رمزارز در ایران

معاون طرح وزارت صمت: زمان تعیین شده برای خوداظهاری دستگاه ماینر تمدید نمی‌شود

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه سرمایه گذاری گفت: براساس بند‍ ۱ مصوبه هیأت محترم وزیران و همچنین ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی ابلاغی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرایند خوداظهاری دستگاه ماینر و پرداخت حقوق و عوارض دولتی پس از اتمام مهلت یک‌ ماهه، در تاریخ ۹۹/۱۲/۵ پایان خواهد یافت و این تاریخ قابل تمدید نیست.

وی افزود:

پس از پرداخت حقوق و عوارض دولتی، گواهی با شماره شناسه معین و یکتا که شامل مشخصات فنی و مدل دستگاه ماینر است در سامانه ایجاد و توسط متقاضی قابل دریافت است و دستگاه‌های نظارتی، قضایی و سایر ذینفعان، امکان صحه‌گذاری اطلاعات گواهی را با درج شناسه یکتای گواهی از طریق زبانه “استعلام گواهی” در صفحه اصلی سامانه بهین‌یاب خواهند داشت.

وی افزود تاکنون ۱۱۵۶ متقاضی درخواست خوداظهاری را در سامانه ثبت‌ کرده‌اند و ۱۴۰ متقاضی نیز موفق به پرداخت حقوق و عوارض دولتی شده‌اند و با توجه به محدودیت‌های زمانی، پیش‌بینی می‌شود این تعداد به‌سرعت افزایش یابد.

بنا بر این گزارش، با توجه به ممنوعیت به‌کارگیری و نگهداری دستگاه‌ ماینر در مراکز فاقد مجوز دارندگان این دستگاه‌های می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۲/۵ نسبت به تعیین تکلیف دستگاه‌های خود از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام نمایند:

  • روش اول: دریافت جواز تأسیس برای فعالیت استخراج رمزارز در سامانه بهین‌یاب و استفاده از دستگاه‌ها در محل‌های مجاز پس از اخذ پروانه بهره‌برداری در داخل کشور و یا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
  • روش دوم: امکان واگذاری دستگاه ماینر به ‌افراد دارای مجوز در سامانه و بارگذاری مستندات مربوط در سامانه
  • روش سوم: صادرات دستگاه‌ها به خارج از کشور و بارگذاری اسناد و مستندات مربوط در سامانه

منبع
شاتا

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا