متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۸ تا ۱۴ آبان؛ ۵ پروژه برتر در هفته گذشته کدامند؟

فهمیدن اینکه در حال حاضر بازیگران بزرگ پول خود را روی چه پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، به شما کمک می‌کند که دید بهتری نسبت به وضعیت بازار داشته باشید. کم و زیاد شدن مبالغ طی هفته‌ها، نوع پروژه و راند سرمایه‌گذاری اطلاعات خوبی از مسیر بازار کریپتو می‌دهند. در نوزدهمین گزارش جذب سرمایه در بازار ارز دیجیتال ۱۴ پروژه را که برای VCها جذاب بودند، معرفی می‌کنیم. سایر گزارش‌های منتشرشده در میهن بلاکچین را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه و بررسی کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۸ تا ۱۴ آبان)

بیشترین مبلغ سرمایه‌گذاری در هفته گذشته ۶.۳ میلیون دلار بود که به نسبت هفته‌های قبل کاهش چشمگیری داشت. شرکت‌های سرمایه‌گذاری معروف و طراز اول هم در هفته پیشین تمایلی به سرمایه‌گذاری نداشتند. در مجموع مبلغی حدود ۳۲,۲۳۹,۷۷۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شد. اکثر پروژه‌ها هم در زمینه زیرساخت یا خدمات بلاکچینی فعالیت می‌کنند و سرمایه‌گذاران مانند ماه‌های گذشته به پروژه‌های مرتبط با اثبات با دانش صفر علاثه نشان دادند. جزئیات بیشتر را می‌توانید در ادامه مطلب مطالعه کنید.

۱. مدولس لبز (Modulus Labs)؛ ۶.۳ میلیون دلار

پروژه مدولس لبز، هوش مصنوعی را با تکنولوژی بلاکچین ترکیب می‌کند. این پروژه روی به‌کارگیری اثبات با دانش صفر (به‌ویژه zkML) در هوش مصنوعی متمرکز است. هدف آن طراحی سیستمی ضددستکاری (Tamper-Proof) برای اطمینان از یکپارچگی‌ کوئری‌های هوش مصنوعی و ارتقای بخش‌های مختلف اکوسیستم بلاکچین مثل توکنومیکس، بازار NFT، برنامه‌های غیرمتمرکز و غیره است. در این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این سرمایه‌گذاری کسب کنید.

۲. تاپوزوِر (Toposware)؛ ۵ میلیون دلار

تاپوزور یک شرکت مهندسی و تحقیقاتی متمرکز بر طراحی فناوری نوترکیب (Disruptive Technology) و تولید زیرساخت، پروتکل و استاندارد برای آینده غیرمتمرکز و بی‌نیاز از اعتماد است. آنها بر حل مشکلات پیچیده در رمزنگاری و سیستم‌های توزیع‌شده برای پیشبرد استانداردهای اینترنت باز و اثبات با دانش صفر کار می‌کنند. ساندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal) هم‌بنیان‌گذار پالیگان، شخصا روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

۳. سرف پروتکل (Surf Protocol)؛ ۳ میلیون دلار

پروتکل سرف یک صرافی غیرمتمرکز در زمینه معاملات مشتقات بر بستر Base است که امکان ترید مشتقات دارایی‌های قابل معامله در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. همچنین با تامین نقدینگی در این پلتفرم، امکان کسب درآمد از کارمزد تریدرها فراهم است. اطلاعات بیشتر درباره این سرمایه‌گذاری را از اینجا به‌دست بیاورید.

۴. اینترکت (Intract)؛ ۳ میلیون دلار

اینترکت یک پلتفرم وب.۳ مبتنی بر بازی‌سازی است؛ کاربران با یاد گرفتن درباره پلتفرم‌های مختلف و استفاده از آن‌ها پاداش دریافت می‌کنند. این سایت ماموریت‌ها، چالش‌ها و رویدادهای مختلفی را برگزار می‌کند و با پلتفرم‌های Web3 مانند پالیگان، بایننس و 1inch در زمینه آموزش و کسب درآمد همکاری می‌کند. جزییات سرمایه‌گذاری ۳ میلیون دلاری روی Intract را در وبسایت بلومبرگ بخوانید.

۵ تریپس (Trips)؛ ۲.۵ میلیون دلار

Trips پلتفرمی است که به تولیدکنندگان محتوا در زمینه محافظت و کسب درآمد از مالکیت معنوی (IP) و حق چاپ، قدرت می‌بخشد. تولیدکنندگان با کمک تریپس می‌توانند آثار خود را در بلاکچین ثبت کنند و چنین کاری امکان تبدیل دارایی خلاقانه (محتوا) به دارایی مالی را می‌دهد. این سایت در حال حاضر از محتوای روی یوتیوب پشتیبانی می‌کند و قرار است از سرمایه ۲.۵ میلیون دلاری برای افزودن پلتفرم‌های دیگر و گسترش دامنه کسب‌وکار خود استفاده کند.

۶. سایر پروژه‌ها

سایر پروژه‌های این هفته بین ۱.۹ تا ۲.۴ میلیون دلار سرمایه دریافت کردند و اکثرا در زمینه زیرساخت و خدمات بلاکچینی فعالیت می‌کنند. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات مختصری درباره هر پروژه به‌دست بیاورید.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Quantum Blockchain Technologies۲.۴ میلیون دلارسرویس دادهنامشخصنامشخص
Valour۲.۱۶ میلیون دلارCeFiنامشخصنامشخص
Waterfall Protocol۲ میلیون دلارزیرساخت بلاکچینPRE-SERIES AByteTrade Lab
Kana Labs۲ میلیون دلاردیفایSEEDGate.io, Marblex, Klaytn, Nexus One
Vaas۱.۹۸ میلیون دلارخدمات بلاکچینی – امنیتPRE SEEDABSeed Ventures, Fuse Capital, Honey Island
Anapaya Systems۱.۹ میلیون دلارخدمات بلاکچینی – امنیت و حریم خصوصینامشخصMystenLabs
Intmaxاعلام نشدهزیرساخت بلاکچین – لایه دواستراتژیکLD Capital, Kepple, Africa Ventures, KX, GMO Internet
Layer Nاعلام نشدهزیرساخت بلاکچین – لایه دواستراتژیکBlackPine
Originsاعلام نشدهپلتفرم تحلیل NFTM&ATreehouse

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌ها در بازه ۸ تا ۱۴ آبان موفق به جذب سرمایه شدند؟

در هفته گذشته ۱۴ پروژه موفق به تامین مالی شدند که از برترین آن‌ها می‌توان به Modulus Labs، Surf Protocol، Intract و Trips اشاره کرد.

بیشترین مبلغ جذب سرمایه متعلق به کدام پروژه است؟

پروژه هوش مصنوعی Modulus Labs با ۶.۳ میلیون دلار در رتبه یک و شرکت تحقیقاتی و مهندسی Toposware با ۵ میلیون دلار در رتبه دوم است.

جمع‌بندی

تعداد پروژه‌هایی که در هفته‌ گذشته موفق به جذب سرمایه شدند، کمتر از هفته‌های قبل بود. این پروژه‌ها در مجموع موفق شدند حدود ۳۲ میلیون دلار جمع‌آوری کنند. بیشترین مبلغ سرمایه‌گذاری در این لیست متعلق به یک پروژه هوش مصنوعی به نام Modulus Labs است. در فهرست هفته پیشین ما نام سرمایه‌گذاران سازمانی بزرگ و قدرتمند به چشم نمی‌خورد. به نظر شما با توجه به وضعیت بازار و نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، می‌توان امیدوار بود که شیب جذب سرمایه در هفته‌های بعد صعودی شود؟

منبع
میهن بلاکچین

سپیده برون

از زمانی که یادم هست مشغول نوشتن بودم؛ یک روز داستان، روز بعد فوتبال و گیم، روز دیگر دیجیتال‌ مارکتینگ و IT و الان هم کریپتوکارنسی و بلاکچین. به نظرم کریپتو همان روایت تک‌خطی از رشته‌ای است که همیشه دنبالش بودم؛ کار هیجان‌انگیزی که نه تنها همیشه حرف تازه‌ای برای رو کردن دارد، بلکه پا در کفش بقیه رشته‌ها هم می‌کند و تنها وقتی می‌خوابد که نابود شود. من به بازی کردن، سردرآوردن از خم و چم تکنولوژی، باز هم بازی کردن، اخبار قانون‌گذاری و اقتصاد آزاد و غیر متمرکز علاقمندم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا