متوسط مقالات

۵ دلیل برای ورود به یک تورنمنت ترید رمز ارز در سال ۲۰۲۰

بازار رمز ارزها دائما اشکال مختلفی به خود می‌گیرد و ایده‌های تازه‌ای در آن ظهور می‌کنند و سال ۲۰۲۰ هم پر از تورنمنت‌های ترید رمز ارز است.

بعضی از تورنمنت‌ها به حالت دمو اجرا می‌شوند تا محیطی امن را برای یادیگری و رقابت با دیگران ایجاد کنند؛ برخی از آنها رویدادهای جمع آوری کمک مالی هستند و دسته‌ای دیگر تیم‌هایی از تریدرها را دور هم جمع کرده و یا حتی ممکن است به درد تریدرهای حرفه‌ای نیز بخورند. برای تمام علایق و گرایشات، صندوق‌های جایزه وجود دارد: از صدها دلار گرفته تا چند هزار دلار.

بیاید دلایل شرکت در این تورنمنت‌ها را باهم مرور کنیم.

نیاز به تمرین قبل از شروع به ترید رمز ارز ها

هیجان شرکت در یک تورنمنت مبادله رمزارز

شاید ترید کردن کار پیچیده‌ای به نظر برسد که بدون داشتن دانش و نظم مورد نیاز، به قمار کردن تبدیل می‌شود. با این وجود، ممکن است بعضی‌ها پول کمی برای قمار کردن داشته باشند، باقی افراد یا چنین فرصتی را ندارند یا اینکه ترجیح می‌دهند قبل از شیرجه زدن در دریای معاملات، عمق این آب را اندازه بگیرند.

صرافی‌های رمز ارز برای چنین افرادی امکان مسابقات ترید به حالت دمو را فراهم می‌کنند که در آنها نیازی به داشتن سرمایه‌ اولیه نیست. شرکت کنندگان وارد مسابقه شده و مقدار مشخصی توکن برای ساخت پورتفولیو و ترید کردن دریافت می‌کنند. تریدرهایی که بیشترین سود را کسب کنند، بسته به پلتفرمی که در آن مسابقه می‌دهند، بیت کوین یا رمز ارزهای واقعی دیگر را به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

اینگونه تورنمنت‌ها هیچ ریسکی برای شرکت کننده ندارند و می‌توان به صورت روزانه یا طی چندین ماه آنها را برگزار کرد. در ماه مارس، شرکت FXOpen تورنمنتی به نام “جنون رمز ارز” برگزار کرد. نفر اول این مسابقه بیش از ۱۰۰۰ دلار جایزه گرفت. بعضی صرافی‌ها نیز چنین تورنمنت‌هایی را در نسخه دموی پلتفرم‌های مبادلاتی خود ارائه می‌دهند.

اما یک مشکل کوچک وجود دارد. برخی تورنمنت‌ها مثل “جنون رمز ارز” فقط اجازه برداشت مقدار مشخصی از جایزه را می‌دهند. دیگر صرافی‌های رمز ارز محدودیت زمانی برای برداشت این پول‌ها اعمال می‌کنند. باقی ماندن مقدار معینی از پول در کیف پول یک صرافی خاص، احتمال این را که فرد برنده، که مهارت خود را در ترید کردن به اثبات رسانده  به این پلتفرم بازگردد، بالا می‌برد.

در حوزه مارکتینگ، به این کار اثر وابستگی می‌گویند و نحوه کارکرد آن در بازارهای سنتی و بازار رمز ارز یکسان است. وقتی که خروج یک مشتری از بازار هزینه آفرین باشد، تلاش برای حفظ  او افزایش می‌یابد.

در هر صورت، تورنمنت‌های بدون ریسک همچنان روش مناسبی برای تازه کارها هستند تا از طریق آنها ترید کردن را تمرین کنند و اعتماد به نفس کافی، دانش عملی و انضباط ذهنی بدست آورند تا بتوانند رمز ارزهای واقعی را در یک بازار آزاد مبادله نمایند.

از طریق جذب سرمایه به موسسات خیریه کمک کنید

بازار رمز ارزها در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و شرکت‌های فعال در آن هنوز به طور مداوم و برنامه ریزی شده به انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود نمی‌پردازند. با این وجود، بحث بر سر منفعت رساندن به جامعه در بین صرافی‌های رمز ارز شروع شده است. در سال ۲۰۱۹، Ben Zhou، مدیر کل اجرایی صرافی Bybit، هنگام اعلام شروع مسابقات از تمایل خود به یاری رساندن به جامعه و همکاری با سازمان Save the Children خبر داد.

شاید بعضی‌ها بگویند که پلتفرم‌های بازی‌های شبیه سازی شده مبادلات رمز ارزی و صرافی‌ها، با نهادهای خیریه همراه شده و نوعی مسابقه را به راه می‌اندازند که به عنوان رویداد جمع آوری سرمایه عمل می‌کند و از این طریق تریدرهای بیشتری را به پلتفرم خود می‌کشانند تا در رقابت شدید با سایر صرافی‌ها، برنده شوند.

اما ظاهرا تورنمنت‌های مبتنی بر فعالیت‌های خیریه به نفع تمام طرف‌ها هستند: نهادهای خیریه پول بیشتری برای رسیدن به اهداف خود بدست می‌آورند، صرافی‌های رمز ارز و پلتفرم‌های بازی کاربرانی را جذب خود می‌کنند که ممکن است بعدها کارمزد و هزینه خدمات بپردازند و سود آوری داشته باشند و تمام شرکت کنندگان در این تورنمنت‌ها با یک بلیط مجانی یا پرداخت پولی ناچیز فرصتی برای یادگیری و ترید کردن بدست آورده و می‌توانند به نهادهای خیریه در جمع آوری پول کمک کنند.

برای مثال، سال گذشته پلتفرم‌های بازی شبیه سازی شده مبادلات رمز ارزی  Altcoin Fantasy و DataDash مسابقه مبادلات خیریه را به همراه ۴ سازمان دیگر برگزار کردند: سازمانOcean Conservancy که روی حفاظت از اقیانوس‌ها در برابر بزرگترین چالش‌های روزمره جهانی است، بیمارستان Shriners Hospitals for Children که روی مراقبت‌های تخصصی از کودکان متمرکز است، سازمان Trees for Future که همین حالا بیش از ۱۸۷ میلیون درخت کاشته و در نهایت پلتفرم Binance Charity.

تعداد بالای شرکت کنندگان، برنده شدن در چنین مسابقاتی را دشوار می‌کند، اما در اغلب مواقع شرکت در آنها برای ترید رمز ارز ها محدودیتی ندارد.

تیم تشکیل دهید و لذت ببرید

برای افراد فعال در بازار رمز ارزها که دوستان و همکاران پر شور و اشتیاقی دارند، امکان شرکت در تورنمنت‌های تیمی وجود دارد. هم تریدرهای تازه کار و هم حرفه ای‌ها وارد چنین مسابقاتی می‌شوند تا اوقات خوشی را سپری کنند و به هم سن و سالان خود روحیه‌ تیمی را نشان دهند. گرچه تنهایی برنده شدن عالی است، اما حس برنده شدن به همراه یک تیم حال و هوای دیگری دارد.

بعلاوه، این نوع تفریح معمولا هزینه زیادی ندارد. برای مثال، حداقل موجودی در تورنمنت Team Profit در پلتفرم Binance Futures تنها ۱۰ تتر (USDT) بود، در حالی که فقط جوایز روزانه رمز ارزی ممکن بود ارزشی بیش از ۲۰۰۰ دلار داشته باشد.

این کار برای صرافی هم روشی عالی برای جذب مشتری‌های تازه است. مثلا، صرافی Binance Futures اعلام کرد که ۲۰ تیمی که بیشترین اعضا را داشته باشند جوایز اضافی نیر دریافت می‌کنند. از این طریق، بعضی شرکت کنندگان نه تنها این پلتفرم را تست کرده و ترید کردن در ذهنشان به کاری مفرح تبدیل می‌شود، بلکه صرافی Binance Futures را هم پیش تمام دوستانشان تبلیغ می‌کنند. از لحاظ بازاریابی، این کار شکلی از بازاریابی ارجاعی با کمترین هزینه است.

همه‌ پول‌ها را برنده شوید

برنده شدن در ترید

اگر مبالغی کمتر از ۱۰ هزار دلار چندان برایتان رغبت انگیز نیستند، بهتر از بدانید که صرافی‌های بزرگ به طور مداوم تورنمنت‌هایی را برگزار می‌کنند که جوایزشان در حد و اندازه لاتاری است. برای مثال، در صرافی Binance ممکن است جایزه‌ی بزرگ مبلغی مثل یک میلیون دلار باشد.

لازم به گفتن نیست که در این مسابقات، رقابت شدید و بی‌امان است. صرافی‌های رمز ارز عمده ابزار بیشتری در اختیار دارند تا پویش‌های بازاریابی موثری برای مسابقات پیش رو به راه بیاندازند. از طرفی، مقیاس عظیم این رویدادها به پخش شدن خبر آنها کمک می‌کند.

برای مثال، خبر جایزه ۲ میلیون دلاری تورنمنتی که در پرتال بازی‌های رمز ارزی Bitcoin Games برگزار می‌شود، آنقدر جدی و مهم به نظر می‌رسد که به دردسرش می‌ارزد.

با این وجود، جوایز بزرگ و برنده شدن در لاتاری بسیار نادر هستند. حتی خرید روزانه یک بلیط بخت آزمایی هم تاثیر چندانی روی شانس برنده شدن در لاتاری کشوری ندارد. همین قضیه در مورد شلوغ‌ترین تورنمنت‌های رمز ارزی هم صادق است. از لحاظ آماری، هر چقدر تعداد رقبا در یک ترنمنت ترید رمز ارز بیشتر باشد، شانس پیروزی برای تک تک شرکت کننده‌ها کمتر می‌شود.

با شرکت در تورنمنت‌های عادی، درآمد خود را بیشتر کنید

تعداد کمی از تریدرهای حرفه‌ای به معجزه اعتقاد دارند، اما خیلی از آنها متوجه فرصت‌های بدست آوردن قدری درآمد بیشتر می‌شوند که ممکن است دیگران به آنها توجهی نکنند. رمز ارزها نرخ رشد سرسام آوری داشتند و بعضی از آنها هنوز هم اینگونه هستند. اما در تورنمنت‌های عادی شانسی برای افزایش درآمدها به مقدار اندک وجود دارد.

چنین تورنمت‌هایی بیشتر توسط صرافی‌های مشتری محور مثل Nominex برگزار می‌شوند، که تلاش می‌کنند تا حد امکان ترید کردن را به فرآیندی مفرح و شفاف تبدیل نمایند.

مشتری‌های Nominex که موجودی بیشتر از ۵۰۰ تتر (USDT) داشته باشند، وارد این تورنمنت‌ها می‌شوند که در آنها جوایز روزانه به ۱۰۰ تتر علاوه بر سکه‌های اضافی NMX می‌رسد. از این طریق، تریدرهای واقعی که روی حساب‌های اصلی خودشان کار می‌کنند، نه برای بردن یک جایزه بزرگ، بلکه برای دریافت چند درصد سود بیشتر از محل سرمایه گذاری خود، وارد این تورنمنت‌ها می‌شوند.

در تورنمنت‌های عادی در چنین صرافی‌هایی، شانس افزایش سود به میزان کم بسیار بالاتر از شانس بردن جوایز بزرگ در لاتاری هاست و از طرفی نیازی هم به صرف کردن وقت بیشتر برای شرکت در این تورنمنت‌ها نیست. تریدرها صرفا به همان کاری می‌پردازند که روزانه انجامش می‌دهند، اما در روزهای خوبشان، سود بیشتری عایدشان می‌شود.

به طور کلی، تورنمنت‌های رمز ارزی تا حدی گوناگونی دارند که گروه‌های مختلفی از افراد حاضر در بازار را به خود جذب کنند: از تازه کارهای واقعی که قبل از شیرجه به دریای تریدینگ عمق آب آن را اندازه می‌گیرند و قماربازهایی که چشمشان دنبال جایزه بزرگ است، تا تریدرهای حرفه‌ای و حتی آنهایی که دوست دارند از خیریه‌ها حمایت نمایند.

به هر حال، بازار مالی سنتی هم توجه برگزارکنندگان تورنمنت‌ها را جلب می‌کند. برای مثال، در سال ۲۰۲۰، نهاد “جام جهانی مبادلات” مسابقه‌ی قهرمانی مبادلات آتی و فارکس را ترتیب داد. آیا شما نیز تا به حال در یک تورنمنت ترید رمز ارز شرکت کرده‌اید. اگر این طور است نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
hackernoon.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا