اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

کانسنسیس ۴۵۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی نظیر مایکروسافت جذب کرد

کانسنسیس، یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های متمرکز به اتریوم توانسته است ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. این جذب سرمایه در جهت حمایت از پذیرش جهانی اینفیورا و اقدامات کانسنسیس برای پذیرش توکن‌های NFT و بازطراحی متامسک و توسعه‌های دیگر استفاده خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، این دوره جذب سرمایه که توسط شرکت ParaFi Capital انجام شده است، ارزش شرکت کانسنسیس را ۷ میلیارد دلار برآورد کرده است که رشد دو برابری نسبت به ماه نوامبر ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد.

سرمایه‌گذاران جدید در این دوره جذب سرمایه شامل تماسک (Temasek)، SoftBank Vision Fund 2، مایکروسافت، انتوس کپیتال، ساند ونچرز و سی ونچرز بوده‌اند. برخی از شرکت‌کنندگان در برنامه جذب سرمایه قبلی، در این دوره نیز حضور داشته‌اند.

نکته قابل ذکر این است که کا‌نسنسیس در صدد تبدیل سرمایه جذب شده به اتریوم است. در بیانیه کانسنسیس آمده است:

تمام سود حاصل از این دوره جذب سرمایه به اتر تبدیل خواهد شد تا نسبت ETH به پول فیات مطابق با استراتژی خزانه کانسنسیس، متعادل باشد.

جو لوبین (Joe Lubin) مدیرعامل و موسس کانسنسیس در بیانیه جداگانه‌ای بیان کرد که این رویکرد، برنامه‌های آتی جذب سرمایه کانسنسیس را مشخص خواهد کرد.

وی در این خصوص گفت:

این دوره جذب سرمایه به کسب سرمایه به صورت رمزارز و ارز فیات و تبدیل آنها به اتر پرداخته شد. دوره بعدی به سرمایه‌گذاران اطلاع خواهیم داد که جذب سرمایه کاملا به صورت رمزارز انجام می‌شود و اتر به عنوان نماد و تعهد ما به تغییر الگوی کنونی عمل خواهد کرد.

این دوره جذب سرمایه یکی از مهم‌ترین دوره‌ها در سال ۲۰۲۲ بوده و بیانگر رشد و توسعه چشمگیر کانسنسیس است. این شرکت از ابتدای سال ۲۰۲۰ در صدد ساماندهی مجدد اقدامات خود و افزایش تعداد کارمندان برآمده است.

کانسنسیس از سرمایه جذب شده برای برنامه‌های رشد و توسعه خود، نظیر استخدام بیش از ۶۰۰ نفر استفاده خواهد کرد.

این جذب سرمایه از بازطراحی کیف پول متامسک و عرضه در اواخر سال ۲۰۲۲ پشتیبانی خواهد کرد. جو لوبین عنوان کرده است که متامسک به زودی یک DAO راه‌اندازی می‌کند اما از آن برای حاکمیت متامسک استفاده نمیشود بلکه امکان ایجاد سرویس‌های جدید و جذب سرمایه برای آنها را فراهم می‌کند.

هم‌چنین از این سرمایه به منظور بهره‌مندی از طیف وسیعی از پروتکل‌های بلاکچین و طرح‌های امنیتی نیز استفاده خواهد شد. این موضوع با خرید شرکت MyCrypto توسط کانسنسیس محقق و تسهیل خواهد شد. این سرمایه جدید برای پذیرش زیرساخت اینفورا نیز استفاده می‌شود.

کانسنسیس گفته است که از سرمایه مذکور برای پشتیبانی از توسعه و ایجاد ابزارهای مختلف برای اکوسیستم اتریوم نیز استفاده می‌کند.

لوبین در این خصوص گفت:

به نظرم کانسنسیس یک ماشین با قابلیت‌های گسترده و عمیق برای اکوسیستم پروتکل‌های غیرمتمرکز است و به سرعت می‌تواند سرمایه لازم برای ساختارهای بنیادین جدید نظیر ایجاد ابزار برای توسعه‌دهندگان، کیف پول‌ها، حسابرسی‌های امنیتی، دیفای، توکن‌های NFT، مقیاس‌پذیری لایه دوم، DAO ها و غیره را فراهم کند و آنها را گسترش دهد. این دیدگاه در طرح جذب سرمایه کانسنسیس نمود پیدا کرده است. این موضوع به ما امکان می‌دهد تا استراتژی‌های رشد و توسعه هیجان‌انگیزی را اجرا کنیم.

شرکت Consensys اخیرا اعلام کرده است که تعداد کاربران کیف پول متامسک به ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است. اینفیورا به تازگی محدودیت‌هایی را برای کاربران ایرانی و چند کشور دیگر اعمال کرده است. وجود این تحریم‌ها، شرکت‌ها را مقید به عدم سرویس‌دهی تجاری به ایرانیان می‌کند و از این رو کاربران ایرانی در استفاده از کیف پول متامسک با مشکل مواجه شده بودند. در این مقاله میهن بلاکچین، «راهکارهای مقابله با محدودیت‌ های اینفیورا و متامسک علیه کاربران ایرانی» توضیح داده شده است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا