اخبار خارجی

سرانجام هارد فورک اتریوم با موفقیت بر روی شبکه اصلی اعمال شد!

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار با موفقیت هارد فورک کنستانتینوپول را در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) بر روی بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ اجرا کرد.

این هارد فورک، بروز رسانی بزرگی برای بلاک چین اتریوم بود که بهبودهایی در ساختار کارمزدها و راندمان شبکه ایجاد می کند و همچنین راهکارهای مقیاس پذیری نظیر تراکنش های خارج از زنجیره را به ارمغان می آورد.

این بروز رسانی برای انتقال از اتریوم به اتریوم ۲.۰ ضروری است و باعث بهتر و سریعتر شدن آن می شود.

بروز رسانی شبکه سنت پترزبورگ و کنستانتینوپول

علاوه بر بروز رسانی کنستانتینوپول، شبکه اصلی اتریوم شاهد بروزرسانی دیگری با نام سنت پترزبورگ بود که پس از به تاخیر افتادن هارد فورک کنستانتینوپول و پیدا شدن آسیب پذیری امنیتی در پروپوزال بهبود اتریوم ۱۲۸۳ معرفی شد.

تنها هدف بروز رسانی سنت پترزبورگ این بود که پروپوزال بهبود اتریوم ۱۲۸۳ را پاک کند. همه چیز طبق برنامه ریزی پیش رفت و این آپدیت ها در حال حاضر بر روی شبکه اصلی اتریوم می باشند.

آیا تمام کاربران اتریوم این بروز رسانی ها را پذیرفته اند؟

اگرچه این بروز رسانی ها موفق بودند، با این حال اطلاعات سایت Ethernodes.org نشان می‌دهد که تمام کاربران اتریوم این بروز رسانی ها را نپذیرفته اند. برای مثال، فقط ۲۸.۲ درصد کلاینت های گث (Geth) و پریتی (Parity)، نسخه های سازگار با کنستانتینوپول اتریوم را اجرا می‌کنند.

با این حال جای نگرانی نیست، زیرا این بروز رسانی هنوز بسیار جدید و نوظهور است و کلاینت ها و کاربران اتریوم در ابتدای امر محتاط و گوش به زنگ می‌باشند تا از هرگونه باگ در این بروز رسانی اجتناب کنند.

در مجموع موفقیت بروز رسانی کنستانتینوپول اتریوم، باری از دوش بسیاری از افراد برداشت زیرا پیش بینی می‌شد که این هارد فورک مجددا به تاخیر بیافتد. قابل ذکر است که بروز رسانی کنستانتینوپول قبل از این دوبار به تاخیر افتاده بود.

اگرچه این به روز رسانی ها موفقیت آمیز بودند، با این حال قیمت اتریوم به این بروز رسانی ها واکنش نشان نداد و حدود ۱۳۶ الی ۱۳۷ دلار ثابت ماند.

منبع
investinblockchain

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا