TerraClassicUSD (USTC)

$0.02
753.65 تومان
TerraClassicUSD
USTC Rank #146 % 2.51
terrausd
تغییرات 1 ساعته %0.19
تغییرات 24 ساعته %2.51
تغییرات 7 روزه %8.89
تغییرات 30 روزه %-46.03
تغییرات 1 ساله %-97.93
بیشترین قیمت (تاکنون)
$1.09
در تاریخ 22 دی 1399 در ساعت 22:30
کمترین قیمت (تاکنون)
$0.00601921
در تاریخ 28 خرداد 1401 در ساعت 20:35
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$0.02 / $0.02
 • ارزش کل بازار $203,123,685
 • حجم معاملات (24 ساعت) $14,027,270
 • عرضه در گردش 9,805,744,133.01 USTC
 • عرضه کل 9,806,320,704.61 USTC

TerraClassicUSD (TerraClassicUSD) با نماد اختصاری USTC یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 203,123,685 دلار در رتبه 146 بازار رمز ارزها قرار دارد. قیمت TerraClassicUSD در این لحظه 0.02 دلار است که با احتساب قیمت تتر 36,376.50 تومان، با قیمت 753.65 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه TerraClassicUSD 14,027,270 دلار است و قیمت TerraClassicUSD در 24 ساعت اخیر، 2.51% افزایش داشته است.

TerraClassicUSD نمودار تکنیکال قیمت

قیمت TerraClassicUSD (TerraClassicUSD) * قیمت لحظه ای TerraClassicUSD * تاریخچه قیمت USTC

رمزارز UST یا TerraUSD یکی از استیل‌کوین‌های الگوریتمی شبکه ترا است که قیمت آن معادل با ۱ دلار آمریکا در نظرگرفته شده و بزرگترین رمزارز باثبات ترا نیز بود. ارزش بازار این رمزارز باثبات حتی از دای هم بالاتر رفت و به بزرگترین استیبل‌کوین غیرمتمرکز تبدیل شده بود. در دومین هفته از پنجمین ماه سال ۲۰۲۲ اتفاقات ناگواری برای این Stable Coin افتاد و قیمت UST تا ۵ سنت هم کاهش یافت. در همین زمان قیمت ترا  نیز در یک سقوط آزاد از ۸۰ دلار به کمتر از یک سنت رسید، فعالیت شبکه آن نیز به حالت تعلیق درآمد و خبر حذف لونا از صرافی ها روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. همه‌چیز در مورد این رمزارز ساده و شفاف بود. قیمت این ارزدیجیتال بر اساس یک قرارداد هوشمند و مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. به این صورت که ارزش UST برابر با ۱ دلار است و کاربران معادل با آن لونا داده یا دریافت می‌کنند، مثلا برای دریافت ۱۰۰ UST باید معادل ۱۰۰ دلار LUNA با قیمت لحظه‌ای لونا به قرارداد بپردازید. یکی از مشکلات بزرگ UST این بود که کاربردهای زیادی نداشت و هدف اصلی کاربران،‌ استیک کردن در پروتکل انکر برای دریافت سود ۲۰درصدی بود.

قیمت UST لحظه‌ای

سقوط آزاد ترا لونا Terra LUNA in freefall

قیمت لونا و آربیتراژگیری بین LUNA و UST مکانیزم اصلی ترا برای ثابت نگه داشتم قیمت UST بود. سود ۲۰ درصدی که با گذشت زمان کاهش هم یافت،‌ باعث استقبال زیاد کاربران شد؛ اما برای تامین این سود در پروتکل Anchor، ترا عملا کار خاصی انجام نمی‌داد و این سود از محل خزانه پرداخت می‌شد. این روش پرداخت به شدت مورد بحث بود، کما این‌که در ۲ مقاله زیر میهن بلاکچین نسبت به آن هشدار داده شده بود.

تاریخچه قیمت UST

TerraUSD از اواخر سال ۲۰۲۰ فعالیتش را روی شبکه ترا آغاز کرد تا به عنوان یک استیبل‌کوین، ارزش آن همیشه برابر با ۱ دلار آمریکا باشد. این رمزارز که ثبات آن به صورت الگوریتمی حاصل می‌شد سال ۲۰۲۱ موفق به تحقق هدفش شد. پایین‌ترین قیمت UST در این سال نزدیک به ۹۷ سنت و بالاترین قیمت آن حدود ۱.۰۳ دلار ثبت شد.

سال ۲۰۲۲ تا هشتم ماه می (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) شرایط مشابه با گذشته برای UST پیش می‌رفت، اما با ریزش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، اتفاقات بدی برای استیبل کوین ترا افتاد. نهم می قیمت UST تا ۶۰ سنت کاهش یافت. در این روزها تلاش برای احیای این رمزارز با ثبات انجام می‌شد و نوسانات زیادی را شاهد بودیم. ۱۰ می بالاترین قیمت UST حدود ۹۵ سنت و پایین‌ترین قیمت آن ۵۰ سنت ثبت شد. ۱۱ و ۱۲می، قیمت‌های ۸۴ سنت و ۱۷ سنت دیده شد. ۱۳ می اوضاع بدتر هم شد و بالاترین قیمت ثبت شده ۳۶ سنت و پایین‌ترین قیمت ۵ سنت بود.

ترا تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا شبکه‌اش و UST را احیا کند و آخرین طرح ارائه‌شده از بنیان‌گذار این شبکه را در این مقاله می‌توانید مطالعه کنید.

پرسش و پاسخ قیمت UST

 • آيا قیمت UST ثابت است؟
  این رمزارز طراحی شده تا یک استیبل کوین الگوریتمی و معادل با ۱ دلار باشد، اما اتفاقات رخ‌داده باعث کاهش ارزش آن شده و قیمت UST حتی به ۵ سنت هم رسید.

 • چه عواملی روی قیمت UST تاثیرگذار است؟
  قطعا قیمت لونا و بیت کوین می‌تواند روی رمزارز UST تاثیرگذار باشد، در کنار این عوامل رویکردهای تیم توسعه‌دهنده و کاربردهای UST نیز بسیار مهم هستند.

 • قیمت UST به تومان چطور محاسبه می‌شود؟
  برای محاسبه قیمت UST به تومان،‌ باید قیمت دلاری این رمزارز را در قیمت لحظه‌ای تتر ضرب کنید. استفاده از سرویس ماشین حساب ارز دیجیتال میهن بلاکچین کار را برای شما ساده‌تر می‌کند.

 

مشاهده ادامه مطلب بستن