز نیست. کریس کانکنون رییس CBOE حتی چندین روز پس از فهرست کردن قراردادهای آتی بیت کوین، تمایلات خود را برای راه اندازی مجموعه کاملی از محصولات ارز دیجیتال بیان کرد و فهرست کردن قراردادهای آتی اتریوم گام بعدی برای رسیدن به این هدف است.

بدون شک ایجاد قراردادهای آتی اتریوم باعث می شود که اتر تبدیل به یک ابزار مالی مشروع شود. از آنجایی که آنها پاداش ایجاد بلاک اتریوم را کاهش خواهند داد، این امر باعث می‌شود آنها در کوتاه مدت مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند. طبق گزارشات بسیاری از تحلیلگران از جمله محققان بانک‌ مرکزی آمریکا معتقدند که با کاهش بازارهای آتی بیت کوین، بازار ارز دیجیتال نیز رو به افول می‌رود.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا