اخبار خارجی

السالوادور ۵۰۰ بیت کوین دیگر خرید؛ شهر بیت کوین در حال توسعه است

رییس جمهور السالوادور اعلام کرد همزمان با ریزش قیمت بیت کوین، ۵۰۰ BTC دیگر خریداری کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، همزمان پایین آمدن قیمت بیتکوین، نایب بوکله (Nayib Bukele)، رییس جمهور کشور السالوادور روز دوشنبه ۱۵ میلیون دلار دیگر از سرمایه کشورش را صرف خرید بیت کوین کرد. وی در حساب توییتر خود از خرید ۵۰۰ واحد بیت کوین خبر داد. هر واحد از این کوین‌ها به طور میانگین ۳۰٬۷۴۴ دلار خریداری شده‌اند.

بوکله گفت بیت کوین‌هایی که می‌خرد را با استفاده از سرمایه کشور السالوادور و از طریق تلفن همراه خود خریداری می‌کند. وی از این خرید به عنوان «خرید در کف قیمت» (buying the dip) یاد کرد. خرید در کف قیمت به زمانی اشاره می‌شود که سرمایه‌گذاران صبر می‌کنند تا یک دارایی از قیمت اوج خود فاصله بگیرد تا آن را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کنند؛ زیرا معتقدند کاهش قیمت موقتی خواهد بود.

در این هفته، بیت کوین برای ششمین هفته پیاپی شاهد بسته شدن کندل هفتگی به رنگ قرمز بود. این اتفاق از سال ۲۰۱۴ تاکنون رخ نداده است. همچنین بزرگ‌ترین رمزارز دنیا، از نظر ارزش بازار، به پایین‌ترین قیمت خود از جولای ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) رسیده است. بنابراین بالای ۵۰٪ از رکورد تاریخی قیمت خود کمتر شده است. می‌توانید در این مطلب، نظر تحلیلگران را در خصوص ریزش شدید قیمت بیتکوین مطالعه کنید.

نایب بوکله همچنین در یک سری توییت به پیشرفت‌های السالوادور در ساخت شهر بیت کوین اشاره کرد.

السالوادور در حال ساخت شهر بیت کوین است
منبع: توییتر
شهر بیت کوین در السالوادور در دست توسعه است
منبع: توییتر
شهر بیت کوین در السالوادور در دست توسعه است
منبع: توییتر

تعداد بیت کوین‌های کشور السالوادور رو به افزایش است

بیت کوین در اوایل امروز به زیر ۳۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد و در عرض یک ساعت ۳۰۰ میلیون دلار از قراردادهای آتی در بازار ارزهای دیجیتال لیکویید شد.

با این حال، بوکله ثابت کرده است که هرگز از بازار نزولی ترس ندارد. او به خرید بیت کوین در بازارهای نزولی معروف است. وی اقرار کرده است قصد دارد تا حد امکان تعداد بیت کوین‌های بیشتری را جمع کند.

بر اساس گزارش‌های پیشین میهن بلاکچین، صندوق بین‌المللی پول بارها از بوکله خواسته است که به دلیل نوسان بالای بیت کوین دست از پذیرش آن بردارد ولی بوکله تاکنون زیر بار نرفته است.

آخرین باری که السالوادر تعداد زیادی بیت کوین خریده بود به ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) بر می‌گردد که ۴۱۰ واحد BTC به ارزش ۱۵ میلیون دلار به خزانه این کشور اضافه شده بود. در حالی که خرید ۵۰۰ واحد Bitcoin امروز تقریبا ۱۵.۳ میلیون دلار تمام می‌شود. ‍‍پس از خرید جدید بوکله برای السالوادور تعداد بیت کوین‌های این کشور به ۲۳۰۱ رسیده است.

  • خریدهای السالوادور می‌تواند بیت کوین را نجات دهد؟

پاسخ به این سوال می‌تواند دشوار باشد. زیرا عوامل زیادی بر بازار ارز دیجیتال تاثیر دارند. از طرفی در حال حاضر تقاضا برای BTC به صورت کلی کاهش یافته است. با این حال این گونه خریدها می‌تواند روی احساسات بازار موثر باشد و سرمایه‌گذاران سازمانی را به خرید در کف قیمت تشویق کند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا