اخبار اتریوماخبار بلاکچین

غیرممکن شدن استخراج اتر با اسیک و ثابت شدن هش ریت شبکه!

توسعه دهنده های اصلی اتریوم قصد دارند الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) جدیدی را اجرا کنند که راندمان ماینینگ با کارت های گرافیک (GPU) را نسبت به ماینینگ با اسیک (ASIC) در شبکه اتریوم افزایش دهد.

توسعه دهندگان اتریوم طی یک نشست به توضیح در مورد این توسعه پرداختند. هادسن جیمسن یکی از توسعه دهندگان در این نشست خاطر نشان کرد که برای اجرای الگوریتم ProgPoW با مخالفت کمی مواجه شده است و تاکنون از طریق اجرای برنامه های کلاینت بر روی شبکه آزمایشی Gangnam مورد بررسی قرار گرفته است. شبکه آزمایش در واقع یک نسخه شبیه سازی شده از شبکه اصلی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا ارتقا و یا اجرای قراردادهای هوشمند بدون نیاز به پرداخت گس (کارمزدهای محاسبات) برای اجرای آنها را انجام دهند.

اسیک سخت افزار ماینینگ است که از چیپ های مدار مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) استفاده می کند که برای استخراج ارز دیجیتال بر اساس الگوریتم هشینگ خاص طراحی شده اند. با این حال دستگاه هایی که از کارت گرافیک استفاده می کنند خیلی تخصصی و آپدیت نیستند و تاکنون نیز در رقابت با کسانی که از اسیک ها استفاده می‌کنند در خصوص دریافت جایزه از شبکه با مشکل مواجه اند.

دو توسعه دهنده از تیم ProgPoW در مورد پیشرفت های اخیر و مشخصات این الگوریتم صحبت کردند و توضیح دادند که این الگوریتم نه تنها استخراج را برای ماینرهای اسیک دشوار می کند بلکه هش ریت را ثابت می کند.

مارتین هالست سوئند سرپرست امنیت در مورد الگوریتم ProgPoW اعلام کرد که ProgPoW در مقابل اسیک ها و شتاب دهنده های خاصی که در دستگاه ها به جای کارت گرافیک استفاده می‌شوند مقاوم تر است و انتقال به ProgPoW سطح عملکرد اسیک ها در شبکه ما را نسبت به کارت های گرافیک حداقل یک سال یا بیشتر کند می کند.

وی همچنین اظهار نظر کرد که الگوریتم فعلی اتریوم با نام Ethash معایبی دارد که مورد هدف قرار می گیرد و به همین دلیل است که می خواهم هر چه زودتر به این الگوریتم انتقال یابیم تا زمان بیشتری را برای انتقال به گواه اثبات سهام به ما بدهد.

پس از تکامل پروتکل کسپر دارای دو الگوریتم گواه اثبات کار و گواه اثبات سهام، انتظار می رود اتریوم به گواه اثبات سهام (کسپر ۲) انتقال یابد. شاردینگ نیز که با مشارکت با PoW در صدد کاهش مصرف انرژی است، با دسترسی برابر به سخت افزار ماینینگ، متمرکزسازی استخر ماینینگ و هم چنین ارائه راهکار مقیاس پذیری داخل زنجیره صادر خواهد شد.

نشست توسعه دهندگان اتریوم دقیقا پس از اجرای پنجمین بروزرسانی گسترده اتریوم یا همان هارد فورک کنستانتینوپول (Constantinople) برگزار شد. توسعه دهندگان تمایل داشتند که اجرای ProgPoW قبل از عرضه این فورک سخت و به صورت جداگانه و به شکل بروزرسانی گسترده انجام گیرد. هرچند زمانبندی دقیق عرضه ProgPoW در نشست بعدی توسعه دهندگان در تاریخ ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه) مورد بحث قرار خواهد گرفت.

ویتالیک بوترین موسس اتریوم اخیرا نظرات خود را در خصوص بلاک چین های آینده با شاردینگ مبتنی بر گواه اثبات سهام (PoS) بیان کرد و مدعی شد که این بلاک چین ها هزاران برابر نسبت به شبکه های فعلی عملکرد بهتری دارند.

نظر شما در مورد توسعه های اتریوم چیست؟

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا