کریگ رایت، مدعی خلق بیت کوین، متهم به کلاهبرداری شد!

کریگ رایت (Craig Wright) خالق بحث برانگیز بیت کوین SV و مدعی ساتوشی ناکاموتو بودن، می‌تواند به جرم کلاهبرداری با مجازات زندان روبرو شود. مستندات دادگاه فلوریدا ثابت می کند که رایت مرتکب شهادت کذب شده است، چون اظهارات او با شهادتش در دادگاه استرالیا در تناقض هستند.

کریگ رایت به اتهام کلاهبرداری به دادگاه احضار شد

بعد از آنکه رایت از آشکار کردن دارایی های بیت کوینش به قاضی امتناع کرد، شعبه جنوبی دادگاه فلوریدا او را برای ارائه توضیحات در خصوص اتهام وارد شده به او به یک شورای حل اختلاف فرا خواند. رایت پیش تر درخواست به تعویق انداختن این جلسه و همچنین اجازه حضور از طریق ویدیو کنفرانس در این شورا را داده بود. این درخواست از سوی قاضی Beth Bloom رد شد.

بر اساس مستندات دادگاه رایت مرتکب به کلاهبرداری شده است، که برای آن می‌تواند محکوم به حداقل ۵ سال زندان و پرداخت جریمه شود. بر طبق این مستندات، بعد از اینکه اتهام سرقت بیت کوین به ارزش ۱۱ میلیارد دلار به رایت وارد شد، او یک اظهارنامه کذب پر نمود، که بر اساس اظهارات و مدرارکی که او قبلا در دادگاه استرالیا ارائه کرده بود، مسلما کاملا دروغ  است.

شهادت دروغ رایت

پرونده حقوقی علیه رایت عنوان می کند که رایت و آقای Dave Kleiman از طریق شرکتی به نام W&K که مشترکا مالک آن بوده اند بیش از ۱۱.۱ میلیارد دلار بیت کوین استخراج کرده‌اند. اما بعد از مرگ آقای Dave Kleiman رایت سهم او از بیت کوین های ماین شده و سایر اموال مشترک کمپانی را برای خود بر می‌دارد.

بعد از شکایت Ira Kleiman و سایر ورثه، کریگ رایت (Craig Wright) در دادگاه استرالیا سوگند خورد که هیچ ارتباطی بین او و شرکت W&K نبوده است. سپس او در یک اظهار نامه کذب از این ادعای خود دفاع کرد و گفت که او هیچگاه سهامدار، عضو، مامور، کارمند و یا نماینده W&K نبوده است. اما از آن مهم‌تر او تحت قانون شهادت کذب آمریکا، سوگند خورده است که او هرگز مقام یا کنترلی در W&K نداشته است.

اگرچه معلوم شد که او در محضر دادگاه عالی New South Wales اقرار کرده است که او مالک ۵۰ درصد شرکت W&K Info Defense LLC بوده است و Kleiman مالک ۵۰ درصد دیگر!

اتهام کلاهبردای برای کریگ رایت مدعی خلق بیت کوین

سپس او در ادامه گفت که W&K Info Defense LLC یک همکاری شراکتی بود و تمام سهام آن مشترک بود. بر اساس مستندات دادگاه در نشست سهامداران در سال ۲۰۱۳ او یکی از نامزدها برای عنوان مدیر عاملی این شرکت نیز بوده است. این اقرارات با اظهارات او در دادگاه فلوریدا کاملا در تضاد است.

جامعه کریپتو به این اتفاقات قویا واکنش نشان داد. مثلا عده زیادی مدارک بیشتری ارائه کردند که نشان میدهد او درموقعیت‌های مختلف اظهارات ضد و نقیض مختلفی داشته است. برخی دیگر هم به ارائه تئوری‌های پشت دلیل ادعا کردن کریگ رایت مبنی بر اینکه او ساتوشی ناکاموتو واقعی است، پرداختند.


منبع cryptoslate
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اصغر

11 میلیارد دلار …
دقت کنید