اخبار اتریوماخبار بلاکچین

معمار اولین سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) از پروژه اتریوم جدا شد

استفان توال (Stephan Tual) نام توسعه‌دهنده‌ای است که در سال ۲۰۱۶ اولین سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) را روی شبکه اتریوم راه‌اندازی کرد و از قدیمی‌ترین اعضای پروژه اتریوم محسوب می‌شود. توال در ایمیلی، جدایی خود از اتریوم و به طور کلی حوزه بلاکچین را اعلام کرد. او دلیل این تصمیم را انحراف بلاکچین از مسیر مورد نظر خود عنوان کرد و وضعیت فعلی تکنولوژی بلاکچین را به سیرک تشبیه کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از د بلاک، استفان توال در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان مدیر ارشد ارتباطات وارد پروژه اتریوم شد. او در سال ۲۰۱۵ پلتفرم Slock.it را راه‌اندازی کرد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ و تحت مدیریت او اولین سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) را در شبکه اتریوم به وجود آورد.

دائو اتریوم توانست خیلی زود ۱۵٪ از ETHهای در گردش را جذب خود کند اما در ژوئن سال ۲۰۱۶، دائو اتریوم توسط یک هکر (یا چند هکر) مورد حمله اکسپلویت قرار گرفت و ده‌ها میلیون دلار به صورت ارز دیجیتال از آن مصادره شد. این قضیه باعث رویداد تاریخ هاردفورک اتریوم و پیدایش اتریوم کلاسیک شد. در پی سقوط دائو اتریوم استفان توال نیز در سال ۲۰۱۷ از پلتفرم Slock.it جدا شد اما همچنان در جامعه اتریوم تحت عنوان برگزارکننده رویدادها فعالیت داشت. این رویدادها به میتینگ‌های اعضای پروژه اتریوم مربوط می‌شود که همه ساله انجام می‌شود.

استفان توال در نهایت در هفته گذشته با ارسال ایمیلی به اعضای جامعه اتریوم از این پروژه خداحافظی کرد و البته در پستی در ردیت از دلایل این تصمیم خود سخن گفت.

امروز تکنولوژی بلاکچین به سیرکی از NFTهای متمرکز، طرح‌های بی‌پایان پانزی و کلاهبرداری و اوراق‌ بهادار غیرقانونی تبدیل شده است. من هرگز تصور نمی‌کردم که روزی در این فضا فعالیت کنم. این چیزی نبود که من به دنبال آن بودم.

توال همچنین اعلام کرد که به صورت کلی از حوزه بلاکچین کناره‌گیری می‌کند و از این پس تمرکز خود را روی تکنولوژی‌های شبکه‌های مش (mesh) و ارتباطات رادیویی بر مبنای نرم افزار خواهد گذاشت.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا