رمزارز در ایران

اهمیت تتر در پایداری صرافی‌ها؛ حجم معاملاتی کوین بیس ۸۳% کاهش یافت!

طبق تحقیقات اخیر شرکت برنشتاین، کوین بیس غول صرافی (اکسچنج) ارز دیجیتال در حال جمع آوری سهم عمده ای از بازار ایالات متحده می‌باشد، اما این موضوع به آن معنا نیست که این شرکت واقع در سان فرانسیسکو برای حفظ و تداوم فعالیت کاربران خود در این بازار راکد تلاش نکند.

شرکت تحقیقات دارایی های دیجیتال دیار (Diar) گزارش می‌دهد با وجود اینکه صرافی های کریپتو به کریپتو موجود در سایر نقاط جهان نیز با ثبات یا افزایش حجم معاملات مواجه شده اند، اما معاملات ارز دیجیتال با دلار در سال ۲۰۱۸ کاهش شدیدی یافته است.

طبق این گزارش، کوین بیس که شناخته شده ترین پلتفرم معامله ارز دیجیتال در ایالات متحده است، کاهش ۸۳ درصدی حجم معاملات نسبت به ماه ژانویه را داشته است. کوین بیس در ماه جولای، حجم معاملاتی به ارزش ۳.۹ میلیارد دلار داشته و این رقم نسبت به بالاترین حجم معاملات این شبکه که حدود ۲۱ میلیارد دلار در ماه بوده است، به میزان زیادی کاهش یافته است. بیت استمپ (Bitstamp) و کراکن (Kraken) که معاملات دلاری ارائه می‌دهند نیز کاهش چشمگیری تجربه کرده اند، هرچند این کاهش نسبت به کوین بیس کمتر بوده است.

حجم معاملاتی کوین بیس و بایننس

بایننس بزرگترین اکسچنج ارز دیجیتال جهان نیز با کاهش متوسطی در بازارهای بیت کوین، اتر، بیتکوین کش و لایت کوین مواجه شده است. این کاهش حجم معاملات از ۱۷.۵ میلیارد دلار در ماه فوریه به ۹.۴ میلیارد دلار در ماه ژوئن می‌باشد. هرچند در ماه جولای حجم معاملات افزایش یافت و به ۱۱.۳ میلیارد دلار رسید.

 OKExpحجم معاملاتی بیت استمپ و

طی این مدت، OKEx که دومین صرافی بزرگ ارز دیجیتال می‌باشد، افزایش حجم معاملات در ۴ کوین بزرگ را داشته است و حجم معاملات آن از ماه ژوئن تا جولای از ۲.۹ میلیارد دلار به ۵.۷ میلیارد دلار رسید. این مقدار نه تنها افزایش ۹۷ درصدی نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد، بلکه از نظر حجم معاملات برای OKEx یک رکورد حساب می‌شود.

این موضوع هنگامی قابل توجه است که حجم معاملات کوین بیس و بیت استمپ از ماه ژوئن تا جولای کاهش داشت. جالب است که کوین بیس و بیت استمپ هیچکدام از تتر (USDT) پشتیبانی نمی‌کنند اما OKEx و بایننس از آن پشتیبانی می‌کنند. تتر که پرداخت و اعتبار آن موضوع بحث های زیادی در جامعه ارز دیجیتال می‌باشد، طی چند هفته گذشته توکن های جدیدی به ارزش صدها میلیون دلار صادر کرده است که همین موضوع، باعث اختلاف حجم معاملات بین صرافی هایی که از USDT پشتیبانی می‌کنند و صرافی هایی که پشتیبانی نمی‌کنند، شده است.

طبق گزارشات، بایننس و OKEx در سال جاری و پس از قانومند شدن این صنعت، در حال برنامه ریزی فروشگاهی در مالت هستند. بایننس که پیش از این فقط معاملات کریپتو به کریپتو را ارائه کرده است، برنامه های خود را در خصوص همکاری با شرکتی در کشور لیختنشتاین اعلام کرد. طی این همکاری، بایننس اولین جفت معاملاتی فیات خود را ارائه خواهد داد.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا