تحلیل تکنیکال

کاهش 38 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال؛ روند صعودی چه زمانی آغاز می شود؟

ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی هفته گذشته بیش از ۳۸ میلیارد دلار کاهش یافته است و بیت کوین و آلتکوین ها با سقوط قیمت مواجه بوده‌اند. تمام ۱۰ ارز دیجیتال برتر در روند نزولی قرار دارند و این سوال را برای ما به وجود می‌آورند که روند صعودی چه زمانی رخ می‌دهد؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پایان روز معاملاتی جاری شرایط روند صعودی یا نزولی را تعیین خواهد کرد

بازار ارزهای دیجیتال هفته سختی را پشت سر گذاشته و با کاهش ۳۸ میلیارد دلاری مواجه شده است. قیمت بیت کوین از دو سطح حمایتی مهم ۹۵۰۰ و ۸۸۰۰ دلار عبور کرده است و قیمت آن در حال حاضر ۸۷۵۷ دلار است.

آلتکوین ها نیز طی این هفته با ریزش روبرو بوده‌اند به طوری که قیمت کنونی اتریوم به ۲۳۱ دلار رسیده است. اتریوم نیز در روند نزولی، دنباله روی بیت کوین بوده است.

تاکنون بیت کوین روز معاملاتی را با کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در نمودار روزانه به پایان نرسانده است، اما در حال حاضر کمتر از این مقدار است. اگر روز معاملاتی پایین تر از این سطح حمایتی مهم به پایان برسد، می‌توان گفت که وارد روند نزولی شده ایم.

اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسد، جهش و ادامه روند صعودی را مشاهده خواهیم کرد. کندل امروز برای تعیین روند قیمت بیت کوین در کوتاه مدت بسیار مهم است.

اگر قیمت بیت کوین جهش نیابد، روند قیمت بیت کوین با روند قبل از هاوینگ های قبلی متفاوت خواهد بود، روندهایی که عمدتا صعودی بودند. اگرچه بیت کوین و آلتکوین ها ارتباطی با بازار سنتی ندارند، اما سرمایه گذاری های پرخطر و پرنوسانی هستند که ممکن است در زمان بحران با فشار فروش مواجه شوند.

اگرچه ممکن است سرمایه گذاران ارز دیجیتال، بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزش در نظر بگیرند، اما شاید سرمایه گذاران و احتکارکنندگان بازارهای سنتی که به معامله بیت کوین نیز می‌پردازند چنین نظری نداشته باشند. این افراد ممکن است بیت کوین خود را بفروشند و سرمایه خود را بر روی دارایی های امن سنتی نظیر طلا قرار دهند.

شرایط بازارهای سنتی نیز آن چنان بهتر نبوده است

روز گذشته داو جونز (Dow Jones) بدترین روز تاریخ خود را پشت سر گذاشت و امروز حتی بیشتر نیز ریزش داشت. این موضوع ممکن است بر روی بیت کوین فشار فروش ایجاد کند، زیرا سرمایه گذاران سنتی ترسیده اند و به مدیریت ریسک می‌پردازند.

در مقابل، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امسال موفقیت خوبی به دست آورده اند. این شرایط ممکن است صرفا یک اصلاحیه قبل از هاوینگ و ادامه روند صعودی باشد.

کاهش قیمت ارزهای دیجیتال که با هفته ضعیف بازارهای سنتی همراه بوده است می‌تواند احساسات بدبینانه و نزولی را تشدید کند زیرا سرمایه گذاران به این نوسانات واکنش نشان می‌دهند. نگرش به بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش باید مورد آزمایش قرار گیرد و ثابت شود، هرچند در حال حاضر سرمایه گذاری امن تری نسبت به داو جونز است.

شاخص داو جونز از ابتدای سال تاکنون ۱۲.۲۶ درصد کاهش یافته است. اما عملکرد بیت کوین از ابتدای سال تاکنون، علیرغم کاهش هفته اخیر، هم چنان مثبت ۲۳ درصد است. بیت کوین هم چنین در دهه گذشته عملکرد بهتری از تمام دارایی های دیگر داشته است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا