اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

شوخی های ایلان ماسک با دوج کوین تمامی ندارد؛ دوج کوین بهتر از بیت کوین است

به نظر می‌رسد که ایلان ماسک درباره علاقه بیش از حد خود به دوج کوین بسیار مصمم است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

پس از چندین روز هیاهو پیرامون دوج کوین، اکنون ایلان ماسک به صورت جدی‌تری درباره قدرت تکنیکال و فنی این ارز دیجیتال صحبت می‌کند. وی با اشاره به سیاست ضدتورمی بیت کوین، به صحبت درباره دوج کو‌ین پرداخته و گفته است:

به نظر می‌رسد که دوج کوین، تورمی است اما نه به آن شدت، در حالی که بیت کوین به صورت پیش فرض ضدتورمی است.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرده است که دوج کوین چند برابر سریعتر از بیت کوین است.

شوخی های ایلان ماسک هنوز با دوج کوین تمام نشده است. طی ۳ روز گذشته ایلان ماسک در مورد دوج کوین توییت های زیادی منتشر کرده و به تبلیغ این کوین پرداخته است.

بازگشت دوج کوین به فهرست ۱۰ ارز دیجیتال برتر

دوج کوین پس از افزایش قیمت به ۰.۰۸۷۳ دلار در روز ۷ فوریه، به ۱۰ ارز دیجیتال برتر کوین مارکت کپ بازگشت.

بازگشت دوج کوین به فهرست ۱۰ ارز دیجیتال برتر - ایلان ماسک

قیمت دوج کوین فاصله بسیار اندکی با رکورد ۰.۰۸۷۵ دلار داشت. این رکورد پس از افزایش بیش از ۱۱۰۰ درصدی قیمت در یک روز ثبت شد.

در حال حاضر دوج کو‌ین بالاتر از استلار (XLM) و بیت کوین کش (BCH) قرار دارد.

احیای دوج کو‌ین بدون شک گویای قدرت توییتر ایلان ماسک است. رییس شرکت تسلا و SpaceX هفته گذشته در توییتر درباره دوج کو‌ین نوشت و منجر به افزایش قیمت آن شد.

آیا ایلان ماسک با حمایت از دوج کوین در حال شوخی با جامعه ارز دیجیتال است؟

ایلان ماسک به تاثیر بسیار زیاد ارزهای دیجیتال اشاره کرده است، اما همزمان به نظر می‌رسد که در حال شوخی با این مفهوم بوده است.

در ویدئویی که توسط کوین اسونسون (Kevin Svenson) به اشتراک گذاشته شده است، ماسک در سخنان خود می‌گوید:

به احتمال زیاد، ارزهای دیجیتال، ارزهای آینده جهان خواهند بود. اما اگر دوج کوین گوی سبقت را از رقبای خود برباید و برنده این جدال باشد، بسیار جالب خواهد بود.

دوج کوین تحت تاثیر پامپ و دامپ معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ردیت قرار گرفته است که این افراد نیز تحت تأثیر توییت ماسک بوده‌اند. گزارش اخیر Blockchain Research Lab بیان کرده است که توییت‌های ایلان ماسک تاثیر بسزایی بر ارزش ارزهای دیجیتال دارد.

قابلیت ماسک در خصوص تاثیر بر بازار و کشمکش او با کمیسیون SEC منجر به نگرانی بعضی از سرمایه‌گذاران شده است. طبق گزارش CNBC، توییت ماسک دلیل افزایش قیمت ۱۲ درصدی سهام شرکت بازی سازی CD Projekt سازنده بازی Cyberpunk 2077 بوده است.

ماسک پس از توییت خود که گفته بود درصدد رساندن قیمت سهام تسلا به ۴۲۰ دلار است، با کمیسیون SEC وارد کشمکش شد. ماسک و شرکت تسلا به طور جداگانه به دلیل این توییت مجبور به پرداخت جریمه ۲۰ میلیون دلاری شده‌اند.

علیرغم مخالفت‌های کمیسیون SEC، ایلان ماسک گفته است که توییت‌های خود را سانسور نمی‌کند. وی گفت:

تنها توییت‌هایی که باید بازنگری شوند، توییتی است که احتمال دارد نوسان در بازار بورس ایجاد کند.

روز یک‌شنبه و پس از توییت اسنوپ داگ و جین سیمونز (Gene Simmons) خوانندگان معروف آمریکایی، قیمت دوج کوین با ۵۵ درصد افزایش مواجه شد و به رکورد جدیدی دست یافت. این ارز دیجیتال، روز گذشته را با قیمت ۰.۰۵۶ دلار آغاز کرد و به ۰.۰۸۷۲ دلار رسید و سپس به ۰.۰۸۴ دلار کاهش یافت. این افزایش قیمت گویای رشد ۵۵ درصدی نسبت به روز گذشته است که به دنبال آن، دوج کو‌ین توانست از رکورد ۰.۰۷۸ دلار در ماه گذشته پیشی بگیرد. افزایش قیمت دوج کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۸۰ درصد بوده است. در حال حاضر قیمت بیت کوین به ۰.۰۷۰ دلار رسیده است.

توییت این دو خواننده و ایلان ماسک دلیل اصلی رشد ۴ پله‌ای دوج کو‌ین در فهرست ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار بوده است. دوج کوین با عبور از سد بیتکوین کش، چین‌لینک، لایت کوین و BNB به رتبه هفتم این فهرست دست یابد. ارزش بازار کنونی این ارز دیجیتال ۱۰.۸ میلیارد دلار است. کوین جوناس (Kevin Jonas) خواننده معروف داد نیز در توییتر به حمایت از این ارز دیجیتال پرداخته است.

توجه داشته باشید که دوج کوین از لحاظ فاندامنتال آنچنان ارزنده نیست و فقط با تبلیغات ایلان ماسک به این قیمت رسیده است. چنین افزایش هایی می تواند با کاهش های پر شتابی هم مواجه شود. برای سرمایه گذاری المان های زیادی را باید مد نظر قرار داد و تنها نمی توان به حمایت های یک فرد اتکا کرد. چنین اتفاقی برای بیت کوین نیز رخ داد و ایلان ماسک با توییت در مورد بیت کوین باعث افزایش قیمت بیت کوین از ۳۲۵۰۰ به ۳۸۵۰۰ دلار شد اما این ارز طی ۲۴ ساعت مجددا به قیمت قبلی خود بازگشت. این اتفاق می تواند برای دوج کوین هم رخ داد و ممکن است دوباره چنین چیزی را شاهد باشیم. پس در سرمایه گذاری خود دقت کنید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا