اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

شایعات کلاهبرداری پیرامون «دوج چین»؛ قیمت توکن DC همچنان در حال رشد است

علیرغم وضعیت نزولی بازار رمزارزها در روزهای اخیر، قیمت توکن دوج چین (Dogechain) با نماد DC در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳٪ افزایش یافت و به رکورد ۰.۰۰۳۹ دلار رسید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، پروژه دوج چین خود را به عنوان راهکاری لایه ۲ با هدف ارائه برنامه‌های غیرمتمرکز و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به کاربران دوج کوین معرفی می‌کند.

اما این پروژه در روزهای اخیر با حواشی مختلفی مواجه شده است. به عنوان مثال، ZachXBT، یکی از افرادی که به طور نزدیک پروژه‌های رمزارز را بررسی می‌کند؛ اعلام کرد ۲۰ میلیارد توکن DC به کیف پول توسعه‌دهنده پروژه دوج چین واریز شده و پس از آن، وی تمامی آنها را به کاربران فروخته است. علاوه بر این، بیلی مارکوس، یکی از بنیان‌گذاران دوج کوین اخیرا از تبلیغ پروژه دوج چین در ازای دریافت ۱۴ میلیون دلار خودداری و آن را خیانتی به جامعه دوج کوین قلمداد کرد.

جامعه دوج کوین مدتی طولانی است که با پروژه دوج چین اختلافاتی دارد. بسیاری معتقدند این راهکار لایه ۲، کلاهبرداری است و هدف آن، دسترسی به دارایی‌ کاربران است. همچنین در اواخر ماه ژوئیه (تیر)، Mishaboar، یکی از اعضای برجسته جامعه دوج کوین نسبت به پروژه دوج چین هشدار داد و آن را کپی دیگری از دوج خطاب کرد و خاطرنشان کرد این پروژه به هیچ عنوان به بزرگترین میم کوین بازار ارتباط ندارد.

ظاهرا قیمت توکن DC اما بدون توجه به حواشی و انتقادات رو به افزایش است. صرافی کوکوین، اولین صرافی بزرگی است که دوج چین را به فهرست معاملاتی خود افزوده است و به دنبال این اتفاق، قیمت DC روز جمعه رشدی ۲۲۰ درصدی را تجربه کرد.

علاوه بر این، تیم توسعه دوج چین مدعی است قصد دارد تمامی هولدرهای توکن DC را در یک ایردراپ مشارکت دهد. البته هنوز جزئیاتی از این ایردراپ اعلام نشده است.

  • آیا توکن دوج چین (DC) کلاهبرداری است؟

دوج چین خود را راهکار لایه ۲ شبکه دوج کوین معرفی کرده است. به خودی خود راهکار لایه ۲ نیاز به تایید شدن از طرف تیم شبکه اصلی ندارد اما موضوع زمانی پیچیده می‌شود که به خاطر این عدم مقبولیت پلتفرم‌ها (مانند بریج‌ها و صرافی‌ها) از این شبکه جدید پشتیبانی نکنند. در این صورت هدف آن راهکار لایه ۲ به بن‌بست نزدیک می‌شود و طبیعتا اعتبار توکن‌های آن هم زیر سوال می‌رود. لذا توصیه ما بر این است تا زمانی که پذیرش همگانی از سمت جامعه کریپتو در مورد دوج چین صورت نگرفته است؛ از سرمایه‌گذاری روی آن خودداری کنید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا