متوسط مقالات عمومی

راه اندازی OCR در شبکه چین لینک ؛ کارایی بیشتر و کارمزدهای کمتر !

شبکه معروف اوراکل چین لینک، از راه‌اندازی Off-Chain Reporting) OCR) در ۲۴ فوریه خبر داد که این نسخه ارتقای نسخه‌ای است که از ماه‌ها پیش روی آن کار می‌شود. شبکه چین لینک ادعا می‌کند که OCR‌ نه تنها کارایی پردازش داده در شبکه را به طور قابل توجهی بهبود می‌دهد،‌ بلکه هزینه‌ها را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد تا کاربران را قادر سازد در کارمزد‌های گس‌ صرفه جویی کنند.

هزینه‌های گس، به دلیل قیمت‌های بالای گس اتریوم و دشواری‌های موجود در مهاجرت به شبکه‌های دیگر، آفت پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) است. انتظار می‌رود، ارتقا شبکه اصلی چین لینک تا حدی به کاهش این هزینه‌ها و بهبود وضعیت صنعت دیفای کمک کند. این هزینه‌ها مانع پیشرفت بسیاری از کاربردها در صنعت رو به رشد دیفای شده است.


مصاحبه با بنیانگذار چین لینک؛ اوراکل غیرمتمرکز چه نقشی در سیستم‌های مالی دارد؟ + ویدیو


بر اساس ادعاهای چین لینک، کاربران شاهد افزایش ۱۰ برابری داده‌هایی که توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند، خواهند بود. همین امر باعث ظهور کاربردهای بیش‌تری در صنعت دیفای خواهد شد، زیرا دیتاست‌های (مجموعه داده) بیش‌تری را در دسترس قرار می‌دهد.

ارتقا OCR به تمرکززدایی بیش‌تر شبکه اوراکل کمک می‌کند، تعداد دفعات به روز رسانی داخل زنجیره‌ای را افزایش می‌دهد، هزینه‌های پردازش نودهای جدید را بهبود می‌دهد، باعث کاهش ازدحام شبکه شده و تاخیر اوراکل را به کم‌ترین میزان ممکن، کاهش می‌دهد.

تاثیر این بروزرسانی در آینده شبکه چین لینک

شبکه چین لینک

قبل از این به روز رسانی، بخش بزرگی از محاسبات، داخل زنجیره انجام می‌شد که باعث کاهش مقیاس پذیری، کاهش کارایی و افزایش منابع مورد نیاز برای محاسبات می‌شد. با این به روز رسانی،  شبکه چین لینک به سمت مدل پردازشی خارج زنجیره‌ای پیش می‌رود که این مدل شبکه را قادر می‌سازد حتی در شرایطی که شرایط بهینه نیست، بتواند یک اکوسستم مقیاس پذیر ایجاد کند.


چین لینک (ChainLink) چیست؟ پلی میان بلاک چین و دنیای واقعی!


سرگئی نازاروف (Sergey Nazarov) بنیانگذار چین لینک، در مصاحبه با رسانه‌ای گفت که تیم توسعه این پروژه روی قابلیت قابل تایید بودن انتخاب تصادفی و ترتیب دهی عادلانه کار خواهند کرد. تیم چین لینک بیش از یکسال است که روی این ویژگی کار می‌کنند.

این ویژگی که به عنوان VRF شناخته می‌شود، قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازد تا با ایجاد اثبات‌های غیرقابل پیش بینی و رمز نگاری شده، انعطاف پذیری خود را در برابر نودهای خرابکار افزایش دهند.

توابع جدید برای کارایی بهتر

چین لینک

توابع محافظتی و ترتیب دهی عادلانه، با بهبود هماهنگی بین نودها و استانداردسازی رویه‌های محاسباتی، ثبات شبکه را بهبود می‌بخشند.

از آنجا که هدف اصلی شبکه‌های اوراکل، کنترل و رسیدگی به درخواست‌های داده است، بهبود دیتاست‌هایی که یک قرارداد هوشمند می‌تواند کنترل کند و اطمینان از دسترس بودن آن، برای حفظ عملکرد شبکه ضروری بوده و به نفع همه طرف‌های درگیر است. اخیرا شاهد رسیدن قیمت توکن LINK به سقف تاریخی ۳۶.۹۵ دلار در ۲۰ فوریه بودیم. این رقم بیش از ۲ برابر قیمتی است که این پروژه در آگوست ۲۰۲۰ به آن رسید و به یکی از شناخته شده‌ترین پروژه‌ها در دنیای کریپتوها تبدیل شد.

رویداد مجازی چین لینک ؛ شتاب دهنده نوآوری‌ها برای اکوسیستم قراردادهای هوشمند

رشد و توسعه چین لینک

اخیرا چین لینک اعلام کرد که با همکاری AAVE، Consensys، Polkador، Synthetic و دیگر شرکت‌ها، از ۱۵ مارس تا ۱۱ آوریل رویداد مجازی برگزار خواهد کرد.


چین لینک می‌تواند صنعت بازی‌سازی را ارتقا بدهد!


در این رویداد، توسعه دهندگان از سراسر دنیا، می‌توانند از متخصصان صنعت کریپتوها، در مورد پروژه‌های جدید اطلاعات کسب کنند. در این رویداد، ۸۰،۰۰۰ دلار به عنوان جایزه بین فعالان صنعت دیفای و گیمینگ توزیع خواهد شد. سرگئی نازاروف بنیانگذار چین لینک، Emin Gün Sire بنیانگذار آوالانچ و استانی کولچوف هم‌بنیانگذار Aave، از جمله شخصیت‌های بزرگی هستند که در این رویداد حضور خواهند داشت.

سخن پایانی

معمولا در صنعت فناوری، برگزاری اینگونه رویدادها نوید بسیاری از پروژه‌ها و نوآوری‌هاست؛ چراکه به متخصصان صنایع مختلف این فرصت را می‌دهد که با پروژه‌های جدید که توسط شرکت‌های بزرگ حمایت می‌شوند، آشنا شده و اقدام به پیاده سازی اپلیکیشن‌های مختلف کنند. شبکه چین لینک در مدت زمانی کوتاهی به دستاوردهای بسیار خوبی دست یابد و نام خود را در میان بهترین پروژه‌‌های دنیای کریپتو قرار دهد.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا