اخبار خارجی

افزایش حجم ترافیک صرافی های ارز دیجیتال همزمان با رشد قیمت بیت کوین

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم و سایر رمزارز ها، بسیاری از صرافی ارز دیجیتال مانند بایننس و کوین بیس و … افزایش قابل ملاحظه‌ای در ترافیک وب داشته و تعداد بازدیدکنندگان آنها در فضای وب رشد بسیار زیادی داشته است.

این گزارش توسط موسسه تحلیلی آنالتیکس که در زمینه تحلیل و پژوهش در بازار ارزهای دیجیتال و حوزه بلاک چین فعالیت دارد، منتشر شده است. این گزارش نشان می‌دهد که ترافیک وبسایت صرافی های بزرگ ارز دیجیتال در جهان، رشد ۱۳ درصدی در مقایسه با ماه پیش را به ثبت رسانده است. این نکته نشان می‌دهد که به دنبال رشد قیمت بیت کوین و اتریوم و سایر آلتکوین ها، حساسیت‌ها نسبت به این بازار افزایش یافته و مردم در فضای وب بیشتر از گذشته وبسایت صرافی ها را چک می‌کنند.

رشد تعداد بازدیدکنندگان صرافی های ارز دیجیتال متمرکز

با وجود اینکه میانگین رشد وب ترافیک صرافی ها، ۱۳ درصد بوده است اما برخی از صرافی ها مانند صرافی یوبیت( YoBit) و کوکوین (KuCoin) با افزایش ۶۶ درصدی در تعداد بازدیدکنندگان، بیشترین رشد ترافیک وب را در مقایسه با دیگر صرافی ها به ثبت رسانده‌اند. صرافی بایننس با ثبت ۲۴.۹ میلیون بازدیدکننده در یک ماه، بیشترین میزان بازدید را در میان صرافی ها داشته است. صرافی کوین بیس به عنوان بزرگترین صرافی متمرکز در ایالات متحده با ثبت ۲۲.۵ میلیون بازدیدکننده در جایگاه دوم قرار دارد.

افزایش ترافیک صرافی دیجیتال
افزایش تعداد بازدیدکنندگان صرافی ارزهای دیجیتال

نکته قابل توجه، کاهش میزان بازدیدکنندگان در دو صرافی بیت مکس (Bitmex) و OKEx است؛ تعداد بازدیدکنندگان این دو صرافی بزرگ به ترتیب ۱.۶ درصد و ۶ درصد کاهش یافته‌اند.

افزایش تعداد بازدیدکنندگان صرافی های غیرمتمرکز

در کنار رشد بازدیدکنندگان صرافی های متمرکز، بازدیدکنندگان صرافی های غیرمتمرکز و پروژه‌های دیفای نیز افزایش یافته است. در میان صرافی های غیرمتمرکز، صرافی یونی سواپ (Uniswap) با ثبت ۱.۴ میلیون بازدید در یک ماه، بیشترین میزان ترافیک را به ثبت رسانده است. با وجود اینکه پروژه‌های دیفای از نظر ارزش بازار، عموما قابل مقایسه با سایر شبکه و پروژه های موجود در بازار نیستند، اما افزایش بازدیدکنندگان این پروژه‌ها نیز قابل تامل است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا