اخبار اتریوماخبار عمومی

توکن اتر، بزرگترین قربانی موفقیت تکنولوژی اتریوم!

علیرغم تمام توجهاتی که بیت کوین قصد دارد به خود جلب کند، باز هم رقیب آن، اتر و محبوبیت بلاک چین اتریوم آن سرخط خبرها را به خود اختصاص دادند و دلایل اصلی خروج سرمایه گذاران از بیت کوین شده اند.

پس از آنکه گلدمن ساکس غول سرمایه گذاری بانکی در آمریکا، از راه اندازی یک میز معاملاتی برای بیت کوین دست کشید و باعث بروز صدمات جدی به این بازار شد، ارزهای دیجیتالی در ماه جاری با چالش روبرو شدند.

عملکرد اتر ضعیف تر از نظرات ارائه شده توسط و انتظار ویتالیک بوترین بوده و حدود ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته است. در اوایل ماه جاری، این برنامه نویس ۲۴ ساله روسی کانادایی بیان کرد که ظرفیت فضای بلاک چین اتریوم در حال پر شدن است.

بلاک چین اساسا دفتر کلی برای ثبت تراکنش هاست، که هم برای تمامی کاربران قابل دسترسی و در عین حال ایمن است و از سوی دیگر باعث افزایش مبادلات ارزهای دیجیتال شده است. بوترین افزایش مقیاس پذیری را به عنوان اصلی ترین چالش این بخش معرفی کرده است. 

آنچه در این مطلب می‌خوانید

ترافیک بلاک چین

بر خلاف بلاک چین بیت کوین، که تنها تراکنش های بیت کوین را دربر می گیرد، اتریوم می‌تواند میزبان توکن های مجازی مختلف باشد و همچنین برنامه های دیجیتالی خاص و قراردادهای هوشمند را ارائه دهد.

برای مثال هنگامی که شرایط از پیش تعریف شده ای نظیر بردن یک شرط ورزشی مهیا باشد، چنین برنامه هایی می‌توانند بدون استفاده از شخص ثالث، به طور خودکار پرداخت های خود را روی اتریوم فعال کنند.

اتریوم میزبان دو سوم تمام ICO ها می‌باشد و اساسا ابزار جذب سرمایه برای شرکت هایی است که توکن ها را در برابر ارزهای دیجیتال مانند صدور سهام‌ در بازار بورس انتشار می دهند.

افزایش چشمگیر تعداد ICO ها در سال ۲۰۱۷، یعنی دو سال پس از عرضه اتر، منجر به افزایش ۱۶۰ برابری قیمت ارز دیجیتال طی دوره ۱۲ ماهه شد. اشتیاق شدید پیرامون ICO ها باعث تراکم در شبکه اتریوم شده و منجر به کاهش قیمت اتر در اوایل ماه ژانویه شد.

جروم دی تایچی رییس اتحادیه ارتقای استفاده از اتریوم (Asseth) گفت:

هرچه تقاضا بیشتر شود، احتمال مسدود شدن شبکه بیشتر خواهد بود.

مسدود بودن شبکه منجر به هزینه های بیشتر برای مشتریانی می‌شود که می‌خواهند تراکنش های خود را اولویت بندی کنند و طبق گزارش bitinfocharts.com میانگین کارمزدهای آن در ماه جولای به ۵.۵ دلار رسید. این کارمزدها معمولا با تقریب چند سنت در نوسان هستند.

طبق سخنان تایچی، تاخیر در بازنگری های برنامه ریزی شده مقیاس پذیری اتریوم باعث ناامید شدن و عدم ترغیب برخی از سرمایه گذاران به استفاده از بلاک چین شده است.

نعیم اَسلم تحلیلگر Think Markets گفت:

بوترین کارهای لازم را انجام نمی‌دهد. وی باید کاری کند تا شرکت ها به این فناوری اعتماد کنند و نیازهای آنان را برطرف کند.

ارز مجازی، سقوط واقعی

سقوط ارزش اتر حقیقتا چشمگیر و زیاد بوده است. از اوایل ماه آگوست، این ارز دیجیتال بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

در ماه می این کاهش قیمت ۷۵ درصد بود که طی آن مجموع ارزش این ارز دیجیتال از ۸۲.۵ میلیارد دلار به ۲۳ میلیارد دلار سقوط کرد. در عین حال این افت ارزش، قیمت اتر را به مقدار سال قبل یعنی هر توکن ۲۲۰ دلار رساند.

عامل دیگری که قیمت اتر را کاهش می‌دهد، موفقیت ICO ها بوده است. شرکت هایی که با ICO ها جذب سرمایه اتر کردند، اکنون برای اینکه بتوانند از پس مخارج ارزهای فیات برآیند باید اترها را بفروشند. طبق سخنان تحلیلگران بخش Diar، شرکت هایی که قبل از افزایش قیمت اواخر سال گذشته جذب سرمایه کرده اند، از ماه آوریل ۲۰ درصد از سرمایه اتر خود را فروخته اند، که بر روی قیمت اتر تاثیر گذار بوده است.

نظر شما راجع توکن اتر چیست؟

منبع
phys

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا