اخبار عمومی

طلبکاران به طرح ساماندهی سلسیوس رای مثبت دادند؛ توزیع بیت‌کوین و اتریوم بین طلبکاران

طلبکاران شرکت سلسیوس (Celsius) طرحی را تایید کرده‌اند که طی آن دارایی‌های بیت کوین‌ و اتریوم‌ این شرکت بین آن‌ها توزیع شود. در این طرح که هنوز توسط دادگاه تایید نشده قرار است مسئولیت توزیع رمزارزهای مذکور به صرافی کوین بیس واگذار شود. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرده است این طرح عملا نقش کارگزاری را به کوین بیس می‌دهد و SEC با آن مخالف است.

به نقل از دبلاک و طبق گزارش‌های شرکت استرتو (Stretto)، ٪۹۸ از طلبکاران شرکت سلسیوس طرحی را تایید کردند که رمزارزهای این شرکت را به آن‌ها بر می‌گرداند و سهام یک شرکت جدید را بین آن‌ها توزیع خواهد کرد.

با این حال، دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک هنوز این طرح را تایید نکرده و قرار است در ۲ اکتبر (۱۰ مهر) به آن رسیدگی کند. گفتنی است آخرین مهلت رای‌گیری در مورد این طرح ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) بود.

طبق این طرح که حمایت کمیته طلبکاران بیمه‌نشده (Committee of Unsecured Creditors) را هم دارد، بدهکاران سلسیوس باید ۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم را بین طلبکاران این شرکت توزیع کنند.

شرکت جدید NewCo

کمیته مذکور در ماه گذشته اعلام کرده بود:

بدهکاران علاوه بر این باید سهام شرکت NewCo را بین طلبکارانشان توزیع کنند. شرکت NewCo باید تجهیزات استخراج بیت کوین متعلق به بدهکاران را توسعه دهد، اتریوم را استیک کند، بقیه دارایی‌های غیرنقدی بدهکاران را تبدیل به پول کرده و فرصت‌های تجاری قانونی و جدیدی را پیدا کند.

مدیریت شرکت NewCo هم قرار است به شرکت فارنهایت گروپ (Fahrenheit Group) سپرده شود. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، فارنهایت کنسرسیومی از شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو است که در ماه مه (اردیبهشت) برنده مناقصه خرید دارایی‌های شرکت سلسیوس شده بود.

سلسیوس سال گذشته اعلام ورشکستگی کرد و در حال حاضر میلیاردها دلار به سرمایه‌گذاران خود بدهکار است. SEC هم در ماه جولای (تیر) از سلسیوس و مدیرعامل سابق آن، الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، به اتهام جمع‌آوری میلیاردها دلار از طریق فروش اوراق بهادار دیجیتال ثبت‌نشده، دروغ گفتن به سرمایه‌گذاران در مورد وضعیت مالی سلسیوس و دستکاری قیمت CEL (توکن بومی پلتفرم سلسیوس) شکایت کرده بود.

تنش بین کوین بیس و SEC بر سر طرح ورشکستگی سلسیوس افزایش یافته است

به نقل از دبلاک، تنش‌ها میان SEC و صرافی کوین بیس افزایش یافته و این آژانس نگران دخالت کوین بیس در طرح ورشکستگی سلسیوس است.

SEC اعلام کرده است سلسیوس قصد دارد از کوین بیس برای توزیع رمزارزهای خود بین مشتریان بین‌المللی استفاده کند و دادگاه باید از قبل یک سری توافقات را برای آن تعیین کند. SEC تاکید کرد:

قراردادهای کوین بیس بسیار فراتر از خدمات یک نماینده توزیع‌کننده است. کویس بیس طبق این قراردادها عملا خدمات کارگزاری‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی اصلی را ارائه می‌دهد که بسیاری از نگرانی‌های مطرح‌شده در شکایت SEC علیه این پلتفرم را در بر دارد.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC چندی پیش از کوین بیس شکایت و اعلام کرد این پلتفرم قوانین اوراق بهادار آمریکا را نقض کرده و یک کارگزاری غیرقانونی است. با وجود این، پل گروال (Paul Grewal)، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد:

کوین بیس مفتخر است که در همکاری با سلسیوس رمزارزهای آن را بین مشتریانش توزیع کند. نمی‌دانم چرا SEC با این مسئله مخالفت کرده که یک شرکت سهامی عام و قابل‌ اعتماد آمریکایی این نقش را بر عهده بگیرد؟ ما مشتاقانه منتظر رسیدگی به این موضوع در دادگاه هستیم و می‌خواهیم نقش مهم خود را برای کمک به مشتریان سلسیوس به عهده بگیریم.

توییت پل گروال
توییت پل گروال – منبع: پلتفرم اکس

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا