اخبار بیت کویناخبار اتریوم

پلتفرم معاملاتی Cboe (رقیب CME)، معاملات فیوچرز مارجین بیت کوین و اتریوم را در ماه ژانویه راه‌اندازی می‌کند

پلتفرم معاملاتی Cboe Digital روز گذشته اعلام کرد معاملات فیوچرز مارجین بیت کوین و اتریوم را از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۱ دی) آغاز می‌کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از دبلاک و کوین تلگراف، این پلتفرم در روز دوشنبه اعلام کرد:

با این اتفاق، این شرکت به اولین صرافی و اتاق پایاپای رمزارزها تبدیل می‌شود که به صورت ترکیبی، معاملات اسپات و اهرم‌دار را در یک پلتفرم واحد ارائه می‌کند و مجوزهای قانونی آمریکا را هم دریافت کرده است.

علاوه بر این، CBOE قصد دارد بخش مشتقات رمزارزهای خود را گسترش داده و محصولات با تحویل فیزیکی را (مشروط به دریافت تاییدیه‌های نظارتی) اضافه کند. این پلتفرم در حال حاضر از معاملات فیوچرز بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و یواس‌دی کوین (USDC) پشتیبانی می‌کند. جان پالمر (John Palmer)، رییس CBOE Digital، اعلام کرده است:

ما معتقدیم بازار مشتقات نقدینگی و پوشش ریسک بازار کریپتو را تقویت کرده و قدم مهمی برای رشد مداوم این بازار است.

Cboe Digital یک پلتفرم یکپارچه و نوآورانه است که امکان دسترسی به بازارهای ارزهای دیجیتال و آتی را برای افراد و مؤسسات فراهم می‌کند. ۱۱ شرکت کریپتویی و سنتی از جمله شرکت‌های B2C2، جامپ تریدینگ گروپ (Jump Trading Group)، تالوس (Talos)، بلاک‌فایلز (BlockFills) و Cumberland DRW از معاملات جدید آن پشتیبانی خواهند کرد. کریس زوهلکه (Chris Zuehlke)، رییس بخش بین‌المللی Cumberland DRW، اظهار داشت:

خدمات CBOE برای ارائه دسترسی امن به بازارهای فیوچرز و قانونی، کلید رشد رمزارزها است و باعث می‌شود سرمایه‌گذاران نهادی هم مشارکت خود را افزایش دهند.

معاملات مارجین معامله‌گران را قادر می‌سازد بدون ارائه وثیقه کامل، قراردادهای آتی را معامله کنند. این نوع معاملات نسبت به معاملات آتی بدون مارجین امکان کسب سود بیشتری داشته و البته ریسک آن‌ها هم بالاتر است. امکان انجام معاملات اسپات و مشتقه روی یک پلتفرم نیز باعث افزایش کارایی معامله‌گران خواهد شد.

پلتفرم CBOE Digital در ماه ژوئن (خرداد) مجوز معاملات فیوچرز مارجین را از کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC) دریافت کرد. کریستی گلداسمیت رومرو (Christy Goldsmith Romero)، کمیسر CFTC، در آن زمان CBOE Digital را به‌خاطر تبعیت از پارامترهای ساختار سنتی بازار فیوچرز و چارچوب‌های نظارتی تحسین کرده بود.

لازم به ذکر است، بورس کالای شیکاگو (CME)، یکی از رقبای CBOE است که قراردادهای آتی بیت کوین را در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) راه‌اندازی کرد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، سود باز معاملات آتی BTC در بورس کالای شیکاگو (CME) افزایش یافته است. CME پس از بایننس در ماه اکتبر به دومین صرافی بزرگ معاملات آتی BTC تبدیل شد و در ماه نوامبر به رتبه اول صعود کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا