اخبار خارجی

لایحه جدید در کنگره ایالات متحده نظارت بر صرافی‌های رمزارز را تشدید می‌کند

جمعی از قانون‌گذاران در کنگره ایالات متحده در حال ارائه لایحه‌ای با عنوان «قانون صرافی کالای دیجیتال» هستند که به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نقش بیشتری در نظارت بر بازارهای اسپات ارزهای دیجیتال می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، «قانون صرافی کالای دیجیتال (DCEA)»، که پنجشنبه (۸ اردیبهشت) توسط نمایندگان گلن تامپسون (Glenn Thompson)، رو کانا (Ro Khanna)، تام امر (Tom Emmer) و درن سوتو (Darren Soto) ارائه شد، «کالای دیجیتال» را تعریف می‌کند و به CFTC اجازه می‌دهد بر شرکت‌هایی که این نوع توکن‌ها را منتشر می‌کنند یا به مردم امکان معامله آن‌ها را می‌دهند، نظارت کند. علاوه بر این کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنان بر توکن‌هایی که تحت قوانین ایالات متحده «اوراق بهادار» محسوب می‌شوند نظارت خواهد داشت.

در این لایحه اصطلاح «کالای دیجیتال» به هر شکلی از اموال شخصی ناملموس و قابل تعویض گفته می‌شود که شخص می‌تواند آن را منحصرا مالک شود و بدون نیاز به واسطه، آن را به شخص دیگری منتقل کند.

رو کانا، یکی از حامیان این لایحه گفت:

برای تقویت نوآوری و اشتغال‌زایی در بخش فناوری در آمریکا، کنگره باید فرآیند روشنی برای خلق و تجارت کالاهای دیجیتال ایجاد کند که حمایت از مصرف کننده، شفافیت و پاسخگویی را در اولویت قرار دهد.

تعریف «کالای دیجیتال» در این لایحه هیچ گونه سود سهام یا بدهی یا اوراق بهادار را نمی‌شود؛ به عبارت دیگر، SEC همچنان امکان نظارت بر جنبه‌های مختلف بازار رمزارزها را خواهد داشت.

طبق این لایحه، کالاهای دیجیتال فقط می‌توانند در یک صرافی ثبت‌شده در CFTC فروخته شوند، که طبق این لایحه باید از الزامات خاصی پیروی کند. این الزامات، نگهداری از رمزارزهای مشتریان با استفاده از خدمات خضانتی واجد شرایط، حفاظت از دارایی‌های مشتریان و جلوگیری از ادغام دارایی‌های مشتریان و شرکت‌ها را شامل می‌شود.

نسخه امسال قانون صرافی کالای دیجیتال (DCEA) نسخه به روز شده لایحه‌ای است که در ابتدا توسط نماینده سابق مایکل کاناوی (Michael Conaway) در سال ۲۰۲۰ ارائه شد. اعضای کمیته کشاورزی کنگره ایالات متحده، که تامپسون هم عضو آن است، سال گذشته نسخه به‌روزشده‌ای را ارائه کردند.

تامپسون در ماه مارس (اسفند) در جلسه استماع رییس فعلی CFTC، راستین بهنام (Rostin Behnam)، اعلام کرد که به کار بر روی این لایحه ادامه می‌دهد. تامپسون روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت:

این لایحه نتیجه سال‌ها کار است. پر کردن خلا‌ء نظارت بر بازار اسپات بسیار مهم است اما هنوز کارهای بیشتری باقی است. من مشتاقانه منتظر همکاری سایر نمایندگان برای افزایش شفافیت فضای رمزارزها برای عموم مردم هستم و امیدوارم حرکت سریع این لایحه در روند قانونی را شاهد باشیم.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا