اخبار اتریوماخبار بلاکچین

انتشار کد جدید اتریوم: آیا این شبکه می تواند از الگوریتم PoW خلاص شود؟

توسعه دهندگان اتریوم در حال رای گیری برای تصمیم در مورد اجرای کدی هستند که مزیت اسیک های (ASIC) قدرتمند را خنثی می‌کند.

بر اساس پست اتریوم در گیت‌هاب، اتریوم اولین نسخه پیش از انتشار فاز صفر را در راستای مسیر تکاملی به نسخه دوم اتریوم (Ethereum 2) عرضه کرد. این تغییرات اولین نسخه منتشر شده از سری نسخه‌های هفتگی فوریه ۲۰۱۹ خواهد بود.

طی نشست روز جمعه با حضور هادسن جیمسون، لین رتیگ، افری شودن، مارتین هولست سونده، دانو فرین و گرگ کالوین و توسعه دهندگان برجسته دیگر، تصمیم گرفته شد تا به منظور انجام حسابرسی های مستمر، آپدیت ProgPow به تعویق افتد.

این حسابرسی های شخص ثالث به این موضوع خواهند پرداخت که آیا اجرای این الگوریتم، کارآیی اسیک ها را کاهش خواهد داد و آن ها را در مقابل کارت های گرافیک که فناوری ماینینگ ارزانتر و کاربر پسندتر می‌باشد ضعیف تر خواهد کرد یا خیر.

تعدادی از شرکت کنندگان نظر مخالف خود را در خصوص تصمیم گیری سختگیرانه درباره اجرای این الگوریتم بیان کردند که منجر به تاخیر افتادن آن شد.

این تصمیم به منظور اجتناب از ثابت ماندن تعداد تایید کنندگان تراکنش ها در اتریوم اخذ شد. در صورت اجرا شدن، این الگوریتم از نظر تئوری امکان حضور تعداد ماینرهای بسیار بیشتری در شبکه را خواهد داد.

جیمسون مدیر ارتباطات بنیاد اتریوم گفت یک حسابرسی شخص ثالث در حال بروزرسانی است تا بسیاری از سوالات جامعه اتریوم را پاسخ دهد. وی گفت:

اگر مشکلی در این مورد مشاهده نکنیم، این موضوع را درک می کنیم که تصمیم درستی گرفته ایم.

فرین یکی از مهندسان نرم افزار با جیمسون موافقت کرد و گفت این حسابرسی ها، اطلاعات بیشتری درباره این موضوع ارائه خواهند کرد که این بروزرسانی چگونه بر اتریوم تاثیرگذار خواهد بود. هنوز زمانبندی مشخصی برای به نتیجه رسیدن حسابرسی ها وجود ندارد، اما جیمسون می‌گوید ماه مارس یا آوریل می‌تواند زمان مناسبی برای این امر باشد.

کالوین توضیح داد هنگامی که تصمیم قطعی گرفته شود، شفافیت بیشتری به وجود خواهد آمد. وی افزود:

ما از این موضوع بسیار خسته شده ایم. اگر می‌توانستم، همین امروز تصمیم می‌گرفتم اما من متخصص نیستم. من خوشحال می‌شوم برای انجام حسابرسی صبر کنم اما از تاخیر آن تا ماه می خوشحال نیستم. بسیاری از افراد می‌خواهند از این تصمیم آگاه شوند تا کسب و کار خود را ادامه دهند و از خود می‌پرسند آیا باید ۱۰۰۰ دلار برای خرید پردازنده هزینه کنم یا خیر؟

توسعه دهندگان به طور جداگانه موافقت کردند تا نظرات و‌ اطلاعات بیشتری از جامعه اتریوم جمع آوری کنند. جیمسون اذعان داشت ما هم چنان تمام احتمالات در خصوص بازخوردهای جامعه را بررسی نکرده ایم.

این گروه هم چنین به طور ویژه بازخورد و نظرات ماینرها را بررسی خواهد کرد. رتیگ یکی دیگر از توسعه دهندگان در این خصوص خاطر نشان کرد که رای ها احتمالا متوازن خواهد بود. همانطور که یک رای قوی در خصوص اجرای ProgPow نشانه ای از حمایت آن خواهد بود، عدم رای دادن به آن نیز مشخصا معنای خاصی ندارد.

منبع
coindesk

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا