اخبار خارجی

مدیر عامل سیرکل: خروج USDC از بایننس اتفاق خوبی است

روز گذشته اطلاعیه بایننس در مورد حذف برخی از استیبل‌کوین‌های بازار از جمله USDC از معاملات خود خبرساز شد. جرمی آلر مدیرعامل سیرکل (صادرکننده استیبل کوین USDC) در پاسخ به این تصمیم آن را تصمیمی مفید هم برای این استیبل کوین و هم برای صرافی بایننس دانست. به عقیده او به دلیل تبدیل خودکار USDC به BUSD در واریز به صرافی بایننس، از این پس کاربران بیشتری ترجیح می‌دهند که از USDC در انتقال‌های خود استفاده کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل و از بنیان‌گذاران بنیاد سیرکل می‌گوید عدم پشتیبانی بایننس از معاملات رمز ارز USDC مسئله مهمی نیست.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، صرافی بایننس تصمیم دارد با هدف افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران، استیبل کوین USDC را به طور کامل از صرافی خود حذف کند. با این حال آلر، مدیرعامل سیرکل فکر می‌کند این کار نه تنها برای بایننس خوب است، بلکه در نهایت برای استیبل کوین USDC و پذیرش آن مفید خواهد بود.

در واقع بایننس قصد دارد سپرده‌های موجود و جدید از استیبل کوین‌های USDC، USDP و TUSD را به صورت خودکار و با نسبت ۱:۱ به BUSD، استیبل کوین بومی خود تبدیل کند. اما آلر ادعا می‌کند این تبدیل اجباری احتمالا منجر به جریان بیشتر USDC به بایننس خواهد شد. او توضیح داد:

با دفاتر دلار تلفیقی، اکنون انتقال USDC به/ از صرافی بایننس برای معاملات بازارهای اصلی آسان‌تر و جذاب‌تر خواهد بود. من به نقش Circle به عنوان یک بازیگر بی‌طرف زیرساخت بازار بسیار مطمئن هستم. (اشاره آلر به این موضوع است که از این پس تبدیل USDC به BUSD در واریز و برداشت به صورت خودکار انجام خواهد شد که برای کاربر جذاب است).

برخلاف USDC، BUSD حجم و استفاده زیادی در خارج از صرافی Binance دارد. به این ترتیب، آلر معتقد است که این تغییر به USDC کمک می‌کند تا به استیبل کوین ترجیحی بازار برای انتقال وجوه بین صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز تبدیل شود.

وضعیت تتر چگونه است؟

استیبل کوین USDT مشمول تغییرات صرافی بایننس نشده است و همچنان در بایننس وجود خواهد داشت. آلر در این مورد گفت دو دلیل برای این اتفاق وجود دارد. اولا، نقدینگی USDT فعلی در بایننس انتقال به BUSD را بسیار مخرب می‌کند. ثانیا، او ادعا می‌کند USDT به هیچ وجه شرایط تبدیل شدن به یک دارایی نقدی را ندارد.

تتر اغلب به دلیل نگهداری دارایی‌های ذخیره غیرقابل اعتماد برای حمایت از استیبل کوین‌های خود مورد انتقاد قرار گرفته است. بخشی از این امر ناشی از استفاده تتر از اوراق تجاری در ذخایر آن است، در حالی که BUSD و USDC صرفا توسط پول نقد و خزانه‌های ایالات متحده پشتیبانی می‌شوند.

تتر ماه گذشته از خود در برابر چنین اتهاماتی از وال استریت ژورنال دفاع کرد. این شرکت تصریح کرد قصد دارد تا پایان سال دارایی‌های اوراق تجاری خود را حذف کند و معاملات آن همچنان سودآور است.

  • نظر بنیاد سیرکل (Circle)، صادرکننده استیبل کوین USDC در مورد حذف این استیبل کوین از صرافی بایننس چیست؟

جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل و از بنیان‌گذاران بنیاد سیرکل می‌گوید تبدیل اجباری USDC به BUSD احتمالا منجر به جریان بیشتر USDC به صرافی بایننس خواهد شد و معاملات بازارهای اصلی آسان‌تر و جذاب‌تر خواهد بود. آلر معتقد است که این تغییر به USDC کمک می‌کند تا به استیبل کوین ترجیحی بازار برای انتقال وجوه بین صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز تبدیل شود.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا