اخبار آلتکوین

تکمیل ظرفیت نسخه دوم استخر استیکینگ چین لینک تنها در ۳ روز؛ منتظر رشد قیمت LINK باشیم؟

نسخه دوم استخر استیکینگ چین لینک (LINK) از فردا در دسترس عموم فعالان بازار کریپتو قرار می‌گیرد، اما تقاضای بالای استیکینگ این توکن باعث شد ظرفیت آن پر شود. با این حال رشد تقاضای LINK سیگنال مثبتی محسوب می‌شود و می‌تواند به رشد قیمت آن کمک کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بین کریپتو، اعضای جامعه شبکه چین لینک حدود ۴۱ میلیون توکن LINK را در نسخه دوم استخر استیکینگ (Staking V0.2 Community Pool) آن انباشت کردند و ۱۹ میلیون توکن LINK را فقط هفت ساعت بعد از راه‌اندازی آن استیک کردند. این مسئله نشان می‌دهد که روند صعودی فعلی LINK می‌تواند ادامه داشته باشد.

چین لینک در ۷ دسامبر (۱۶ آذر) Staking V0.2 Community Pool را راه‌اندازی کرد و بعد از تکمیل به‌روزرسانی پروتکل استیکینگ خود، اولویت را به استیکرهای نسخه اولش داد.

ارزش LINKهای استیک‌شده به ۶۹۰ میلیون دلار رسید

در نسخه دوم این استخر ۴۰٬۸۷۵٬۰۰۰ توکن LINK وجود دارد که ارزش آن‌ها به ۶۹۰ میلیون دلار می‌رسد. داده‌های آنچین پلتفرم نانسن (Nansen) نشان می‌دهد که قرارداد استیکینگ این استخر بیشترین LINK را در کل بازار کریپتو دارد. بعد از این قرارداد، آدرس صرافی بایننس با ۳۸ میلیون توکن LINK بیشترین چین لینک را دارد. توسعه‌دهندگان LINK اعلام کرده‌اند:

ما می‌خواهیم از اعضای جامعه‌مان (هم مهاجران نسخه اول و هم استیکرهای جدید) برای شرکت در راه‌اندازی نسخه دوم و استیک کردن ۴۰٬۸۷۵٬۰۰۰ توکن LINK به منظور افزایش امنیت شبکه چین لینک تشکر کنیم.

تعداد توکن‌های LINK استیک‌شده در نسخه دوم  Community Pool
تعداد توکن‌های LINK استیک‌شده در نسخه دوم Community Pool – منبع: پلتفرم اکس

در مقایسه با ظرفیت ۲۵ میلیون توکنی نسخه اولیه این استخر، نسخه دوم آن پیشرفت چشمگیری داشته و امنیت و انعطاف‌پذیری آن بهبود یافته است. علاوه بر این سیستم پاداش‌دهی این استخر پویاتر شده و از ساختار ماژولار استفاده کرده است.

این استخر از ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) در دسترس عموم فعالان بازار کریپتو قرار می‌گیرد و امکان مشارکت عمومی در آن فراهم می‌شود. با این حال برای مشارکت معامله‌گرهای جدید استیکرهای موجود باید بخشی‌ از توکن‌هایشان را برداشت کنند تا فضای استخر مذکور خالی شود.

با توجه به نرخ پاداش پایه ۴.۳۲٪ چین لینک و مدل پاداش پویای آن که پاداش‌های موجود را افزایش می‌دهد، احتمال برداشت استکیرها خیلی پایین است.

تحلیل قیمت چین لینک

مشارکت قابل‌توجه معامله‌گرها در استیکینگ LINK نشان‌دهنده اهمیت روزافزون این پروژه است. این مشارکت نشان می‌دهد که معامله‌گرها به آینده LINK امیدوارند و این شبکه همچنان اصلی‌ترین اوراکل موجود در صنعت کریپتو محسوب می‌شود.

علاوه بر این تقاضای نهنگ‌های چین لینک هم افزایش یافته است و این گروه از سرمایه‌گذاران ۵۰ میلیون توکن LINK جدید را خریداری کرده‌اند. بسیاری از سرمایه‌گذاران هم پوزیشن‌های معاملاتی خود را به امید رشد LINK باز کرده‌اند.

داده‌های وب سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که نسبت پوزیشن‌های لانگ چین لینک در مقایسه با پوزیشن‌های شورت آن در صرافی بایننس به رکورد ۴ هفته خود رسیده است. آخرین باری که این شاخص به محدوده موجود رسیده بود، قیمت چین لینک در محدوده ۱۶.۴۳ دلار قرار داشت.

نسبت پوزیشن‌های لانگ چین لینک در مقایسه با پوزیشن‌های شورت آن
نسبت پوزیشن‌های لانگ LINK در مقایسه با پوزیشن‌های شورت آن – منبع: سنتیمنت

قیمت چین لینک در حال حاضر هم در محدوده ۱۶.۲۴ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵٪ کاهش یافته است. با این حال قیمت LINK از ابتدای سال ۲۰۲۳ حدود ۲۰۴٪ رشد کرده و رشد آن تا محدوده ۱۷.۲ دلار در شب گذشته رکورد جدیدی از آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) محسوب می‌شود.

نمودار روزانه قیمت چین لینک
نمودار روزانه قیمت چین لینک – منبع: TradingView

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا