اخبار بلاکچینتحلیل اقتصادی

جزییات ورشکستگی تری اروز کپیتال؛ ماجرای وام ۲.۳۶ میلیارد دلاری 3AC از جنسیس چیست؟

با گذر زمان جزییات بیشتری از پرونده ورشکستگی تری اروز کپیتال (3AC) آشکار می‌شود. یکی از مهم‌ترین تحولات اخیر، آشکار شدن وام ۲.۳۶ میلیارد دلاری 3AC از شرکت وام‌دهی رمزارزی جنسیس (Genesis) است. جالب اینجاست که وثیقه دریافت شده توسط جنسیس برای ارائه این وام در اوج بازار صعودی تنها ۱.۳۸ میلیارد دلار ارزش داشته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، طلب‌کاران صندوق سرمایه‌گذاری شکست خورده تری اروز کپیتال (3AC) از دادگاه عالی سنگاپور خواسته‌اند به آن‌ها برای دسترسی به دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور مجوز بدهد. این طلب‌کاران در درخواست خود تاکید کردند که ناپدید شدن مدیران تری اروز کپیتال این نگرانی را به‌وجود آورده که دارایی‌های موجود در کیف پول‌های سرد یا اطلاعات دسترسی به حساب‌های معاملاتی 3AC از سوی بدهکاران در معرض جابجایی یا نابودی قرار داشته باشند. در حال حاضر موقعیت مدیران شرکت ورشکسته 3AC، سو ژو (Su Zhu) و کایل دیویس (Kyle Davies) مجهول است.

همزمان با انتشار این اخبار جزییات بیشتری از مشکلات مالی تری اروز کپیتال آشکار شد. به گفته The Street، بزرگترین طلبکار 3AC، شرکت جنسیس (Genesis Asia Pacific) است، که ۲.۳۶ میلیارد دلار به 3AC وام داده است. این مبلغ بسیار بیشتر از گمانه‌زنی‌ها درباره حجم این بدهی بود. همچنین قبلا اعلام شده بود که این وام دارای ۸۰٪ وثیقه است و جنسیس بلافاصله پس از رسیدن 3AC به مارجین کال وثیقه را لیکویید کرده است. اما بنابر اظهارات دیلن لاکلر (Dylan LeClair) با استناد به مدارک لیکوییدیشن ارسال شده به دادگاه، به نظر می‌رسد وثیقه وام جنسیس به سلسیوس بسیار کمتر از ۸۰٪ بوده است. در توییت لاکلر می‌خوانیم:

وثیقه این وام مجموعا ۱۷.۴ میلیون سهم از تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC)، ۴۴۶ هزار سهم از تراست اتریوم گری اسکیل (ETHE)، ۲.۷ میلیون AVAX و ۱۳.۵ میلیون NEAR است.

ارزش مجموع این وثیقه‌ها در اوج مطلق بازار ۱.۳۸ میلیارد دلار بود. این مقدار وثیقه برای دریافت ۲.۳۶ میلیارد دلار وام!

مقدار این وثیقه بسیار کم، ترکیب آن بسیار وابسته به هم و خطرناک، و نقدشوندگی آن بسیار پایین است.

وثیقه وام تری اروز کپیتال از جنسیس
وثیقه وام تری اروز کپیتال از جنسیس؛ منبع: توییتر

جالب است که در لیست طلب‌کاران تری اروز کپیتال، بنیاد الگورند هم قرار دارد. مطابق اظهارات این بنیاد، در معامله OTC انجام شده با 3AC شرایط قرارداد نقض شده است و این شرکت بر اساس مفاد قرارداد در تلاش برای دریافت خسارت از 3AC است. علاوه بر این گزارش‌ها حاکی از آن است که کلی کالی چن (Kelli Kali Chen)، همسر کایل دیویس هم در این پرونده مدعی طلب ۶۵.۷ میلیون دلاری از 3AC است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا