اخبار خارجی

صرافی کوین‌بیس به دنبال عرضه سهام خود در بورس نزدک

صرافی آمریکایی Coinbase به سایر سازمان‌های خصوصی و عمومی که می‌خواهند در صندوق‌های خود ارزهای دیجیتال داشته باشند، مشاوره و خدمات ارائه می‌دهد. این صرافی به تازگی اعلام کرده+ از زمان تاسیس این شرکت در سال ۲۰۱۲، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در ترازنامه خود داشته است.

این صرافی با اعلام تجربه و توان خود در مدیریت ارزهای دیجیتال، در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر کرده است سایر شرکت‌ها را به مشاوره و دریافت خدمات دعوت کرده است.

صرافی Coinbase در یک فایل جامع به تمام سوالات لازم برای سرمایه‌گذاری سازمانی در حوزه رمز ارزها شامل تنوع سرمایه گذاری، حسابداری و قوانین مالیاتی پاسخ داده است. این مقاله شامل اطلاعات عمومی درباره قانون‌گذاری‌ها و مسائل فنی و سوالات سرمایه‌گذاران از دید سازمان‌ها است. علاوه بر آن نکاتی در مورد مزایای انتخاب این صرافی به عنوان مشاور و عامل اجرایی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در آن آمده است.

در این گزارش عملکرد بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌های اقتصادی مانند طلا و S&P 500 از دیدگاه اقتصاد کلان سنجیده شده است. در این گزارش آمده است :

عملکرد پر قدرت بیت کوین، میزان نوسانات آن را برای سرمایه‌گذاران جبران کرده است.

سرمایه‌گذاری سازمانی در ارزهای دیجیتال و به خصوص BTC در هفته‌های گذشته تیتر اخبار سراسر دنیا بوده است. شرکت خودروسازی تسلا یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران سازمانی است که میزان ۱.۵ میلیارد دلار را به خرید بیت کوین اختصاص داده است.

ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازار بیت کوین؛ آینده بیت کوین چگونه است؟

در حالیکه این حرکت تسلا موجی جدید را وارد بازار کرده است، تحلیل‌گران معتقدند تا روشن شدن بیشتر قانون گذاری‌ها در این حوزه، حدود ۵٪ از سازمان‌های عمومی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال روی بیاورند.

درخواست ثبت سهام Coinbase در بورس نزدک

در تاریخ ۲۵ فوریه، شرکت Coinbase درخواست خود را برای ثبت سهام این شرکت در بورس نزدک ثبت کرد. در این درخواست، جزئیات کسب و کار صرافی، ترازنامه و حجم دارایی‌های ارز دیجیتال آن آمده است.

کوین‌بیس نیز همانند تسلا و مایکرواستراتژی، در ترازنامه خود BTC و سایر کریپتو ها را به عنوان دارایی ثبت کرده است. بر اساس این گزارش، ۹۶٪ از درآمد این شرکت حاصل از معاملات صرافی است.

این صرافی میزان ۵۶۷،۰۰۰ سهم عمومی کلاس A را صادر خواهد کرد. گلدمن ساکس، جی‌پی مورگان و سی‌تی، مشاوران اقتصادی این پروسه خواهند بود. صرافی Coinbase تا پایان سال ۲۰۲۰، تعداد ۴۳ میلیون کاربر داشته است.

نزدک - nasdaq

مجموع درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۴۸۲ میلیون دلار درآمد سال قبل آن، ۲.۵ برابر شده است و به عدد ۱.۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

بیت کوین و سایر دارایی‌های Coinbase

مدیر بخش فروش سازمانی Coinbase روز گذشته اعلام کرد این شرکت از سال ۲۰۱۲، بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را هولد کرده است. در این گزارش آمده است این شرکت معادل ۱۳۰.۱ میلیون دلار بیت کوین، ۲۳.۸ میلیون دلار اتریوم و ۳۴ میلیون دلار از سایر رمز ارزها را برای سرمایه‌گذاری و سایر اهداف اجرایی ذخیره دارد.

از آنجا که این صرافی قرار است سهام خود را به صورت عمومی عرضه کند، موظف است دارایی‌های خود را به صورت شفاف بیان کند. هم‌اکنون صرافی Coinbase در بازار IPO صرافی FTX، معادل ۱۰۸ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. مهلت رسیدگی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به درخواست‌های S-۱ حدودا یک ماه است.

منبع
cointelegraphcryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا