اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

دلیل پیشرفت بیت کوین ناکارآمدی ارزهای رایج خواهد بود نه ETF!

کبرا صاحب سایت Bitcoin.org توییتی را منتشر کرد که نشان می دهد Bitcoin.org با افزایش ۴۲ درصدی ترافیک اینترنت کاربران داخل و اطراف ترکیه مواجه شده است. این اتفاق به دلیل فروپاشی اخیر لیر ترکیه می‌باشد. قیمت لیر در حال حاضر ۰.۱۴ دلار می‌باشد در حالی که سال گذشته قیمت آن ۰.۲۸ دلار بود. کبرا در این توییت بیان کرد:

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

سایت Bitcoin.org رشد ۴۲ درصدی در بازدید کنندگان از شهر استانبول داشته است که به دلیل کاهش لیر ترکیه می باشد. این دقیقا روشی است که بیت کوین در سراسر جهان رشد می‌کند. بیت کوین از طریق ETF یا سرمایه داران رشد نمی‌کند، بلکه از طریق جایگزینی با ارزهای فیات که در حال فروپاشی هستند همه گیر می‌شود.

ابتدا باید آنچه را که در ترکیه اتفاق می‌افتد ارزیابی کنیم تا بدانیم چرا مردم ترکیه به طور ناگهانی شروع به تحقیق درباره بیت کوین کرده‌اند. فهمیدن آن خیلی هم دشوار نیست. ارز ملی ترکیه در حال کاهش و فروپاشی است و پول مردم بسیار بی ارزش خواهد شد. این امر در هزینه های کشور تاثیر خواهد داشت و به بحران اقتصادی کمک خواهد کرد. بنابراین شهروندان به سرمایه گذاری های نوآورانه و جدید برای حفط پول خود اقدام می‌کنند. آنها در مورد بیت کوین شنیده‌اند و حالا می‌خواهند بدانند بیت کوین چیست. با جست و جوی این عبارت، ترافیک اینترنت افزایش می‌باید و بنابراین شاهد کنجکاوی هایی در مورد بیت کوین می‌باشیم.

در واقع ترکیه نمونه آشکاری از اینکه چگونه بیت کوین می‌تواند بر روند جاری بازار تاثیر بگذارد می‌باشد. کبرا ظاهرا اعلام کرد که بیت کوین از طریق صندوق های ETF و یا سرمایه داران و سرمایه گذاری عاقلانه رشد نمی‌کند، بلکه بیت کوین از طریق قدرت و اختیار دهی به مردمی که در سیستم مالی ناکارآمد می‌باشند، رشد می‌کند.

همراه با این اتفاق، حجم معاملات در اکسچنج های ارز دیجیتال ترکیه افزایش یافته است و شاهد آن هستیم که به دلیل بحران مالی، بیت کوین در ترکیه بسیار محبوب می‌شود. در واقع در مقیاس جهانی بیت کوین بسیار مهم شده است.

منبع
cryptodaily

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا