مقالات عمومی

بازی خرچنگ ها (CryptantCrab)؛ تحولی بزرگ در بازی های مبتنی بر بلاک چین اتریوم!

از وقتی که ساتوشی ناکاموتو، اولین ارز رمزنگاری شده، بیت کوین را اختراع کرد، فناوری بلاک چین به عنوان یک فناوری تحول آفرین خود را در سطح جهانی مطرح کرد. این نوآوری در حال رشد توجه چندین بازیگر اصلی از صنایع متنوع را به خود جلب کرده است که از جمله این بازیگران کلیدی می توان به اینتل (IBM ، (Intel و SAP اشاره کرد. در میان صنایع مختلفی که در حال کار کردن در فضای بلاک چین هستند، اکثریت بر این باورند که صنعت بازی و گیمینگ می تواند منجر به پذیرش بلاک چین و رمز ارز ها از جانب عموم شود. حتی احتمال زیادی وجود دارد که اپلیکیشن های بسیار محبوب از همین فضا ظاهر شوند.

دلیل تاثیرگذاری صنعت بازی این است که بیش از نیم میلیارد نفر در سراسر جهان روزانه حداقل یک ساعت از وقت خود را به انجام بازی ها اختصاص می دهند. بیشتر افراد علاقه مند به این بازی ها در قرن بیست و یک متولد شدند که این گروه از مشارکت کنندگان اصلی در اقتصاد جوامع نیز می باشند.

iCandy Interactive که کمپانی توسعه دهنده بازی و ایجاد کننده سرگرمی دیجیتال است با راه اندازی بازی CryptantCrab به فضای بلاک چین گام نهاده است. این شرکت قصد دارد با کمک فناوری بلاک چین صنعت بازی را متحول کند. این شرکت قبلا هم از شرکت های برجسته در زمینه ویدیو گیم بوده است که با بیش از ۵۰۰ میلیون دانلود، ۳۵۰ میلیون گیمر در سراسر جهان را درگیر بازی خود کرده است.

جهان CryptantCrab

CryptantCrab که یک بازی وب محور می باشد که از بازی موبایل محبوب Crab War الهام گرفته شده است. این بازی بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود و در خلال پیش فروش (presale) آن در یک مدت زمان ده روزه بیش از ۶۹۰۰۰ دلار جمع آوری شد. با توجه به این نتایج، این شرکت ابراز کرده که گیمر های آن با انجام دادن بازی های بلاک چینی جز اولین پذیرندگان بلاک چین خواهند بود.

جمع آوری خرچنگ در واقع یک جنبه اصلی بازی CryptantCrab می باشد که افراد در این بازی قادر به سفارشی کردن آنها می باشند. با توجه به به روز رسانی اصلی که در اوایل ژانویه ۲۰۱۹ صورت گرفته، حالا بازیگران می توانند دسترسی فوری به نما های Mutation و Xenograft داشته باشند. تغییر دادن یک بخش (Mutation) باعث درگیر شدن گیمر ها در یک سیستم ریسک یا پاداش می شود و از طرف دیگر Xenograft نتایجی با قابلیت پیش بینی بیشتر را فراهم می آورد.

در این بازی گیمر ها بخش خاصی از یک خرچنگ را بر می دارند و آن را به یک جنگجوی گران قیمت یا عضو برجسته ای از یک مجموعه پیوند می دهند. این ویژگی باعث می شود که بازیگران قادر باشند که مجموعه هایی کامل یا جنگجویانی خشن را ایجاد کنند.

خرچنگ هایی که بخش هایی از آنها پیوند یافته تبدیل به فسیل می شوند و دوباره نمی توان آنها را به جنگ فرستاد. برای اطمینان از یک بازار متنوع تر و دادن انرژی بیشتر به فعالیت اکوسیستم، فسیل ها هنوز هم مقداری ارزش خواهند داشت و در میان بازیگران قابل ترید خواهند بود. فسیل های عادی، فسیل های قدرتمندتر و Relic Fossils کمیاب را می توان به خرچنگ هایی تجهیز کرد که به جنگ می روند. این طبقه بندی باعث می شود که همه این موارد ارزش ذاتی داشته باشند.

ترید فعال و جنگ

درگیر شدن در این ویژگی های سفارشی سازی همراه با ترید فعال، احتمال روی دادن فعالیت های جنگی را در CryptantCrab افزایش می دهد. علاوه بر بهبود وضعیت کلی و دلاوری جنگی این خرچنگ ها، ارزش کلی آنها برای ترید همزمان با کسب تجربه و بالا رفتن سطح، افزایش می یابد.

این ویژگی های سفارشی سازی و ترید در بازار باعث می شوند که بازیگران شانس بهبود بخشیدن خرچنگ های خود را داشته باشند و آنها را برای حالت های جنگ (Battle) و Pool Arena آماده سازند. میدان مسابقه (arena) جایی خواهد بود که بازیگران می توانند خرچنگ هایشان را ثبت نام کنند تا ببینند که کدام یک از جنگجو های گران قیمت آنها قادر است که با چنگال هایش راه خود را تا بالای توده هموار سازد. آنهایی که به Pool Arena می روند، اجازه نشانه گیری استخر جایزه بزرگ اتریوم را خواهند داشت.

جنبه های مبارزه و نیاز به کامل کردن مجموعه ها، تقاضا برای خرچنگ، فسیل و Relic Fossils را افزایش می دهد و این امر منجر به ایجاد پلتفرم درگیرتر و جذاب تری برای اکوسیستم ترید می شود. iCandy Interactive به این شیوه می خواهد بازی های بلاک چینی را جذاب تر و فراگیرتر کند. همزمان با این کار، چنین تلاش هایی ارزش بازار خرچنگ ها را افزایش می دهد زیرا تقاضا و دلبستگی کاربران افزایش می یابد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا