اخبار خارجی

کازموس قابلیت ارتباط بین بلاکچینی (IBC) را راه‌اندازی کرده است

کازموس که پروتکل خود را به عنوان اینترنت بلاکچین‌ها معرفی می‌کند به تازگی قابلیت ارتباط بین بلاکچینی (IBC) را فراهم کرده است. با استفاده از این قابلیت، دارایی‌های دیجیتال را می‌توان بین بلاکچین‌های مختلف جابجا کرد. ویژگی IBC کازموس بعد از ۵ سال تحقیق و توسعه، در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۱ راه‌اندازی شده است.

این ویژگی در رای‌گیری حاکمیتی این پروتکل با ۱۱۲ میلیون رای موافق در برابر ۷۵ میلیون رای مخالف به تصویب رسید. هر پیشنهاد برای رای گیری در بلاکچین Cosmos لازم است به مدت ۲ هفته میزان ۵۱۲ توکن اتم را به عنوان وثیقه تامین کند. میزان اثر رای افراد روی نتیجه هر پیشنهاد، به تعداد توکن‌های آنها بستگی دارد. هرقدر تعداد توکن‌های رای دهنده بیشتر باشد اثربخشی رای او در نتیجه نهایی بیشتر خواهد بود.

راه حل کازموس با IBC

cosmos

کازموس مدعی است که قابلیت ارتباط بین بلاکچین‌ها (IBC) فرآیند انتقال توکن‌های معمولی و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را تسهیل می‌کند و راه را برای صرافی‌های بین زنجیره‌ای و بازارهای NFT هموار می‌کند.

تیم توسعه کازموس در ادامه اعلام کرد که در حال کار روی صرافی غیر متمرکزی است که برای ارتباط با بلاکچین‌های دیگر از قابلیت IBC پشتیبانی می‌کند. در این اعلامیه آمده است:

صرافی غیر متمرکز گرویتی (Gravity) به عنوان یک بازار برای توکن‌هایی عمل خواهد کرد که بلاکچین‌ها آنها متصل (به کازموس) باشد. این توکن‌ها شامل توکن بلاکچین‌های است که از قابلیت IBC پشتیبانی می‌کنند، توکن‌های با استاندارد ERC-20 و توکن‌های اتریوم و بیت کوین wrapped شده و همچنین توکن هر شبکه‌ای که در آینده از قابلیت ارتباط بین بلاکچینی پشتیبانی کند.

قابلیت ارتباط بین بلاکچینی (IBC) راهی امن برای تبادل اطلاعات بین دو بلاکچین مستقل به وجود می‌آورد. همچنین استاندارد IBC با استفاده از شاردینگ و زنجیره‌های جانبی برای برنامه‌های مختلف، مقیاس‌پذیری بیشتری را فراهم می‌آورد.

این استاندارد به عنوان بخشی از یک آپدیت وسیع‌تر شبکه کازموس به نام استارگیت (Stargate) معرفی شده است که علاوه بر این نودهای جدیدی را معرفی می‌کند که تا ۲۰۰ برابر سریع‌تر خواهند بود.

علیرغم اعلام این خبر، ATOM توکن بومی شبکه کازموس روند مثبتی نداشته است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال ATOM برابر ۲۰.۲۳ دلار است. بالاترین قیمت ثبت شده توکن اتم برابر ۲۶.۳۲ دلار در تاریخ ۱۷ فوریه ۲۰۲۱ ثبت شده است که نشان می‌دهد این ارز در طول این مدت حدود ۲۳٪ افت قیمت داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا