اخبار خارجی

رشد و توسعه دیفای؛ مسدود شدن ۴ میلیارد دلار در توکن های دیفای

امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای به رشد سریع خود ادامه می‌دهد. ارزش کلی سرمایه‌های مسدودشده در این صنعت به تقریبا ۴ میلیارد دلار رسیده است.

دیفای به محصولات مالی غیرمتصدیانه و غیرمتمرکز نظیر پروتکل‌های وام‌دهی رمز ارزها و استیبل کوین‌های غیرمتمرکز گفته می‌شود. اکثر این محصولات نیز بر بستر اتریوم هستند. ارزش کلی مسدودشده به معنای مقدار سرمایه‌ حاضر در قراردادهای هوشمند است.

این صنعت با سرعت چشمگیری در حال رشد است. طبق گزارش DeFi Pulse، در روز سه شنبه هفته گذشته، ارزش کلی مسدودشده در برنامه‌های دیفای به ۳ میلیارد دلار رسید. تا روز جمعه هفته گذشته، این رقم به ۴ میلیارد دلار افزایش یافت.

سرعت رشد دیفا‌ی در حال افزایش است. دیفا‌ی در تاریخ ۷ جولای به ارزش ۲ میلیارد دلار و دو هفته پس از آن به ۳ میلیارد دلار دست یافت. ارزش سرمایه‌های مسدودشده در دیفا‌ی کمتر از یک هفته با سرعتی بیش از پیش به ۴ میلیارد دلار رسید.

۳ پروتکل برتر دیفای عبارتند از کامپوند، Aave و میکر (Maker) که جایگاه آنها دائما در حال تغییر است. هر سه مورد از پروتکل‌های وام‌دهی هستند و میکر از استیبل کوین غیرمتمرکز دای (Dai) استفاده می‌کند.

در حال حاضر، میکر بزرگترین پروژه دیفای از لحاظ ارزش بازار است. طبق گزارش DeFi Pulse، تقریبا ۱ میلیارد دلار رمز ارز در قراردادهای هوشمند میکر مسدود شده‌اند. سرمایه مسدودشده در کامپوند و Aave هر کدام ۶۰۱.۸ میلیون دلار است.

محبوبیت دیفا‌ی در ماه گذشته و پس از عرضه توکن نظارتی توسط کامپوند افزایش یافت. کامپوند یک پروژه بر بستر بلاک چین اتریوم است که به کاربران امکان می‌دهد تا به وام‌دهی و وام‌گیری رمز ارزها بپردازند. پس از عرضه این توکن، قیمت آن سریعا بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت تا به برترین توکن دیفای در DeFiMarketCap تبدیل شود. مجموع ارزش بازار توکن‌های دیفای به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت توکن کامپوند طی ۲۴ ساعت گذشته با ۱۴.۸۶ درصد کاهش به ۱۳۶ دلار قیمت توکن میکر با ۴.۱۵ درصد کاهش به ۵۱۷ دلار و قیمت توکن Aave با ۱۶.۵۳ درصد کاهش به ۰.۲ دلار رسیده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا