اخبار خارجی

هشدار بانک مرکزی اروپا: خطرات رمزارزها می‌تواند به سایر حوزه‌ها وارد شود

بانک مرکزی اروپا در گزارش اخیر خود گفته است که با توجه به افزایش خطرات موجود در کریپتو، ورود این عرصه به حوزه قانونگذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و ضروری است. در گزارش بانک مرکزی اروپا آمده است که ریسک‌های حوزه رمزارزها می‌تواند گسترش یابد و به اقتصاد کلان نیز سرایت کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بانک مرکزی اروپا (ECB) در گزارش روز سه‌شنبه خود نوشته است افزایش موسسات مالی که با عرصه کریپتو و رمزارزها در تعامل هستند و از آن به عنوان شکل جدیدی از پرداخت استفاده می‌کنند می‌توانند برای اقتصاد کلان خطرساز باشند.

قانونگذاران توجه خود را به سمت فروپاشی بلاکچین ترا و رمزارزهای موجود در آن جلب کرده‌ و به انتقاد از ثبات استیبل کوین‌های الگوریتمی نظیر UST که پشتوانه آنها به صورت ارزهای فیات نیست پرداخته‌اند. جزییات اتفاقات اخیر شبکه Terra را در مقاله «صفر تا صد سقوط ترا؛ چرا قیمت لونا سقوط کرد؟» مطالعه کنید.

بانک مرکزی اروپا در گزارش خود بیان کرده است:

با توجه به سرعت پیشرفت و توسعه کریپتو و افزایش خطرات مختص به آن، وارد کردن رمزارزها به حوزه قانونگذاری و تحت نظارت قرار دادن آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و ضروری است.

در حال حاضر اتحادیه اروپا در حال تعیین قوانینی به اسم بسته قانونی بازارهای دارایی‌های کریپتو (طرح میکا) است تا به قانونگذاری رمزارزها بپردازد.

مقامات بانک مرکزی اروپا قبل از این نیز به خطرات عرصه کریپتو اشاره کرده بودند. کریستین لاگارد (Christine Lagarde) رییس ECB اخیرا گفته است که رمزارزها در گذشته یک تهدید بوده‌اند و هنوز هم یک تهدید به شمار می‌آیند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا