تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت شاخص DXY، بیت کوین و اتریوم؛ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

تریدرها ترجیح می‌دهند در یک روند ترند و قابل پیش‌بینی معامله کنند تا یک بازار نوسانی و در یک محدوده خاص. گاها زمانی که در بازار در رابطه با جهت روند بعدی بلاتکلیفی سایه افکنده است، تریدرها دست از معامله برمی‌دارند که ظاهرا برای بیت کوین نیز چنین اتفاقی افتاده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های سنتیمنت (Santiment)، ترس و بلاتکلیفی می‌تواند دو عامل اصلی برای کاهش فعالیت‌های آنچین تا کف‌های تاریخی باشد. این شرکت در ادامه منظور خود را روشن‌سازی کرد و گفت که این به معنی کاهش بیشتر قیمت بیت کوین نیست.

نوسان بیت کوین به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا به موجودی بیت کوین خود بیافزایند. متاپلنت (Metaplanet)، شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنی نیز یک تغییر استراتژیک در استراتژی مدیریت خزانه خود ایجاد کرده و رویکرد «فقط بیت کوین» را در واکنش به کاهش تدریجی ارزش ین ژاپن اتخاذ کرده است. متاپلنت اعلام کرد که ۱۱۷.۷ بیت کوین با قیمت متوسط ۶۵٬۰۰۰ دلار خریداری کرده است.

هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360
هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال – منبع: Coin360

معمولا نوسان در نزدیکی سقف تاریخی یک سیگنال صعودی است و نشان می‌دهد تریدرها پیش‌بینی می‌کنند که روند صعودی ادامه پیدا کند و به همین دلیل اجازه کاهش قیمت بیشتر را نمی‌دهند. اما، پس از چند بار تلاش، اگر مقاومت بالاسری شکسته نشود، تریدرها دست به فروش و سیو سود می‌زنند که باعث خواهد شد یک عقب‌نشینی نسبتا شدید شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال شاخص DXY

شاخص قدرت دلار (DXY) در ۹ می (۲۰ اردیبهشت)، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵، موج آبی رنگ) را رو به پایین شکست که نشان‌دهنده فروش تهاجمی خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی است.

ٖنمودار روزانه DXY - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه DXY – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۰۴، موج قرمز رنگ) کاهش دهند. این میانگین احتمالا یک حمایت قوی خواهد داشت و اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به بالا بازگردد، این شاخص احتمالا تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که این اتفاق بیافتد، شاخص قدرت دلار می‌تواند یک رالی تا عدد ۱۰۶.۵۰ داشته باشد.

اما اگر قیمت همچنان پایین بیاید و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شکسته شود، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی، این شاخص می‌تواند تا خط حمایت کاهش پیدا کند. در این سطح احتمالا با حمایت قوی گاوها روبرو شویم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوها برای حفظ قیمت بیت کوین در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۲٬۶۷۱ دلار، موج آبی رنگ) با چالش روبرو بودند و در حفظ آن شکست خوردند که نشان می‌دهد خرس‌ها فشار فروش خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به خط میانه نزدیک شده است که نشان‌دهنده ادامه احتمالی نوسان بیت کوین در چند روز آینده است. اگر خریداران بتوانند دوباره قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و آن را حفظ کنند، بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۵٬۴۲۶ دلار، موج قرمز رنگ) افزایش پیدا کند. احتمالا در این سطح گاوها با مقاومت شدیدی روبرو شوند، اما در صورت شکست این سطح، صعود می‌تواند تا ۷۳٬۷۷۷ دلار ادامه پیدا کند.

اما اکنون که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شکسته شده است، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ناحیه حمایت مهم بین ۵۹٬۶۰۰ دلار و ۵۶٬۵۰۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتر همچنان داخل الگوی کانال نزولی در حال معامله است که نشان‌دهنده برتری خرس‌هاست.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

قیمت اتریوم در حال تلاش برای جهش از سطح ۲٬۸۵۰ دلار است. این سطح برای گاوها بسیار مهم است، چرا که اگر شکسته شود، احتمالا گام بعدی روند نزولی تا خط حمایت این کانال شروع شود.

گاوها زمان زیادی ندارند و اگر بخواهند به بازی برگردند، باید یک بازیابی قیمتی را شروع کرده و قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند. در چنین حالتی قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳٬۳۵۷ دلار و سپس ۳٬۷۳۰ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا