اخبار خارجی

کریگ رایت : بیت کوین و لایت کوین از بین خواهند رفت!

کریگ رایت که خود را خالق بیت کوین می‌داند با بیانیه های بحث برانگیز غریبه نیست. اما پیش بینی وی که سال گذشته انجام داده است قطعا یکی از بزرگترین ادعاهای وی می باشد.

به پایان نوامبر ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم

در نوامبر سال ۲۰۱۸ رایت بیان کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که بیت کوین و لایت کوین از بین خواهند رفت. این ادعا بخشی از ایده رایت مبنی بر این موضوع بود که چیزی که اکنون تحت نام بیت کوین معامله می‌شود، چشم انداز واقعی ساتوشی ناکاموتو نبوده است.

به این دلیل، رایت حتی آماده شده بود که به تنهایی بیت کوین را در بازارها از بین ببرد، اگرچه این اقدام خود را برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده بود.

اما به نظر می‌رسد پیش بینی اخیر وی تحقق نمی‌یابد زیرا فقط ۴۸ ساعت تا روز موعود باقی مانده است. این پیش بینی که طی بازار نزولی بیان شده، تحقق نیافته است. در واقع این دارایی ها در شرایط تقریبا خوبی هم به سر می‌برند.

در این بین، رایت پس از رسوایی اخیر خود، در توییتر حضور ندارد. پس از انتقادهای شدید از جانب جامعه ارز دیجیتال، رایت چند نفر از اعضای CT نظیر Hodlonaut و پیتر مک کورمک (Peter McCormack) را با اقدامات قانونی و دادگاهی تهدید کرد. پس از حمله ای که توسط ربات انجام شد، وی تمام توییت های خود را پاک کرد.

کریگ رایت به عنوان ساتوشی ناکاموتو قابل باور نیست

تقریبا یک سال پس از ادعاهای کریگ رایت، شکایت وی علیه دیو کلیمن (Dave Kleiman) شرایط خوبی ندارد. پس از گذشت چند ماه، رایت نتوانست مدارکی مبنی بر دارا بودن کلیدهای خصوصی متعلق به ساتوشی ناکاموتو را ارائه دهد. رایت هم چنین نتوانست سهم کلیمن از مالکیت مشترک بیت کوین های حاصل از ماینینگ های اولیه را به او بپردازد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین تقریبا ۸۸۰۰ دلار می‌باشد. قیمت لایت کوین نیز به ۶۱.۱۷ دلار بازیابی شده است و روند تقریبا ثابتی دارد.

رایت موضع خود را از حمایت از بیت کوین کش به دشمنی با آن تغییر داده است و تلاش های خود را به سمت حمایت از بیت کوین SV معطوف کرده است. اگرچه بیت کوین SV دارای جامعه منسجمی است اما باور این موضوع دشوار است که در سال ۲۰۲۰، این کوین جایگزین بیت کوین شود و به تنهایی سهم بیت کوین از بازار را به خود اختصاص دهد. قیمت بیت کوین در حال حاضر ۱۲۸ دلار می‌باشد.

رایت از ابتدا مخالف راهکار سگویت بوده است. در عوض، شبکه بیت کوین SV در تلاش است تا از طریق انتشار بلاک های بزرگ، به مقیاس پذیری دست یابد. در شرایط واقعی، نودهای ناشناس گاهی اوقات از انتشار بلاک هایی با حجم بیشتر از حجم خاص، صرف نظر می‌کنند. اما شبکه بیت کوین SV در صدد است تا مجموعه ای از ماینرهای مورد اعتماد ایجاد کند که منابع انتشار بلاک هایی با حجم بیشتر از بلاک های معمول را در اختیار دارند.

در اوایل سال جاری، بیت کوینیست گزارش داد که بیت کوین SV در حال برنامه ریزی برای افزایش حجم بلاک ها به ۲ گیگابایت می‌باشد. اگرچه هم چنان این ترس وجود دارد که اکثر ماینرها باعث افزایش قیمت این کوین در بازار شوند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا