مبتدی دیفایصرافی غیرمتمرکز

آموزش گام به گام کسب درآمد با استفاده از لاتاری پنکیک سواپ

لاتاری یک فرآیند جذب سرمایه از طریق فروش جمعی بلیت در یک قیمت مشخص، برای ورود به بخت آزمایی است. این بلیت‌ها شامل یک یا تعدادی عدد معین شده هستند، که به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و دارنده آن شماره (های) خاص، برنده جایزه می‌شود. پنکیک سواپ نیز از همین قاعده برای ارتباط بیشتر با کاربران و سوزاندن توکن‌های CAKE استفاده می‌کند. در این مقاله به طور کامل با لاتاری پنکیک سواپ آشنا می‌شوید و پس از مطالعه این مقاله، شما نیز می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن در قرعه کشی امتحان کنید!

لاتاری پنکیک سواپ چیست؟

لاتاری پنکیک سواپ چیست؟

برای مشارکت در این Lottery، شما باید با توکن CAKE بلیت خریداری کنید. با هر توکن کیک، می‌توان یک بلیت خرید و محدودیتی برای تعداد بلیت‌هایی که برای هر دوره می‌توان خرید، وجود ندارد. برای هر بار خرید، تا ۵۰ بلیت می‌توانید بخرید (برای خرید ۱۰۰ بلیت، می‌توانید دو بار بلیت ۵۰تایی خریداری کنید). هر بلیت شامل ۴ عدد است که می‌توانند شامل تمام اعداد از ۱ تا ۱۴ باشند. این قرعه کشی‌ها هر ۱۲ ساعت یک بار برگزار می‌شوند.

برنده شدن در Pancake Swap Lottery به این صورت است که هر ۴ رقم بلیت شما باید با عدد برنده‌ای که به طور تصادفی توسط پلتفرم انتخاب شده، یکسان باشد؛ اما اگر هر ۴ رقم یکسان نبود نیز نگران نباشید! اگر ۳ یا ۲ رقم بلیت شما با عدد تصادفی برابر بود، باز هم پاداش دریافت می‌کنید! در ادامه توضیح می‌دهیم.

در مجموع، ۳۸,۴۱۶ ترکیب مختلف از اعداد وجود دارد، که بر اساس تعداد مشارکت کنندگان تنظیم می‌شود. ارقام بلیت‌ها کاملا شانسی و تصادفی انتخاب می‌شوند. این ۴ رقم علاوه بر این که باید یکسان باشند، ترتیب آنها نیز باید درست باشد. بنابراین شانس یک کاربر برای یکسان بودن تمام ۴ رقم بسیار کم است.

اگر بلیت شما هیچ کدام از جوایز را برنده نشد، توکن‌های کیکی که با آنها بلیت خریداری کرده‌اید، به شما بازگردانده نمی‌شوند و سوزانده می‌شوند. این کار ریسک دارد و توصیه می‌کنیم قبل از خرید بلیت، حتما ریسک‌های آن را درک کنید.

لاتاری‌ها هر ۱۲ ساعت یک بار برگزار می‌شوند (۲ بار در روز) و زمان‌ها به صورت زیر است:

 • ۰۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ (۲۰.۰۰۰ توکن CAKE به این دوره تزریق می‌شود)
 • ۱۹:۳۰ تا ۰۶:۳۰

نمونه‌ای از یک دوره لاتاری پنکیک سواپ بدین صورت است: 

فاز اول: خرید بلیت

 • تا قبل از تمام شدن ۱۲ ساعت، شما برای خرید بلیت فرصت دارید.
 • تعداد بلیت‌ها با هر خرید، در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.
 • به ازای هر CAKE که پرداخت می‌کنید، یک بلیت شامل ۴ رقم دریافت می‌کنید.

فاز دوم: قرعه کشی لاتاری

 • پس از تمام شدن وقت، ۴ رقم برنده بر روی صفحه نشان داده می‌شود.
 • جایزه هر کاربری که برنده شده باشد، به صورت اتوماتیک محاسبه می‌شود.
 • اگر شما برنده شده باشید، می‌توانید جایزه خود را Claim‌ یا دریافت کنید.
 • همچنین می‌توانید نتایج لاتاری را مشاهده کنید؛ چند نفر جایزه ۴ رقم، ۳ رقم و ۲ رقم را دریافت کرده‌اند.

فاز سوم: به اشتراک گذاری

اگر برنده شده باشید، تبریک می‌گوییم! شما می‌توانید لاتاری پنکیک سواپ را با دوستان یا شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. لاتاری بعدی، یک ساعت دیگر آغاز می‌شود.

برنده هر دوره از قرعه کشی، ۵۰ درصد از کل توکن‌های جمع شده را دریافت می‌کند و نفراتی که ۳ و ۲ عدد درست در بلیتشان باشد نیز به ترتیب ۲۰ درصد و ۱۰ درصد از کل توکن‌های CAKE را دریافت می‌کنند. ۲۰ درصد کیک‌های باقیمانده نیز سوزانده می‌شود.

برای مثال، ۴ رقم برنده ۲-۳-۹-۱ هستند:

 • اگر بلیت شما شامل ۱-۹-۳-۲ باشد، جایزه‌ای دریافت نمی‌کنید؛ با این که اعداد یکسان هستند، اما ترتیبشان درست نیست.
 • اگر بلیت شما شامل ۲-۳-۹-۱ باشد، برنده می‌شوید و ۵۰ درصد کل توکن‌ها را به عنوان جایزه دریافت می‌کنید. هم اعداد و هم ترتیبشان یکسان هستند.
 • اعداد شما ۲-۲-۹-۱ هستند؛ از آنجا که ۳ عدد یکسان با ترتیب درست دارید، ۲۰ درصد از استخر به شما تعلق می‌گیرد. 
 • شما یک بلیت با ارقام ۲-۳-۳-۲ دارید؛ دو رقم این بلیت یکسان است و در جای درست نیز قرار دارد؛ بنابراین ۱۰ درصد از توکن‌های استخر به شما اعطا می‌شود. 

نکته: ممکن است چندین نفر هر یک از این جوایز را برنده شوند؛ در این صورت، توکن‌ها بین برنده‌ها تقسیم خواهد شد. 

اعداد بلیت‌ها چگونه انتخاب می‌شوند؟

لاتاری پنکیک سواپ به صورت کاملا تصادفی انجام می‌شود؛ حتی با وجود این که اعداد رندوم هستند و طبق یک منطق انتخاب می‌شوند، شانس بسیار کمی برای این که هر ۴ رقم درست باشد، وجود دارد.

عدد اول لاتاری بر اساس ۱۰ درصد باقیمانده یک هش رمزنگاری شده توسط بلاک هش (BlockHash)، و تعداد کاربران مشارکت کننده انتخاب می‌شود.

عدد دوم نیز بر اساس ۱۰ درصد باقیمانده یک هش رمزنگاری شده توسط بلاک هش و تعداد کل CAKEهای داخل استخر مشخص می‌شود.

رقم سوم بر اساس ۱۰ درصد باقیمانده یک هش رمزنگاری شده توسط BlockHash و برچسب زمانی (Timestamp) آخرین لاتاری معین می‌شود.

رقم چهارم و آخر نیز بر اساس ۱۰ درصد باقیمانده یک هش رمزنگاری شده توسط BlockHash و سختی بلاک تعیین می‌شود.

آموزش گام به گام شرکت در قرعه کشی Pancake Swap

ابتدا وارد سایت Pancakeswap.finance شوید و بر روی گزینه Lottery کلیک کنید.

آموزش لاتاری پنکیک سواپ

در اینجا، زمان باقیمانده تا قرعه کشی و تعداد توکن‌های CAKE جمع آوری شده در این دوره از لاتاری را مشاهده می‌کنید.

لاتاری توکن cake

با کلیک بر روی Past Draws (که با کادر قرمز مشخص شده) می‌توانید نتایج لاتاری‌های قبلی را ببینید.

مشاهده نتایج قرعه کشی پنکیک سواپ

در قسمت بالای این صفحه، می‌توانید شماره دوره‌های قبلی را وارد کنید و نتایج را مشاهده کنید. در پایین صفحه نیز این نتایج مشخص شده‌اند. بر می‌گردیم به صفحه اصلی لاتاری پنکیک سواپ .

pancakeswap لاتاری

در صفحه اصلی Lottery، بر روی Unlock Wallet کلیک کنید.

آموزش دریافت توکن رایگان cake

کیف پول خود را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که باید شبکه BSC را بر روی کیف پولتان داشته باشید. برای آموزش وارد کردن شبکه بایننس اسمارت چین به ولت Metamask به لینک زیر مراجعه کنید.

اتصال متامسک به پنکیک سواپ

پس از آن که شبکه زنجیره هوشمند بایننس را بر روی متامسک نصب کردید و با این کیف پول به پنکیک سواپ متصل شدید، اکنون می‌توانید بلیت قرعه کشی بخرید. برای این کار بر روی Buy Ticket کلیک کنید.

زتجیره هوشمند بایننس

تعداد بلیت‌هایی که می‌خواهید خریداری کنید را وارد کنید. دقت داشته باشید که به ازای هر توکن کیک، یک عدد بلیت می‌توانید بخرید و اگر ۰.۹ کیک داشته باشید، قادر به خرید نیستید. تعداد را وارد کنید و بر روی Confirm کلیک کنید.

بلسط قرعه کشی رمز ارز cake

پس از پرداخت کارمزد و تایید تراکنش، می‌توانید تعداد بلیت‌های خود را ببینید.

تعداد شانس ها در قرعه کشی پنکیک سواپ

اگر بر روی View Your Tickets کلیک کنید، ارقام بلیت‌های خود را مشاهده می‌کنید.

توکن cake

پس از اتمام زمان، قرعه کشی انجام می‌شود و اگر برنده شده باشید، می‌توانید در همین صفحه اصلی لاتاری، جایزه خود را برداشت کنید.

زمانبندی قرعه کشی در پنکیک سواپ

خب! زمان به پایان رسید! در تصویر زیر اعداد برنده را می‌بینید، که متاسفانه ما جزو آنها نبودیم.

زمانبندی قرعه کشی توکن cake

تمام کاری که باید برای شرکت در لاتاری پنکیک سواپ انجام دهید، همین است؛ اما به یاد داشته باشید که این روش برای کسب درآمد، بسیار ریسکی و خطرناک است؛ زیرا پولی که برای خرید بلیت پرداخت می‌کنید، به شما بر نمی‌گردد و نمی‌توانید دوباره به توکن CAKE تبدیل کنید.

ممکن است یک عدد بلیت بخرید و برنده شوید و ممکن است ۱۰۰ بلیت بخرید و هیچ کدام از جوایز را برنده نشوید؛ بنابراین اگر می‌خواهید در این لاتاری شرکت کنید، به آن به عنوان یک نوع تفریح نگاه کنید و پولی را در آن قرار دهید که نیازی به آن ندارید، تا دچار ضررهای سنگین نشوید.

سوالات متداول

اگر برنده‌ای وجود نداشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر هیچ بلیتی ۴ رقم درست را شامل نشود، ۵۰ درصد توکن‌ها به لاتاری بعدی منتقل می‌شود.

آیا می‌توانم بلیت‌هایم را به توکن CAKE برگردانم؟

خیر. زمانی که شما با کیک بلیت خریدید، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید.

چگونه متوجه شویم که برنده شده‌ایم؟

شما می‌توانید به صورت دستی اعداد بلیت (ها) را با ارقام برنده مطابقت دهید. همچنین خودِ پلتفرم پنکیک سواپ برنده‌ها را مشخص می‌کند و اگر برنده شده باشید، به صورت خودکار جوایز را در پنلتان نمایش می‌دهد.

اگر برنده شدم، باید به صورت دستی جایزه‌ام را دریافت کنم؟

بله. شما باید در صفحه Lottery، بر روی دکمه Claim Prizes کلیک کنید تا جایزه‌تان را برداشت کنید.

چند وقت یک بار قرعه کشی انجام می‌شود؟

هر دوره کامل لاتاری پنکیک سواپ، ۱۲ ساعت طول می‌کشد.

در کجا می‌توانم اعداد برنده را ببینم؟

در پایین صفحه Lottery اعداد برنده نمایش داده می‌شوند.

آیا همه اعداد بلیت‌ها منحصر به فرد هستند؟

در مجموع ۳۸.۴۱۶ ترکیب مختلف اعداد وجود دارد؛ این ممکن است بعدا بر اساس تعداد مشارکت کنندگان تنظیم شود.

اگر یک نفر تمام ترکیب‌های بلیت‌ها را بخرد، چه اتفاقی می‌افتد؟

این کار تقریبا غیرممکن است؛ زیرا اعداد بلیت‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. یک نفر ممکن است دو بلیت با اعداد کاملا یکسان بخرد؛ پس خرید تمام بلیت‌ها با اعداد متفاوت تقریبا امکان‌پذیر نیست.

آیا برای خرید بلیت، چند بار باید کارمزد تراکنش پرداخت کنم؟

در هر باری که بلیت خریداری می‌کنید، یک تراکنش ارسال می‌کنید؛ ۱ بلیت یا ۵۰ بلیت تفاوتی ندارد، اما باید بلیت‌هایتان را یکجا بخرید. اگر یک بلیت بخرید و بعد دوباره یک بلیت دیگر تهیه کنید، برای هر بار باید یک تراکنش جداگانه ارسال کنید.

جمع بندی

لاتاری پنکیک سواپ یک سیستم ضد تورمی برای کاربران این پلتفرم است. Pancake Swap‌ با این روش نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد که در قرعه کشی شرکت کنند، بلکه توکن CAKE را نیز ارزشمندتر می‌کند. این روش بازی مانند، یک نوآوری هوشمندانه برای پنکیک سواپ است.

در مجموع، شرکت در این لاتاری سرگرم کننده است و روش جالبی برای ارتباط با کاربران است. حتی کسانی که در این قرعه کشی‌ها شرکت نمی‌کنند، از سیستم ضدتورمی آن (که باعث افزایش قیمت توکن CAKE) می‌شود، بهره‌مند می‌شوند.

این روش برای کسب درآمد، بسیار ریسکی و خطرناک است؛ زیرا پولی که برای خرید بلیت پرداخت می‌کنید، به شما بر نمی‌گردد و نمی‌توانید دوباره به توکن CAKE تبدیل کنید. ممکن است یک عدد بلیت بخرید و برنده شوید و ممکن است ۱۰۰ بلیت بخرید و هیچ کدام از جوایز را برنده نشوید؛ بنابراین اگر می‌خواهید در این لاتاری شرکت کنید، به آن به عنوان یک نوع تفریح نگاه کنید و پولی را در آن قرار دهید که نیازی به آن ندارید، تا دچار ضررهای سنگین نشوید. تیم میهن بلاکچین روش‌های کسب درآمد از حوزه رمز ارزها را به شما آموزش می‌دهد؛ اما هیچ مسئولیتی در قبال سود یا زیان شما ندارد

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا