اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

دومینوی بازار کریپتو؛ سرمایه‌گذاری جنسیس در 3AC پیش از ورشکستگی تایید شد

به نظر می‌رسد تنش در عرصه کریپتو هم‌چنان ادامه دارد. پس از شرایط نامساعد سلسیوس و اقدامات آن برای فرار از شرایط مشابه با ورشکستگی شرکت Three Arrows Capital، اکنون سرمایه‌گذارهای مرتبط که از ورشکستگی 3AC متضرر شده‌اند، از استراتژی‌های خود سخن می‌گویند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتونیوز، پلتفرم وام‌دهی رمزارز سلسیوس که به دلیل اجتناب از ورشکستگی، یک چهارم از پرسنل خود را اخراج کرده است، اخیرا هیات مدیره خود را تغییر داده است تا بتواند هم‌چنان در این عرصه به فعالیت خود ادامه دهد.

طبق درخواستی که به اداره ثبت عمومی شرکت‌های انگلستان ارائه شده است، آلن کار (Alan Carr) و دیوید بارس (David Barse) از اواخر ماه ژوئن به هیات مدیره سلسیوس ملحق شده‌اند.

در این درخواست به آشوب احتمالی در پشت پرده پلتفرم سلسیوس اشاره شده است. به نظر می‌رسد یکی از اعضای هیات مدیره به اسم جان دوبل (John Dubel) که در تاریخ ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) در جایگاه خود منصوب شده بود، ۸ روز بعد استعفا داده است. فرد دیگری به اسم گیلبرت نیتن (Gilbert Nathan) نیز در تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) به هیات مدیره سلسیوس پیوسته بود، اما او نیز در تاریخ ۲۹ ژوئن (۸ تیر) از سمت خود استعفا داد.

آلن کار مدیرعامل شرکت درایوترین (Drivetrain) است که متخصص تغییر ساختار شرکتی، پرونده‌های حقوقی و مدیریت پورتفولیوهای سرمایه‌گذاری دارای مشکل است.

اقدامات جنسیس برای فرار از ورشکستگی

صرافی کریپتو جنسیس اعلام کرده است سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با 3AC داشته است، اما پس از آنکه شرکت 3AC نتوانسته است کسری سرمایه خود را برطرف کند، توانسته است میزان ضرر خود را به خوبی کنترل کند.

طبق گزارش بلومبرگ، مایکل مورو (Michael Moro) مدیرعامل جنسیس بیان کرده است که شرکت مادر جنسیس یعنی Digital Currency Group، بخشی از بدهی‌های جنسیس را به عهده گرفته است. مورو افزود که جنسیس هم‌چنین تمام استراتژی‌های مناسب برای بازیابی هرگونه ضرر بالقوه را رصد و ارزیابی می‌کند.

طبق گفته مورو میانگین وزندار مارجین لازم برای وام این شرکت به تری اروز کپیتال بیش از ۸۰٪ بوده است. زمانیکه این شرکت احساس کرد نمی‌تواند الزامات مارجین کال را به جا بیاورد، با فروش وثیقه‌ها ریسک خود را پوشش داده است.

حل مشکل توسط صرافی FTX

سم بنکمن فرید مدیرعامل صرافی FTX بیان کرده است که وی و شرکت تحت مدیریت او هم‌چنان چندین میلیارد دلار در اختیار دارد تا از شرکت‌های کریپتو که حذف آنها موجب بی‌ثباتی صنعت رمزارزها می‌شود، پشتیبانی کند. بنکمن فرید هم‌چنین گفته بود که بدترین شرایط فشار نقدینگی پشت‌سر گذاشته شده است.

بنکمن فرید در سخنان خود بیان کرده بود که ممکن است بعضی از صرافی‌های کوچکتر با شکست مواجه شوند، اما این صنعت به مسیر خود ادامه می‌دهد.

اثر دومینوواری که از استراتژی‌های سنجیده نشده شروع شده بود همچنان بر بازار کریپتو تاثیر گذار است. اگر راهکار مدیر عامل صرافی ftx کارساز نباشد یا سرمایه آنها برای نجات شرکت‌ها کافی نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا