اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومی

جریان ورود نقدینگی به صندوق‌های رمزارز به اوج ۳ ماه اخیر رسید

شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کوین شرز (CoinShares) روز دوشنبه گزارش هفتگی خود در مورد جریان نقدینگی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را منتشر کرد. مطابق این گزارش پس از ۲ هفته جریان خروج نقدینگی از این بازار، شاهد تغییر روند و رسیدن جریان ورودی نقدینگی به حداکثر مقدار ۳ ماه گذشته هستیم. بیشترین سهم این جریان نقدینگی ورودی به ترتیب معطوف به رمزارزهای بیت کوین، سولانا و اتریوم بوده است. اکثریت سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها را سرمایه‌گذاران سازمانی تشکیل می‌دهند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، مطابق گزارش هفتگی پلتفرم کوین شرز پس از سپری کردن ۲ هفته متوالی توام با خروج جریان نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال، در هفته گذشته شاهد تغییر روند و تزریق پول به این بازار بودیم. این در حالی است که ارزش کل بازار بیت کوین در هفته گذشته با رشد ۱۴٪ بهترین عملکرد هفتگی خود از ماه آپریل (اردیبهشت) را ثبت کرد.

میزان این جریان ورودی نقدینگی در پایان روز ۲۵ مارس (۵ فروردین) برابر ۱۹۳ میلیون دلار گزارش شده است که بالاترین رقم جریان ورودی نقدینگی از اواسط ماه دسامبر (آذر) است. از این میزان ۱۴۷ میلیون دلار متعلق به سرمایه‌گذاران اروپایی و ۴۵ میلیون دلار متعلق به سرمایه‌گذاران آمریکایی است.

نمودار هفتگی جریان نقدینگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال
نمودار هفتگی جریان نقدینگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال

در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بیشترین سهم ورود نقدینگی مربوط به CoinShares Physical بود. بیت کوین مانند همیشه بیشترین سهم این بازار را با ۹۷.۸ میلیون دلار جریان هفتگی نقدینگی به خود اختصاص داده بود. نکته جالب قرار گرفتن سولانا در رتبه دوم این عملکرد هفتگی با ۸۷.۱ میلیون دلار جریان نقدینگی بود. اکنون سولانا در جایگاه پنجم رتبه‌بندی کلی سهم از سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها قرار گرفته است و بعد از اتریوم دومین آلتکوین این رتبه‌بندی محسوب می‌شود.

جدول سهم رمزارزها از صندوق‌های سرمایه‌گذاری
جدول سهم رمزارزها از صندوق‌های سرمایه‌گذاری

نکته عجیب در جدول بالا جریان خروجی نقدینگی به میزان ۵.۵ میلیون دلار از سبدهای سرمایه‌گذاری چند دارایی بودند. این سبدها معمولا محبوبیت خوبی نزد سرمایه‌گذاران دارند.

منبع
coindesk

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا