اخبار داخلی

آیا فیلتر شدن صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی صحت دارد؟

در هفته‌های گذشته کاربران ایرانی برای دسترسی به صرافی کوینکس با مشکلاتی مواجه شدند و اذعان داشتند که صرافی Coinex فیلتر شده است.

به گزارش میهن بلاکچین به نظر می‌رسد دسترسی به صرافی کوینکس با استفاده از آی‌پی ایران امکان‌پذیر نیست. دسترسی به خدمات صرافی کوینکس که یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز در بین کاربران ایرانی است، برای بسیاری از کاربران در هفته‌های اخیر امکان‌پذیر نبوده است.

به نقل از کانال اطلاعاتی کوینکس پرشین (Coinex Persian)، این محدودیت از طرف تیم کوینکس اعمال نشده است. در این اطلاعیه آمده است:

مشکل فعلی کاربران از سمت کوینکس نیست و تا زمان برطرف شدن مشکل از VPN استفاده کنید، همچنین تیم فنی کوینکس برای رفع این‌ مشکل در حال انجام اقداماتی است. توجه داشته باشید تغییر آی‌پی در کوینکس مشکلی ایجاد نمی‌کند و کوینکس با هر تغییر آی‌پی ورود برای شما یک ایمیل اطلاع‌رسانی می‌فرستد تا متوجه باشید که آی‌پی ورود شما تغییر کرده است و این یک پیام استاندارد است.

صرافی کوینکس فیلتر شد
صرافی کوینکس فیلتر شد

پس از آنکه صرافی بایننس در راستای مطابقت با قوانین بین‌المللی، احراز هویت را برای تمام کاربران اجباری کرد، بسیاری از معامله‌گران ایرانی به استفاده از جایگزین‌های صرافی بایننس پرداختند. در این میان صرافی کوینکس یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی ایرانیان به شمار می‌رود.

اگر چه صرافی کوینکس با فعالیت کاربران ایرانی مشکلی ندارد اما استفاده از این صرافی مورد تایید نیست و توصیه نمی‌شود. لذا توصیه می‌شود مقاله نقد و بررسی صرافی Coinex‌ برای فعالیت کاربران ایرانی را مطالعه کنید.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین ، رحیم زارع نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به دادستان کل کشور خواست سایت‌های صرافی‌های خارجی در کشور مسدود شوند. در متن این نامه آمده بود:

بیش از ۶۰ درصد مراجعه‌کنندگان یکی از این صرافی‌های ناشناخته و غیرمعتبر خارجی به نام “کوینکس”، از کاربران ایرانی هستند که ظاهرا فقط برای جذب سرمایه‌های شهروندان کشورمان فعالیت می‌کند و تبلیغات گسترده و شبکه‌سازی این سایت‌های گمنام و مشکوک خارجی موجب ترغیب کاربران ایرانی به ثبت‌نام و تشکیل کیف پول ارزهای دیجیتال در این مجموعه‌ها شده که چنین روندی، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی را به دنبال دارد.

لذا مستدعی است ضمن بررسی فوری این موضوع، نسبت به مسدودسازی صرافی‌های خارجی حوزه رمزارز جهت جلوگیری از تداوم این روند زیان‌آفرین و خطرناک، دستورات لازم را صادر فرمایید.

همانطور که بارها در میهن بلاکچین اشاره کردیم از صرافی رمز ارز به عنوان کیف پول استفاده نکنید و سرمایه خود را در صرافی نگهداری نکنید. توجه داشته باشید که برای نگهداری از رمز ارز خود حتما از کیف پول امن استفاده کنید.

آیا دسترسی شما به صرافی کوینکس محدود شده است؟ تجربه خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا