اخبار اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم شبکه آزمایشی Holesky را در ماه آینده راه‌اندازی می‌کنند

توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم قصد دارند شبکه آزمایشی Holesky را در ماه سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی کنند تا چالش‌های موجود در تست‌نت‌های فعلی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های مختلف حل نمایند.

به نقل از دبلاک، توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کرده‌اند شبکه آزمایشی جدیدی به نام هولسکی (Holesky) را در ماه آینده راه‌اندازی خواهند کرد تا بخش تست‌نت اکوسیستم اتریوم را بهبود دهند و چالش‌‌های عرضه ETHهای آزمایشی در این شبکه‌ها را رفع کنند. این شبکه آزمایشی که در ابتدا هالی (Holli) نامیده می‌شود، در نهایت قصد دارد محیط تست‌نت بهتری را برای توسعه‌دهندگانی ایجاد کند که روی شبکه اتریوم کار می‌کنند.

شبکه‌های آزمایشی اتریوم

شبکه‌های آزمایشی یا تست‌نت‌ها نسخه‌های شبیه‌سازی‌شده از بلاکچین‌ها هستند که به توسعه‌دهندگان مختلف اجازه می‌دهند اپلیکیشن‌های خود را اجرا کنند و باگ‌های احتمالی آ‌ن‌ها را قبل از راه‌اندازی در شبکه اصلی شناسایی نمایند. در حال حاضر، اکوسیستم اتریوم دو شبکه آزمایشی اصلی دارد: گوئرلی (Goerli) و سپولیا (Sepolia). توسعه‌دهندگان اتریوم قصد دارند به زودی شبکه گوئرلی را منسوخ کنند و راه را برای معرفی شبکه آزمایشی Holesky هموار نمایند.

هالسکی ممکن است بتواند بیشتر از ۱ میلیارد اتریومِ آزمایشی را عرضه کند. این ظرفیت قابل‌توجه برای رسیدگی به چالش‌هایی طراحی شده است که توسعه‌دهندگان هنگام به دست آوردن ETHهای آزمایشی در تست‌نت‌های اولیه با آن مواجه می‌شوند.

گفتنی است که ETHهای آزمایشی مانند ETHهای واقعی (در شبکه اصلی اتریوم) عمل می‌کنند؛ اما مخصوص تست‌نت‌ها هستند و ارزش واقعی ندارند. با این وجود، حجم بالای ETHهای آزمایشی باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان راحت‌تر بتوانند قراردادهای هوشمند اتریوم را آزمایش کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا