اخبار اتریوم

قیمت اتر در آستانه ۴۰۰۰ دلار؛ شمارش معکوس برای آغاز رالی اتریوم

در حال حاضر فاصله اتریوم با مقاومت ۴۰۰۰ دلاری به یک تار مو رسیده و به نظر می‌رسد همه‌چیز برای شکستن این مقاومت و رشد بیشتر آماده باشد. تحلیلگران می‌گویند قیمت اتریوم با فتح مقاومت ۴۰۰۰ دلاری می‌تواند اوج جدیدی را به ثبت برساند. همزمان، یکی از تحلیلگران مطرح پیش‌بینی کرده که اتریوم پیش از آغاز به کار ETFهای اسپاتش می‌تواند تا ۴۵۰۰ دلار صعود کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اتریوم در انتظار جهش صعودی

قیمت اتریوم در هفته گذشته بیش از ۲۷٪ افزایش یافت و برخی از مقاومت‌های کلیدی خود را به سطوح حمایتی تبدیل کرد. به دنبال این رشد قیمت، اتر الگوی وج نزولی خود را به سمت بالا شکست، الگویی که نشان‌دهنده تغییر روند و بازگشت اتر به مدار صعودی است.

جل (Jelle)، تحلیلگر مطرح بازار معتقد است چنین شکست صعودی می‌تواند زمینه را برای رشد بیشتر قیمت اتریوم و رکوردشکنی‌های آتی فراهم کند. وی در این باره می‌گوید:

اتریوم الگوی وج نزولی خود را به سمت بالا شکست و سطوح کلیدی را به حمایت تبدیل کرد و اکنون در حال فشار آوردن به مقاومت ۴۰۰۰ دلاری است. اوج‌های جدید و رکوردشکنی گام‌های بعدی اتریوم هستند.

شکسته شدن الگوی وج نزولی توسط اتریوم - منبع: Jelle
شکسته شدن الگوی وج نزولی توسط اتریوم – منبع: Jelle

کاهش دامیننس بیت کوین نیز نشان می‌دهد توجه معامله‌گران از این ارز به اتریوم جلب شده است. علاوه بر این، جفت ارز اتریوم/بیت کوین نیز در چند روز گذشته افزایش یافته است. بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، در طول ۵ روز گذشته دامیننس بیت کوین بیش از ۰.۹۸٪ کاهش یافته و دامیننس اتریوم با ۴.۴٪ رشد همراه شده است.

در ۲۴ ساعت اخیر نیز دامیننس بیت کوین ۰.۵۷٪ کاهش یافته و ۱.۴۵٪ بر دامیننس اتریوم اضافه شده است.

مقایسه دامیننس بیت کوین و اتریوم - منبع: TradingView
مقایسه دامیننس بیت کوین و اتریوم – منبع: TradingView

یک تحلیلگر: قیمت اتریوم قبل از آغاز به کار ETFها به ۴۵۰۰ دلار می‌رسد

بیشتر رالی صعودی اخیر اتریوم را می‌توان به اخبار مثبت در مورد صندوق‌های قابل معامله بورسی اسپات (ETF) این ارز دیجیتال نسبت داد.

همانطور که گزارش دادیم، در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت)، پس از انتشار گزارشاتی مبنی بر تایید احتمالی ETFهای اسپات اتریوم به دلیل فشار سیاسی، قیمت این ارز دیجیتال در یک روز ۲۰٪ افزایش یافت.

آرتور چئونگ (Arthur Cheong)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دیفاینس کپیتال (DeFiance Capital) معتقد است با توجه به احساسات مثبت سرمایه‌گذاران، احتمالا پیش از آغاز به کار ETFهای اسپات اتریوم شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا مرز ۴۵۰۰ دلار خواهیم بود.

چئونگ در توییتی در این رابطه نوشته است:

به نظر من قبل از اینکه ETFهای اسپات راه‌اندازی شوند قیمت اتریوم به ۴۵۰۰ دلار می‌رسد.

با این حال، در حال حاضر اتریوم با مقاومت قابل توجهی در حوالی ۴۰۰۰ دلار روبه‌روست. بر اساس داده‌های کوین گلس، در صورتی که این ارز دیجیتال از ۴۰۰۰ دلار عبور کند، بیش از ۴۳۳ میلیون دلار پوزیشن‌ شورت در بازار فیوچرز لیکویید خواهند شد.

نقشه لیکویید شدن پوزیشن‌های فیوچرز اتریوم - منبع: Coinglass
نقشه لیکویید شدن پوزیشن‌های فیوچرز اتریوم – منبع: Coinglass

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مطرح بازار در رابطه با وضعیت فعلی اتریوم می‌گوید:

در صورتی که کندل هفتگی اتریوم بالاتر از ۳۹۵۶ دلار بسته شود، این ارز می‌تواند از ۴۰۰۰ دلار فراتر برود. در حال حاضر اتریوم در حال تشکیل یک کف بالاتر است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته - منبع: Rekt Capital
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته – منبع: Rekt Capital

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا