اخبار خارجی

همکاری گوگل و دپر لبز؛ زنجیره بلوکی Flow مقیاس‌پذیرتر می‌شود

گوگل قصد دارد با شرکت بلاکچین دپر لبز (Dapper Labs) به منظور تقویت توسعه Web۳، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) همکاری کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com رهام قره گزلو (Roham Gharegozlou) مدیر عامل شرکت دپر لبز سه شنبه در توییتی که درباره این همکاری منتشر کرد، اظهار داشت: این شرکت از همکاری با گوگل در بلاک چین Flow استقبال می‌کند.

همکاری گوگل با Dapper Labs

گزارش‌های مختلف نشان می‌دهند که این شرکت که در حوزه خدمات مرتبط با اینترنت تخصص دارد، با دپر لبز همکاری خواهد کرد. لازم به ذکر است اعلام این همکاری پس از همکاری دپر لبز با فایل کوین (Filecoin) صورت می‌گیرد.

جنت کندی (Janet Kennedy) نایب رییس Google Cloud طی صحبتی که با مایکل دل کاستیلو گزارشگر فوربز داشته است، توضیح داد که این همکاری در واقع به منظور کمک به رشد سریع و پایدار Dapper صورت گرفته است. او در ادامه افزود که فناوری زنجیره بلوکی همچنان در حال پیشرفت است. کندی همچنین اظهار داشت:

فناوری بلاکچین روز به روز در حال تبدیل شدن به یک جریان اصلی است. بنابراین شرکت‌هایی مانند Dapper برای رشد کسب و کار خود نیازمند زیرساخت‌هایی مقیاس‌پذیر و ایمن هستند و مهم تر از آن به پشتیبانی از شبکه‌های خود نیاز دارند.

گذشته متزلزل گوگل در رابطه با رمز ارزها

تیم دپر لبز (Dapper Labs) پروژه‌هایی مانند Cryptokitties ،NBA Top Shot و کیف پول Dapper را ارائه داده است. علاوه بر این موارد، دپر لبز توسعه‌دهنده بلاکچین Flow است که هدف آن، ایجاد نسل بعدی برنامه‌ها، بازی‌ها و دارایی‌های دیجیتال است که باعث قدرت گرفتن موارد ذکر شده می‌شود. رهام قره گزلو مدیر عامل شرکت دپر لبز در توییتی ضمن تایید همکاری با گوگل، داده‌هایی را نیز به اشتراک گذاشت.

او گفت آماده استقبال از گوگل در بلاکچین فلو (Flow) هستم و اضافه کرد:

در این یک سال اخیر از زمان آغاز به کار شبکه اصلی فلو، ۲.۲ میلیون کیف پول، ۲۴۸ قرارداد در شبکه اصلی، ۱۸.۵ میلیون بلاک و ۴۹.۷ میلیون تراکنش به وجود آمده است. اکنون با بیش از ۳۰۰۰ توسعه‌دهنده جدید، گوگل برای کمک به مقیاس‌پذیری در این شبکه وارد میدان می‌شود.

ورود گوگل به فضای رمز ارز با سیاست جدید این شرکت برای تبلیغات رمز ارزها در ماه ژوئن (خرداد) و عملی شدن این تبلیغات در ماه آگوست (مرداد) کمی تناقض دارد. علاوه بر آن گوگل در ماه جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) با یک شکایت گروهی مواجه شده بود؛ شکایتی که گوگل، توییتر و فیس بوک را متهم کرده بود با ممنوع کردن تبلیغات رمز ارزها در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) به شرکت‌های حوزه رمز ارز و بلاکچین آسیب رسانده‌اند.

آخرین همکاری با گوگل باعث تقویت Dapper Labs خواهد شد چرا که این شرکت قصد دارد زیرساخت‌ها و ابزارهای مقیاس‌پذیری را در اختیار Flow قرار دهد.

نظر شما درباره همکاری گوگل با دپر لبز چیست؟ به نظر شما این همکاری چه تاثیری بر بلاکچین فلو خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا