متوسط مقالات

ورود اتریوم ۲ چه تاثیری روی فضای دیفای خواهد گذاشت؟

بسیاری از افراد در جامعه کریپتو منتظر راه‌اندازی اتریوم ۲ هستند. اتریوم ۲ ارتقای اصلی بلاک چین اتریوم است که در چندین مرحله انجام می‌گیرد و قرار است که اولین مرحله این پروژه امسال راه‌اندازی شود.

هنوز مشخص نیست که مرحله اول از این ارتقا دقیقا در چه تاریخی انجام خواهد گرفت، اما اخیرا جوزف لوبین (Joseph Lubin) که یکی از بنیان‌گذاران اتریوم است، در مصاحبه‌ای ابراز داشته که راه‌اندازی مرحله اول نزدیک است.

بعد از انتقال به اتریوم ۲، اتریوم ۱ همچنان باقی است

اتریوم ۲ چیست

لوبین در این مصاحبه همچنین به این نکته اشاره کرد که اتریوم ۱ همچنان باقی خواهد ماند و اتریوم ۲ تنها انتقالی طبیعی از اتریوم ۱ خواهد بود و به تدریج انجام می‌گیرد. لوبین همچنین ادامه داد که اتریوم ۱ و ۲ در همکاری و تعامل با یکدیگر کار خواهند کرد و اتریوم ۲ امنیت و کارایی بیشتری را برای اتریوم ۱ به ارمغان خواهد آورد. او همچنین مدعی شد که اتریوم دو بزرگترین و پیچیده‌ترین برنامه دیفای (DeFi) بر بستر اتریوم ۱ خواهد بود.

قرار است اتریوم نسل دوم نما‌هایی را فراهم کند و خصوصیاتی داشته باشد که منجر به افزایش امنیت، بازده و مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم شود. پیش‌بینی می‌شود این بلاک چین جدید که چنین خصوصیاتی دارد، پایه و شالوده اتریوم ۲ را تشکیل دهد.

آیا سازمان‌های اقتصادی اتریوم ۲ را خواهند پذیرفت؟

اگرچه دستاورد‌های اتریوم ۲ شایان توجه است اما پذیرش سازمانی آن ممکن است زمان ببرد. لوبین ابراز داشته که مرحله سوم اتریوم نسل دوم در اواخر ۲۰۲۱ و یا در سال ۲۰۲۲ انجام خواهد شد. زمانی که این مرحله سوم انجام شود، سازمان‌ها قادر خواهند بود که کم‌کم از اتریوم ۱ به اتریوم ۲ کوچ کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که شور و اشتیاق زیادی برای ظهور اتریوم دو موجود است و بسیاری قصد دارند که در این ارتقا سرمایه‌گذاری کرده و از آن پشتیبانی کنند. البته این جای تعجب ندارد زیرا بازار امور مالی غیر متمرکز در حال رشد است و سرمایه‌های زیادی وارد آن شده است. اگر ابزار‌ها و سرویس‌های اتریوم نسل دوم استفاده از نود‌های (node) آن را تسهیل کند، پذیرش اتریوم دو به وقوع خواهد پیوست.

آیا سازمان‌ها به استیکینگ اتر می‌اندیشند؟

اگرچه پذیرش اتریوم نسل دوم ممکن است سال‌ها به طول بیانجامد، اما ایده استیکینگ (staking) اتر (ٍEther) بسیار جذاب است و طبیعتا جاذبه ایجاد خواهد کرد. بسیاری از سازمان‌هایی که مقادیر زیادی اتر دارند، ممکن است تمایل داشته باشند که در فرآیند استیکینگ این ارز دیجیتال شرکت کنند و این قطعا به نفع اکوسیستم  اتریوم خواهد بود و امنیت و اعتبار آن را بالا خواهد برد.

ظهور امور اقتصادی غیر متمرکز یا همان دی‌فای نیز در این میان بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از سازمان‌ها به این می‌اندیشند که دی‌فای چگونه آینده امور مالی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. لوبین نیز در مصاحبه خود به این نکته اشاره کرد و ابراز داشت که دی‌فای پذیرش برنامه‌های غیر متمرکز جدید را برای استفاده‌های سازمانی ممکن خواهد کرد. او در این مصاحبه اظهار داشت که دلیل اینکه اقتصاد آمریکا در جهان قوی‌ترین است، این است که دارای یک سیستم مالی عمیق است و زمانی که زیرساخت مالی عمیقی ساخته شود، همه کسب و کار‌ها به سمت آن گرایش پیدا خواهند کرد. نظر شما چیست؟ اتریوم ۲ چه پیامد‌ها و تاثیراتی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا